Reede, 24. märts 2023
1990. aastal turule toodud Clio on Renault Grupi edukaim mudel peaaegu 15 miljoni müüdud autoga. Clio viies põlvkond on nii seest kui väljast silmanähtavalt uuenenud. Uuelt põlvkonnalt tõmmatakse kate Genfi autonäitusel. Eestisse jõuab uus Clio sügisel.

Renault Mégane’ist inspireerituna on uue põlvkonna Clio saanud jõulisema küljejoone ja uuenenud esiosa. Kõik auto ehitamisel kasutatud komponendid on uued.

Põhjalikult ümber kujundatud sisemus on inspireeritud Renault mudelivaliku nooblimatest sõidukitest, mida ilmestavad nii materjalid, koostekvaliteet kui ka tehnoloogilised lahendused. Tehtud uuendused pakuvad autoomanikule senisest rohkem mugavust ja praktilisust.

Uus Clio on Renault-Nissan alliansis kesksel kohal, sest see on esimene mudel, mis on loodud uuele CMF-B platvormile.

Näiteks eelmise põlvkonna ühisplatvormile olid ehitatud Renault Kadjar ja Nissan Qashqai. Uue platvormi eelis on selle elektri- ja elektroonikaalane arhitektuur.

“Viienda põlvkonna Clio on meie jaoks väga oluline, sest tegemist on oma segmendi bestselleriga ning Euroopa koguturul müügiedult teisel kohal oleva sõidukiga. Clio on legend ja värskeim mudel koondab endas kõiki varasemate generatsioonide parimaid omadusi. Clio IV väliskujundus võitis meie klientide südamed ja teeb seda tänini. Uus mudel on parim Clio läbi aegade,” on Renault’ disaini vanem asedirektor Laurens van den Acker optimistlik.

ÄGEDAM SÕITJATERUUM

Smart Cockpiti kesksel kohal olev 9.3-tolline multimeediaekraan on suurim, mida seni Renault’ mudelitel kasutatud.

Espace’i ekraanist inspiratsiooni saanud vertikaalne ja kergelt kaarduv tahvel teeb armatuurlaua visuaalselt suuremaks ja annab interjöörile modernset hõngu. Moodsale infolusti kõrval on digitaalseks muutunud ka kõik näidikud.

Sõitjateruumi keskkonsool on parema ergonoomika huvides paigutatud varasemast kõrgemale. Panipaigad konsooli alaosas on varustatud juhtmevaba laadimisalusega.

Rool on eelnevaga võrreldes laiem, ent kompaktsem, andes juhile näidikutest parem ülevaate. Samuti on laiemat rooli mugavam käsitseda ning sellel on ka taustavalgustusega juhtnupud ja kroomitud ehisdetailid.

Õhemad Istmed jätavad tagaistujate põlvedele enam ruumi. Kaheksa erinevat meeleoluvalguse tooni aitavad salongis hubast tunnet tekitada.

UUED MÕÕDUD, UUS ÜLIKOND

Mõõtmetelt on uus Clio 14 mm lühem (pikkus 4048mm, laius 1798mm), kuid ruumikam. Kere on varasemast 30 mm võrra madalam (kõrgus 1440mm), saavutamaks paremat aerodünaamikat ja sportlikumat ilmet.

17-tollised rattad (olenevalt varustustasemest) rõhutavad dünaamilisust veelgi. Haiuimekujuline antenn, uued LED-esituled, tagaluuk ja kroomitud aknaliistud muudavad välisdisaini modernseks ja lisavad tunnetuslikku kvaliteeti.

Renault’le omaselt saab uus Clio C-kujulise valgussignatuuri. Clio saab oma klassi suurima pagasiruumi (391 liitrit). Eestisse jõuab uus Clio suve lõpus.

abc motors

Pildid: Renault

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.