Volkswagen pani tänavusele Genfi autonäitusele välja oma maasturite lipulaeva võimsama versiooni. 421-hobujõuline Touareg V8 TDI jõuab müügile ka Eestis, Euroopas peaksid esimesed isendid teedele jõudma juba mais.

Kuna seekordne aasta olulisim autonäitus Euroopas ei hiilanud just kõige suurema pärisellu jõudva valikuga, on põhjust rõõmustada iga eksponendi üle, kes lubab, et see auto, mida näete, jõuab kohe-kohe müügile.

89. Genfi autonäituse kahtlemata üks huvitavamaid sõidukeid oli Volkswageni linnamaastur Touareg V8 TDI, mil võimsust kuni 421 hobujõudu ning mis “nullist sajani” kiirendab vähem kui viie sekundiga.

Varasemalt oleme säärast võimsust ja kiirust näinud VAGi kallisbrändide Porsche ja Audi nooblite maasturite puhul ent nõudlus toob üleelusuurused võimed ka tavaautodele. Sest mõelgem korra – kellele tegelikult on vaja hirmus võimast ja kihutavat maasturilaadset? Eks see edevuse asi ole.

Kuni 310 kW / 421 hj (vahemikus 3500 kuni 5000 p/min) võimsusega Touareg on Saksa autotootja võimsaim diiselmootoriga linnamaastur.

TUUNITUD DIISELMOOTOR

Kõrgtehnoloogilise turbodiiselmootori suurim pöördemoment küünib supersportautode tasemele: 900 njuutonmeetrit (vahemikus 1000 kuni 3250 p/min).

See tagab piisava jõudluse mõnusaks väikese kiirusega kulgemiseks, kiireks sõiduks või kasvõi maastiku vallutamiseks, millega – nagu teame – saab Touareg mängleva kergusega hakkama.

Vaikse 4,0-liitrise kaheksasilindrilise motoori tehniliste peensuste hulka kuuluvad kaks turbolaadurit ja elektriajamiga lisakompressor.

Seda, millise hooga Touareg V8 TDI liikuda võib, näitab ilmekalt paigaltstardist 100 km/h saavutamiseks kuluv aeg: 4,9 sekundit.

Touareg 4.0 V8 TDI tippkiirus on elektrooniliselt piiratud 250 kilomeetriga tunnis. Nagu mudeliseeria varasemad V6-mootoriga esindajad, täidab ka uus V8 heitgaasinormi Euro-6d-TEMP.

KAKS UUT DISAINIPAKETTI

Võimsuse ja kiirusega uhkeldav maasturimoodi auto poleks midagi väärt, kui selle superomadused välja ei paistaks.

Sestap pakubki tootja kahte uut disainipaketti, mis ka väliste aksessuaaridega Touaregi olemust rõhutavad. Näiteks on võimasmaasturil all 19-tollised valuveljed Tirano harilike 18-tolliste velgede asemel.

Atmosphere disainpakett loob sooja interjööri, kus valitsevad puit ja looduslikud värvitoonid, Elegance aga ümbritseb sõitjad keskkonnaga, milles domineerivad metallid ja nendega sobitatud toonid.

Istmed ja uksepolstrid on mõlemal juhul kaetud nahaga Vienna. Nagu mudeliseeria teised esindajad, on ka Touareg V8 TDI soovi korral tellitav sportliku R-Line’ina.

Võrreldes juba isegi üsna hästi varustatud V6-mudelitega pikendati põhivarustuse nimekirja oluliselt. Nii on lisatasuta saadaval õhkvedrustus, elektriliselt avanev-sulguv tagaluuk ja tavalisest mugavamad istmed.

Autol on pardal moodne vargusvastane alarmsüsteem, roostevaba terasega kaetud pedaalid ning valgustus- ja nähtavuspakett (sh isetumenevad küljepeeglid ja tulede automaatne ümberlülitus).

UUDNE KOKPIT

Kui muud ideed saavad otsa, võib alati minna kokpiti kellade ja vilede kallale ja neid põnevamalt paigutada ja pakkuda omapäraseid värvilahendusi. Näiteks. Ka Touaregi mürtsumaasturi puhul on proovitud teha midagi senisest uutmoodi.

Touaregi käesoleva põlvkonna tehniliste uuenduste hulka kuulub lisavarustusena pakutav Innovision Cockpit. Tavalisi nuppe, lüliteid ja regulaatoreid sellest peaaegu ei leiagi, vaid seal, kus see on mõistlik.

Innovision Cockpiti kaudu saab juht ka juhiabi- ja mugavussüsteeme oma maitse järgi häälestada. Sellega ei pea juht ja kaasasõitjad end enam auto järgi seadma, vaid auto kuuletub nende soovidele nagu nutitelefon.

Touareg V8 TDI sõitjateruum on luksuslik ja mugav, muuhulgas pakutakse Savona nahkistmete puhul juhile ja kaassõitjale lisavarustusena massaažifunktsiooni.

HULGIM MOODSAID ABISID

Moodne maasturilaadne ei oleks moodne kui ta poleks ninani täis laetud kõikvõimalikke juhiabisid. Touareg V8 TDI varustuses on näiteks öönägemisseade Night Vision, mis töötab infrapunakaamera põhimõttel, ka on pardal kuni 60 km/h kiiruseni poolautomaatset roolimist, rajal püsimist, kiirendamist ja pidurdamist pakkuv ummikuabi.

Juhiabide nimekirjast leiab veel auto ees ristuvale liiklusele reageeriv süsteemi, aktiivse nelikroolimise, automaatselt lähi- ja kaugtulesid ümber lülitava süsteemi I.Q. Light ning esiklaasinäidiku.

KELLELE ON SEDA VAJA?

Kerkib küsimus, kellele (Eestis) võiks Touareg V8 TDI olla mokkamööda? No näiteks sellisele ettevõtjale, kes ei soovi, et teda auto järgi identifitseeritaks vaid eelistab jääda tagasihoidlikult varju. Ikkagi Volkswagen, mis sellest, et ülivõimas.

Uue põlvkonna Touaregi müük Eestis ei ole siiani just rekordeid teinud, ent müüjad on rahul. Enamasti veereb salongist välja 75 000+ eurot maksev isend. Seega ei hoia meie ostjad mugavusvarustuselt tagasi, ja õigesti teevad. Kui on nii suur(epärane) auto, siis olgu mugav. Alates maist ka ülivõimas.

Allikas: Volkswagen

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.