Valgevene suurima automessi SunDay 2019. aasta kalender mõjub kui lonks rajusid 90ndaid, mil varakad mehed otsustasid, kes on kõige kaunim ilma peal ja panid ilu seejärel ka patta; antud juhul siis kalendri lehekülgedele.

2018. aasta juulis kogunes mitusada noort naist Valgevenest konkureerima automessi SunDay iludusvõistlusel. Tosina kaunima hulka jõudmiseks pidi läbima karmi kadalipu, kust loomulikult ei puudunud ka bikiinivoor.

12 valituks osutunud tütarlast said võimaluse eksponeerida end Valgevenes leiduvate põnevamate automobiilide taustal (või peal). Valminud fotod pandi omakorda rahvahääletusele, kust siis enim poolthääli saanud pildid SunDay Autogorno ametliku kalendri kuupiltideks valiti.

SunDay messi 2018. aasta iluduskuningannaks krooniti 20-aastane üliõpilane Margarita Rusak Bresti oblastist, Pružanyst.

Linnake on läbi ajaloo käinud käest-kätte ning on turistide seas tuntuks saanud samanimelise neorenessansliku mõisa poolest, mis on ainus omalaadne kogu Valgevenes.

Margarita on kalendris veebruaritüdruk ning poseerib 1984. aasta Audi Quattro kupees, mis on Riias korda tehtud ning mil võimsust kuni 500 hj.

sunday autogornoSee Quattro on üks neist “täiesti haigetest” autodest, mis oli muuhulgas baasiks B-grupi ralliautodele, mis aga 1986. aastal üldse ära lõpetati, sest selles klassis käis laibarida taga.

SunDay missivõistluse võitja sai auhinnaks reisi Stokholmi ja muidugi ka kalendri kaanele koos viitsemissi, 21-aastase Julia Samuiloga Polotskist ja Volkswageni “hipibussiga”. Viitsemiss ise poseerib oktoobrikuu pildil 1965. aasta VW Beetle’iga, mille kodulinnaks on Panevežys Leedus.

Pildistamine toimus paralleelselt 2018. aasta festivaliga – see võimaldas välja valida kõige haruldasemad sõidukid uue kalendri tarvis.

Nii figureerivadki piltidel Chevrolet Corvette Grandsport, Cadillac Eldorado, 1000-hobujõuline Ford Mustang, stance-projektiauto Nissan 350Z, mootorratas Gagarin jpm.

Sunday automess on Valgevene suurim, 2018. aastal sõideti sinna kohale seitsmest riigist, sh Saksamaalt, Leedust, Lätist, Poolast.

Ühtekokku näidati rohkem kui neljasadat haruldust. Kõige rohkem osavõtjaid oli loomulikult Valgevenest ja Venemaalt.

This slideshow requires JavaScript.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]XXI sajandi teise kümnendi lõpul elatakse Valgevenes paljuski nii nagu meil omal ajal üheksakümnendatel. Maapiirkondadest liiguvad paljud noored naised linna, lootuses saada “parema elu peale”.

Pole harvad need juhud, kus varakad abielumehed sõlmivad suhted noorte daamidega, pidades armukese olemasolu loomulikuks osaks elust: “Sest ma võin.” Naiste jaoks on see aga võib-olla ainus võimalus pääseda maalt linna ning alustada iseseisvat elu.

Autokalender, mille piltide kvaliteet meenutab samuti omaaegset üheksakümnendate vaibi, on üks võimalus pääseda korraks tähelepanu keskmesse ja võib-olla leida endale kaaslane või parem töökoht.

Samas on muidugi tore, et omanäolisi autosid väärtustatakse ja pildile pannakse. Iseküsimus, kas seda peab just nii tavaliselt tegema? Miks mitte juba kassi- või koerakalender? Oleks neutraalsem ja … ausalt öeldes nauditavam ka. Aga no kuradile see poliitkorrektsus! Valgevenes võib.

Pildid ja info: Autogorno. Tekst: Ylle Tampere

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.