blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net
Selleks, et püüda videosse lähivaates talvine teehooldus, kulus operaator Sten Ottepil mitu lumesajust päeva. Jäädvustatud said võimsad ja ülevad kaadrid imelisest Eestimaa talvest ja suurtest masinatest, mis töötavad ööl ja päeval selle nimel, et liiklus oleks turvaline igal ajal.

Fotograaf ja videomeister Sten Ottep, toimetaja Uku Tampere ning teehooldefirmade töödejuhid ootasid ja valisid hoolikalt päevi, mil suurte teehooldusmasinate tööst kõige parema ülevaate saaks.

Meie õnneks on tänavune talv olnud helde jagama nii lumesadu kui ka karget pakast, ning mõnel päeval on saanud kõike korraga.

Jaanuari lõpus kallas paaril päeval taevast lund kui ämbriga ning lumepilvede vahele jäänud hingetõmbeajal tuli välja päike, mis madalalt käies lumevikerkaari vahele viskas. Filmimehe rõõm ja inspiratsioon!

LISALUGEMIST TÕSIHUVILISELE

Talvine teehooldus tähendab nende jaoks, kes masinate roolis, tihti ööpäevaringset valvelolekut ja pikki vahetusi.

Kõige sagedamini kohtame liiklejatena teedel lund lükkavaid suuri sahkasid ja libedat tõrjuvaid puistureid, aga silma jäävad ka traktorid ja greiderid. Nemad on ka meie video peakangelased.

Talviste hooldetööde ja teede kolme põhilise seisunditaseme kohta saab põhjalikumalt lugeda Maanteeameti lehelt.

Kes tahab aga täpsemalt teada saada, milliseid masinaid üldiselt kasutatakse teede talvel korras hoidmiseks, võiks läbi lugeda Tauri Oleski 2015. aastal kirjutanud TKTK lõputöö.

Uuesti tasub üle lugeda ka reeglid, mismoodi teehooldusmasinad talvel liikluses käituda võivad. Kolm asja, mida neist kindlasti teadma peaks, leiab siit loost. 

Pildid: Sten Ottep ja Uku Tampere. Video Fifty Visual

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com