Jaapani suurim autotootja Toyota paneb Genfi autonäitusel mitu trumpi lauale: esitletud saab kolmanda generatsiooni Auris, näidatakse uut Aygot ning tutvustatakse ideeautot Toyota Fine-Comfort Ride. Autogurmaanide rõõmuks näidatakse ideevõidusõiduautot, mis ennustab Toyota legendaarse Supra naasmist.

88. Genfi rahvusvahelisel autonäitusel (toimub 6.-18. märtsil) maailma esmaesitlusele tuleval kolmanda põlvkonna Aurisel on dünaamilisem väliskujundus. Mootorivalikusse on lisandunud uhiuus 2,0-liitrine täishübriidajam, millega tootja täiendab oma hübriidajamite valikut.

Ka näeb esmakordselt täiesti uut Aygot, mille eelmine generatsioon on A-segmendis olnud üks popimaid väikeautosid. Uus Aygo on veelgi omapärasema kujundusega, mõjudes veelgi nooruslikumalt ning selle sõiduomadusi ja juhitavust on oluliselt täiendatud.

FOOKUS ISEJUHTIVATEL TEHNOLOOGIATEL

Eesmärgi „Better Mobility For All“ („Paremad liikumisvõimalused kõigile“) raames esitleb Jaapani autotootja kujundust ja inseneritööd, mida ta pidevalt arendab, et suurendada tulevaste akutoitega elektrisõidukide (BEV), kütuseelemendiga elektrisõidukite (FCEV) ning isejuhtivate ja tehisintellektiga (AI) sõidukite võimekust nii palju kui võimalik.

Isejuhtimisvõimekust ja tehisintellekti täielikult ärakasutav Concept-i seeria koosneb kolmest akutoitega elektrisõidukist. Neist iga sõiduk on loodud vastama erinevate kasutajate vajadustele eri sõidukeskkondades.

Ideeauto FINE-Comfort Ride on näide sellest, kuidas arendada vesiniku – kütuseelemendiga elektrisõidukite tehnoloogiat nii, et luua uus paindliku reisijateruumiga ruumikas luksussedaan.

KAS SUPRA TULEB? USUME, ET JAH!

Tõelised autogurmaanid ei pea pettuma: Toyota peab sõna ning tutvustab Genfis esmakordselt oma ideevõidusõiduautot, mis on kinnituseks, et tootja kõige legendaarsem sportauto – Supra – on teel.

Et asi on ideest ammu kaugemal, kinnitavad Jaapanis tehtud piilupildid kleebitud Suprast, mis parasjagu kiiremaid ringe rajal tegemas.

Teadjamate sõnul on autole oodata 3-liitrist, 6-silindrist turbomootorit, mil jõudu 330 hobuse jagu ning pöördemoment 450 Nm, millele omakorda ülelaadimine 50 Nm lisab. Auto kaal peaks jääma alla 1500 kg, mis tähendab, et “nullist sajani” 3,8 sekundiga ei ole ainus äge number selle hullumeelselt laheda auto puhul

Toyota pressikonverents toimub 6. märtsil kl 09.45 Toyota boksis, Genfi näitustekeskuse neljandas hallis.

Allikas ja meedia: tootja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.