Teisipäev, 5. detsember 2023
Renault rivistas A le Coq Arenale üles kõik praegu müügil olevad universaalkerega mudelid, et lähemalt selgitada, miks Eesti autoostjad just universaalkerega autosid eelistavad. Prantsuse autotootjal läheb Eestis päris hästi, uute sõiduautode müügi edetabelis hoiab Renault kindlalt kohta esiviisikus.

Eesti autoostja on veendunud, et autos peab olema piisavalt ruumi harjumuspärase varustuse kaasavedamiseks. Hea, kui sama autot saab kasutada ka ootamatutes olukordades. Näiteks kui on vaja vedada suuremõõtmelisi esemeid – siis on omanik rahul.

Eestlased hindavad autode juures praktilisust ja mahutavust, eestlaste universaali usku kinnitab ka meie tänavapilt. Kolmest Renault’ mudelist, mis on saadaval nii sedaan- kui ka universaalkerega pooled müüakse Eestis universaalidena.

Euroopale omane tiheda liikluse ja parkimisprobleemide tõttu väikeste autode eelistamine ei ole meil veel trendiks saanud ehkki Renault Clio müüginumbrid on olnud lootustandvad.

A le Coq Arena jalgpalliväljaku serval sai lähemalt vaadata kõiki kolme Renault’ praegu müügil olevate mudelite universaalkerega versioone: Talisman Grandtouri, Megane Grandtouri ja Clio Grandtouri.

Ajakirjanikud said järele proovida autode mahutavuse praktiliste eluliste olukordade ja asjade näitel. Testiks olid kaasa võetud tavapärased, kuid ebamugavad esemed: kolm eri suuruses jalgratast, võimlemispall, suur spordikott ning suusad (ilmselge vihje aastaringsele viletsale suusailmale!).

abc motors

RENAULT UNIVERSAALIDE PAKIRUUMIDE MÕÕDUD

renault clio megane grandtour

RENAULT CLIOGA VANAEMALE KÜLLA!

Alustati kõige väiksemast – Clio Grandtourist. Renault Clio Grandtouri pagasiruumis on ruumi 445 liitrit, kui tagumised istmed alla lasta, on pagasimahu suurus 1380 liitrit.

Kui Clio tagumised istmed alla lasta, saab sinna mahutada ka kaks laste jalgratast ja on veel lahedalt ruumi muu varustuse vedamiseks – autosse mahtus veel suur spordikott, kontorist kaasa võetud võimlemispall, ja oleks mahtunud veelgi.

Seega saab Clio Grandtouriga viia suvevaheajaks maale saadetud lastele rattad järele. Kuid kui reisijaid on ka tagaistmetel, tuleb auto katusele panna rattakinnitused ning jätta pagasiruum kottide jaoks.

Renault Clio Grandtour GS. Foto: Vallo Kruuser
RENAULT MEGANE GRANDTOUR, KÕIGI LEMMIK

Renault universaalkerega autod mahutavad sedaanidega võrreldes keskmiselt 160 liitrit rohkem. Umbes nii palju on Talisman Grandtour suurem Clio Grandtourist, nende kahe vahele jääb kuldne keskmik (aga kõigi lemmik) Megane Grandtour.

Renault Megane, mis on seni olnud Eesti üks kõige paremini müüvaid Renault’ mudeleid, täidab universaalina versioonis tõenäoliselt paljude pereinimeste ja firmajuhtide ootused: mugav, edeva väljanägemisega ja ruumikas auto ei jää linnapildis märkamatuks ning selle disain on ka n-ö talupojaversioonis veenvalt väljapaistev.

Megane Grandtour on mahukas – kui tagumised istmed alla lasta, on selle pagasiruumi suurus 1504 liitrit. Jalgpalliareeni testis prooviti sinna tõsta suurt meesteratast. Mahtumise nimel tuli vaeva näha – et paremini mahuks, tuli meesterattalt üks ratas alt võtta.

Kui autosse peavad mahtuma ka tagaistmel reisijad, tuleb rattad kinnitada auto katusele ning väljasõiduks vajaliku varustuse kaasavõtmiseks jääb sel juhul pagasiruumis 521 liitrit puhast ruumi.

TALISMAN GRANDTOUR

Ei saa välimuse ega sõidumugavuse üle kurta ka kolmest kõige kogukama ja soliidsema, Talisman Grandtouri puhul. Meesteratas mahub pakiruumi mängleva kergusega.

Kokkuklapitud tagaistmetega on Talisman Grandtouri mahutavus 1621 liitrit, ülestõstetud tagaistmetega on mahutab 572 liitrit. Parimates tantsusaalideski ei eraldata ühele armastavale paarile nii palju põrandapinda, aga selles autos – kui meesteratas õue tõsta – võiks kõrvuti magada vähemalt kolm…

REGISTREERU PROOVISÕIDULE

Abc Motors (Paldiski mnt 105, Tallinn) –  Indrek Luberg, tel 506 4366
e-post: indrek.luberg@abcmotors.ee

City Motors (Pärnu mnt 541, Laagri) – Hannele Aljaste, tel 56 491 266
e-post: hannele.aljaste@citymotors.ee

This slideshow requires JavaScript.

Allikas: Renault Eesti esindus. Fotod: Vallo Kruuser

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.