20 noort inseneri, kes osalevad Škoda akadeemia haridusprogrammis, võtsid ette linnamaasturi ümberkujundamise moodsaks avatud vaatega autoks. Škoda Karoq kabriolett jõuab avalikkuse ette tänavu juunis. Kas ja millal auto tootmisse läheb, on esialgu lahtine.

Linnamaastur – kabriolett ei ole iseenesest mingi uudis. Esimesena tegi (ja vajus läbi) Nissan Murano. Jaapanlaste ebaedu ei morjendanud britte, kes tõstsid katuse maha Range Rover Evoque kompaktmaasturilt. Ime küll, seda kummastavat autot on isegi mõni müüdud.

Nüüd on Škoda akadeemia õppejõud otsustanud astuda veel sammu kaugemale ning anda maasturleti keeruka ülesande pureda kahekümnele 17-18-aastasele andekale noorele insenerile. See on juba viies kord, kui ideeauto loomine usaldatakse uue generatsiooni hoolde.

2014. aastal sündis samamoodi Citigo Roadster, sealt edasi tulid juba Fabia kastikas, Rapid Spaceback Coupé ja elektriajamiga Citigo Buggy. Škoda Karoq kabriolett on justkui loogiline järg ettevõtte suundumusele teha tavalisest autost midagi erilisemat.

Škoda on andnud andekatele disaineritele ja inseneridele võimaluse aru saada autotööstuse tagatubadest, kus töö käib esirinda pääsemise nimel. Noori juhendab terve rida spetsialiste autotootja disaini-, arhitektuuri-, ja inseneeria osakondadest. Tšehhia tootmisüksus tagab noortele loojatele vajaliku tehnilise toe.

Põhjus, miks loomebaasiks valiti seekord just Škoda Karoq, on lihtne: kompaktne linnamaastur on kujunemas omas segmendis müügihitiks ning on arvata, et ostjaid leiduks nii kiireks tuunitud kui katuseta kõikjalsõitjale.

Kuigi esialgu on ideeautost ametlikult avalikustatud vaid mõni joonis, astub sõiduk avalikkuse ette juba paarikuu pärast Austrias, Lake Wörtherseel toimuval GTI-festivalil. Sinna tulevad kokku kõik VAG eri brändide kähkusõitjate fännid ja omanikud.

Allikas ja meedia: Škoda

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.