Polegi aprillinali: Soome ettevõte toob turule pool miljonit maksva…autovõtme!2 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Soome ettevõte Awain Oy toob turule maailma kalleima autovõtme, mille hind on pool miljonit eurot. Ettenägelikult jäeti uudise avaldamine 2. aprillile, et seda naljana ei võetaks. Ettevõte on päriselt olemas ja käsitööna valminud autovõtmeid ka toodab.

Soome ettevõte Awain Oy toob turule teadaolevalt kõige kallima autovõtme maailmas. Täna tutvustatud kollektsiooni kuulub kolm võtit, mille valmistamiseks kulub sõltuvalt materjalist 100-300 töötundi.

Võtmed on algusest lõpuni peen käsitöö, ja nende valmistamiseks kasutatakse vääriskive ning väärispuitu. Quantum-mudeli hind on 49 000 eurot, Serenity maksab 89 000 ja kõige kallim Phantom uskumatud pool miljonit eurot.

Kõige odavamal autovõtmel on väärismetallidele lisaks kaunistuseks 354 teemanti, kallimal on neid enam kui 20 karaadi jagu. 500 000 eurost supervõtit valmistatakse ainult üks eksemplar.

Ettevõtte tegevjuht, endine väljaande Teknavi autoajakirjanik Jalmari Mattila selgitas, et autosid testides märkas ta, et praktiliselt kõigi luksus- ja superautode võtmed olid valmistatud odavast plastist.

Niisugustena ei sobinud need kuidagi autode luksuskuvandiga kokku. Mattila nägi selles ärivõimalust – hakata tootma superautodele kohaseid võtmeid. Tootearendusse kaasati Soome parimaid kellassepad, kullassepad ja konstruktorid.

Kes sellise võtme ostab?

Hetkel on tegevjuhi sõnutsi supervõtmele olemas ka ostja, kes soovib jääda anonüümseks. Ent tema eeskuju on juba leidnud järgimist ning tellimusi tuleb robinal.

Supervõtme esitlusüritust Dubais väisab palju potentsiaalseid kliente, muuhulgas ka üks superauto omanik, kes ostis hiljuti pea viie miljoni euro eest numbrimärgi. See klient on loomulikult huvitatud ka maailma kalleima autovõtme ostmisest.

Awain Oy on 2018. aastal asutatud Soome erakapitalil põhinev ettevõte, mille esindused paiknevad Helsingis ja Dubais.

Tooted valmivad Soomes, seal tehakse nii 3D-kavandid, väärismetallide töötlus, vääriskivide paigaldamine ja puidust tootepakendid.

Kirjutas: Lena Murd. Meedia: Awain OY

Jaga

AVALDA ARVAMUST!