Lexus esitles Eestis uut seitsmekohalist noobelmaasturit RX L

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Lexuse uue seitsmekohalise noobli RX L linnamaasturi Baltikumi esmaesitlus toimus taas kord Eestis. Luksuslik sõiduk oli huvilistele vaatamiseks väljas Rahvusooper Estonia ees. Auto tuleb Maarjamaal müügile vaid iselaadiva hübriidina ning selle hinnad algavad 70 870 eurost.

Lexus RX L kõrvale Estonia teatri ette rivistusid möödunud laupäeval ka kaks teist Lexuse uut mudelit, noobelautode lipulaev Lexus LS 500h ja Lexus LC 500. Ent vaatajate pilk püsis kõige enam uue seitsmekohalise noobelmaasturi juures: 20 aastaga on maailma esimene hübriidmaastur RX end sügavalt ka Eesti autosõprade südamesse sõitnud.

2005. aastast alates on iselaadiv hübriid RX h Eesti müüduim preemiumklassi hübriidsõiduk. Nüüdsest on Lexusel pakkuda RX-i fännidele aga ka täiesti uus, senisest veelgi ruumikam versioon, mis on esimene tootja 7-kohaline noobelmaastur Euroopas üldse.

RUUMIKAS JA KÄEPÄRANE

Uue ja ruumika linnamaasturi tagaosa on pikendatud 110 mm võrra, et võimaldada sõitjatel istuda kolmes reas, seejuures pole aga tehtud järeleandmisi sõiduki manööverdamisvõimes – auto suurepärane kaalujaotus tagab stabiilse sõidu igasugustes oludes.

Loomulikult on uus seitsmekohaline maastur lisaks silmapaitavale välimusele ka Lexuse margi filosoofiale omaselt viimse detailini läbi mõeldud: auto sõitjateruum on lihtsasti ümber kohandatav, mis võimaldab ruumi maksimaalselt kasutada.

RX L on autokriitikute poolt juba saanud kõrgeid punkte inimkesksuse eest: kõik selle auto sisemuses kõneleb omotenashi-st ehk Jaapani külalislahkuse ülekandmisest autoehitusse. Lihtne käsitsemine ja mugav sõiduasend teevad uustulnukast selle, mida oodatud: sõidetava, noobli ja turvalise auto. Tõelise Lexuse.

This slideshow requires JavaScript.

KÕIK NUPUVAJUTUSE KAUGUSEL

Näiteks perega reisides või mitmekesi õhtul välja minnes saab vajadusel tagumisse, kolmandasse ritta tekitada kaks istekohta juurde vaid ühe nupuvajutusega. Kaks istmete juhtnuppu on paigutatud teisele istmereale ja pakiruumi.

Sama lihtne kui võluväel istekohtade juurde tekitamine on ka pakiruumi 1067 millimeetrini kasvatamine. Alla langetatud istmeid saab omakorda varjata kattega, mis muul ajal lebab oma panipaigas pakiruumi põranda all.

Jaapani insenerid ei jäta ühtegi detaili tähelepanuta. Näiteks pole teise rea istmemehhanismil lahtisi osi, nii pole ohtu, et autosse sisenemisel ja väljumisel võiks keegi komistada või rebestada riideid.

Ka kolmandasse ritta pääsemine on lihtne – piisab vaid nupuvajutusest, et teise rea istmeid kallutada ja ettepoole nihutada. Sõidukisse sisenemist hõlbustab põrandal olev aste.

Kui kolmanda rea istmed on langetatud, saab teise rea omasid nihutada 150 mm võrra – seda on rohkem kui ühelgi teisel praegusel seitsmekohalisel nooblil linnamaasturil.

MÕELDUD KÕIGILE SÕITJATELE

Kuna RX L on spetsiaalselt kavandatud 7-kohalisena, on see igati luksuslik ja mugav kõikide sõidukis viibijate jaoks.

Näiteks võimaldab kolmetsooniline kliimaseade tagumistel sõitjatel kütet ja ventilatsiooni eraldi reguleerida. Selleks on kolmanda rea istmete kõrvale lisatud juhtnupud. Vajadusel saab autojuht infolusti kaudu ise kogu auto õhuvahetust juhtida.

Kolmanda rea mitmeotstarbelisel käetugi-konsoolil on kaks topsihoidjat ja kaks USB-pesa. See on ideaalne võimalus lastele oma mänguseadmete ühendamiseks pikkade sõitude ajal.

Tõsi, teadus on selle poolt, et sõidu ajal võiksid lapsed vanematega suhelda ning aknast välja vaadata. Ka üheskoos mängimine on mõnus ning RX L-is on selleks küllalt ruumi.

This slideshow requires JavaScript.

TÕELINE NUTIAUTO

Nagu ikka, ei kannata ka RX L vähese ühenduvuse ja nutistumise käes: sõltuvalt valitud mudeli varustustasemest on autos näiteks 12,3-tolline infolustiekraan ja 15 kõlariga Mark Levinsoni surround-helisüsteem.

Mugavust lisavad ajamiga tagaluuk, mida ei ole vaja avamiseks ega sulgemiseks puudutada, reguleeritava soojendusega ja ventilatsiooniga esiistmed ning leedvalgustus.

Endiselt on äärmiselt tähtis ka turvalisus ning sarnaselt viiekohalisele RX-i versioonile on RX L saanud Euro NCAP sõltumatus testis viietärnilise hinnangu, viidates selgelt Lexus Safety System+ pakutavate aktiivsete ohutusfunktsioonide tõhususele.

Seitsmekohalisel noobelmaasturil on peal kokkupõrkeennetussüsteem, kohanduv radariga püsikiirusehoidja, sõidurea hoidmise abi, liiklusmärkide tuvastus ja kaugtulede automaatne lülitus (Executive varustuses, Luxury varustustasemel on kaugtulede adaptiivse sisselülitamise süsteem).

Lexus RX L tuleb müügile Baltikumis vaid iselaadiva hübriidmootoriga. Baasmudeli hinnad algavad RX 450 L puhul alates 70870 eurost. Hinnakirja saab lähemalt vaadata siit.

Fotod: Karl Kirs

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.