Reede, 22. september 2023
Seda, millised tulevikus näevad välja Rail Baltica jalakäijate tunnelid ja viaduktid, loomade läbipääsurajad ja muu infrastruktuur, saab näha 3TI Progetti loodud visuaalist.

Rail Baltica avalikustas plaanitavate taristuelementide esimesed visuaalid, tuues välja jalakäijate viaduktide ja tunnelite, müratõkete, tarade, loomade läbipääsude, muldkehade ning piirkondlike jaamade disaini.

Rail Baltica digitaalse teabekeskuse uues alajaotuses “Infrastruktuur” on kõik oodatud uudistama, millised on plaanitavad taristuelemendid, kus neid kasutatakse ning kuidas kujundus ja visuaalne identiteet saavutati.

Infrastruktuurielementide visualiseerimine on osa suuremast projektist, mille viib ellu RB Rail AS koostöös Itaalia arhitektuuri- ja disainiettevõttega 3TI Progetti.

Projekti käigus töötas 3TI Progetti välja kogu Rail Baltica taristu arhitektuuri-, haljastus- ja visuaalse identiteedi kujundamise juhendid. Juhised pakuvad ühtlustatud lahendusi taristuelementidele, mida rakendatakse kõigis kolmes Balti riigis.

Visuaalse identiteedi ettevalmistamise protsessi kaasati arvukalt sidusrühmi, et koguda ekspertteadmisi ning selgitada välja nende ootused Rail Baltica taristu visuaalsele väljanägemisele.

Kohtumisi teostati nii arhitektide, maastikuarhitektide, ülikoolide, raudteekäitajatega kui ka Baltimaade kohalike omavalitsustega.

Lisaks uuris RB Rail AS erinevate reisijagruppide, sealhulgas liikumispuudega inimeste, väikelaste vanemate ja eakate vajadusi, et tagada Rail Baltica taristule ligipääsetavus ning ohutus kõikidele reisijatele.

RB Rail AS tegevjuhi KT Agnis Driksna ütles, et arhitektuuriliste ja visuaalsete suuniste eesmärk on RB raudtee projekteerijatele ning arhitektidele anda selged juhised, kuidas tagada raudteevõrgu kõikide elementide ühtne identiteet.

“See oli väljakutseid pakkuv ülesanne, kuid tänaseks on meil õnnestunud ühtlustada erinevate riikide ootused ja ambitsioonid, et luua Rail Baltica taristu ühtne identiteet,” märkis Driksna.

This slideshow requires JavaScript.

Loe siit, mida arvavad Rail Baltica kohta bioloogid

Pildid: Rail Baltic/ 3TI Progetti

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.