Lapsevankrite tootja Quinny on turule toonud uudse rulakäru ehk rula ja kerget linnakäru ühendava lahenduse, mis võimaldab lapsevanemal kiirelt ja kergelt tänavatel liueldes asju ajada. Peter Van Rieti disainitud rulakäru kõnetab sportlikku ja mängulist lapsevanemat ja seda saab muretult tellida ka Eestisse.

Unustage ulmelised lapsevankrid ja kontseptuaalsed titekärud, mis näevad küll ägedad välja ja plingivad igas ilmakaares, on ühendatud nutitelefoni ja koduse külmkapiga, aga need on vaid ilus idee. Meil on vaja toimivat lahendust, mis võimaldaks magavat või maailma uudistavat mudilast turvaliselt ja kiirelt ühest kohast teise transportida!

Sealjuures ei tahaks me loobuda oma senisest harjumusest, liuelda kergliiklusteel rulluiskudel või teha mõne triki rulal – käru peab olema kergelt liigutatav! Ja muidugi tahaksime me, et meie lapsi kasvataksid sportlikud ja lahedad isad, kelles on piisavalt mängulisust! Olla lapsevanem, ei ole ometigi korralikkuse ja vanaduse sünonüüm! Unustage ära! Longboard stroller ehk rulakäru tõestab, et laps on lahe boonus!

Titekäru ja rula ühendamine ei kõla just kõige täiskasvanumalt ega seostu esmapilgul vastutustundliku lapsevanema rolliga. Siiski leiab rahvusvahelise ulatusega lapsevankrite tootja Quinny, et rula ja kergkäru ühendamine  o n  hea plaan.

Quinny on toonud turule toote nimega “longboard stroller”— see kujutab endast ligi 1,2 meetri pikkusele rulale kinnitatud lapsekäru. Toote disainimisel tehti koostööd Hollandis Antwerpenis asuva Peter Van Riet disainistuudioga.

Toote reklaamis esinevad peamiselt mehed;  ja ilmselgelt on see suunatudki linlastest noortele isadele, justkui meelitades neid lapsega koos rohkem aega veetma ja samas ärgitama väikest mängu-ja seiklushimulist poissi enda sisemusest välja, tembutama. Tootja kinnitab, et toode on mõeldud nii emadele kui isadele, kuid nad mõistavad, et seal on omalaadne poistemänguasja efekt ikka juures ka.

Euroopa on oma lapsepuhkuste ja kaasaskäivate toetussüsteemidega maailmas esirinnas, eriti mis puudutab isapuhkust – see on nii ka Eestis, kus isadel on võimalus, võtta end teatud ajaks töölt vabaks, selleks et lapsega rohkem tegeleda, kaotamata sealjuures oma sissetulekut. Miks siis mitte kasutada isapuhkusel olemist muuhulgas mõnusalt lapsega koos rulatades?

Quinny rulakäru on esialgu mõeldud vaid Euroopa turgudele. Lahe liikur on loodud, testitud ja saanud ka kõik vajalikud heakskiidud Euroopa Liidu jaoks. Väidetavalt ei olegi Quinnyl rulakäru laiema levitamisega suuri plaane, sest juba praegu on näha, et eesrindlikud euroopa lapsevanemad on toote kiiduavaldustega vastu võtnud ja aina küsivad lisa.

Quinny rulakäru saab kodulehe kaudu tellida ka Eestisse. Rulakäru hind on 599€ ja sellele lisandub kohaletoimetamise tasu 54€. Arvestades võimalust, et tegu on “kaks ühes” tootega ning tänu taaskasutatavatele materjalidele ja vahetatavatele-uuendatavatele osadele kestab see kauem kui üks titt kasvada jaksab, on tegu üsna mõistliku investeeringuga. Nutikad lapsevanemad on rulakäru võtnud kasutusele ka kui kerge transpordivahendi, rulatades hoogsalt koju nii iganädalast toidunoosi kui muud liigutamist vajavat kila-kola.

LongboardStroller rulakäru

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap]Kõige lahedamaks teeb selle asja see, et rulakäru on päriselt olemas! Võtad ja tellid, maksad raha ja varsti sõidadki! No okei, võib-olla tänase ilmaga tõesti rulatama koos titega ei kisu, aga niipea, kui kergliiklusteed on lobjakast vabad, on see täiesti arvestatav transpordivahend! Mis peamine, lapsel on lõbus (endal ka muidugi!), ta hakkab siiralt uskuma, et tal on maailma kõige lahedamad vanemad ja üsna pea tahtma ise proovida jalgratta selga või rulale tõusta.

Kaaskodanikele annab rulakäru signaali, et elu autota on võimalik; ja noh, ka elu lastega on võimalik. Nii, et sa ei kaota midagi igavesest lapsest, kes su sees mürgeldada tahab ka siis, kui sa oled ükskord vanavanem. Rulakärul liuglev vanaema – oh, see alles oleks lahe! Langevari külge ja läheb kaubaks! Isale-emale muidugi ei räägi…

Allikas ja meedia: Quinny Longboardstroller

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.