Parim jõulukink tõelisele autofännile on käsitööna valminud käekell, mis on hoole ja armastusega voolitud komponentidest, mis oma eelmises elus olid klassikalise Ford Mustangi osad.

Idee autoriteks on Christian Mygh ja Jonathan Kamstrup, kes kammivad läbi romulaid kogu maailmas, et leida vanu Mustangeid, millest teha unikaalseid käekelli. Kellade hinnad algavad 1495 dollarist.

 

Tõeline Mustangi-entusiast, Taani ettevõte REC Watches, teeb käekella valmis oma klientide poolt annetatud Mustangi osadest.

Selliste klientide hulka kuulub näiteks Vaughn Gittin Jr., driftimise maailmameister, kelle randmel ilutsev käekell on tehtud 700 hj World Drift Series Ford Mustang RTR süsinikfiibrist kerematerjalist.

“Enamik inimesi näeb lihtsalt metallihunnikut, mis kunagi oli Mustang. Meie aga näeme selles hoopis enamat – siin on auto hing ja elulugu, mis ootab jutustamist,” rääkis ettevõtte kaasasutaja Mygh. “Ma ei lõhu autosid. Vastupidi, ma annan neile Mustangitele uue elu käekella kujul.”

Selleks, et vanade Mustangite elulood kõlada saaks, selgitatakse välja iga sõiduki ajalugu, võetakse ühendust endiste omaniekga, kogutakse lugusid ja fotosid autode eelmistest eludest ja kõige selle põhjal pannakse kokku ainulaadne video.

Igal käekellal on sõiduki VIN-kood, tootmisaasta ja klassikalise Mustangi disainijooned. Käekella sihverplaadi disain meenutab kütusenäidikut, osutid, kuupäeva- ja numbrinäidud on samuti inspireeritud Mustangi näidikutest.

Ühel Rootsi-reisil tabati aga kümnesse – leiti üliharuldane 1966 Raven Black mudel, mille alusel on toodetud 250 käekella P51-04 limited edition sarjast.

Mustang, mis toodi esmakordselt turule aastal 1964 ja sai oma nime Teise maailmasõja hävituslennuki järgi, sai oma radikaalse disaini ja agressiivsete sõiduomadustega kohe legendiks.

Superstaari staatusesse jõudis ta aga rolliga 1968 märulifilmis “Bullitt” koos Steve McQueeniga, millele järgnes veel riburada filme ja muusikapalasid, milles legendaarne Mustang osaline oli.

Tänapäeval hoiab Ford Mustang endiselt oma fännide meeli põnevil meelköitva sooritusvõimega, mida pakub 450 hj 5.0-liitrine V8 ja 290 hj 2.3-liitrine EcoBoost.

Tõlkis Lena Murd. Allikas ja meedia: Ford

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.