Teisipäev, 20. veebruar 2024
Pariisi autonäitusel esitleti Porsche 911 Speedsteri uut kontseptmudelit, mis annab vihjeid 2019. aasta esimeses pooles tootmisse jõudvast Limited Special Edition autost. Aegade askeetlikem Porsche 911 rõõmustab lisaks sõitjatele ka kollektsionääre, sest seda valmistatakse vaid loetud arv.

Porsche 911 Speedsteri ideeauto, mida esitleti tänavu suvel Porsche 70. sünnipäeval, läheb tootmisse kui Limited Special Edition: askeetliku Porsche 911 Speedsteri tootmine algab 2019. aasta esimeses pooles.

Kokku valmistatakse seda täpselt 1948 ühikut, sümboliseerides esimese Porsche 356 “Number 1” tegevuslitsentsi saamise kuupäeva 8. juunil 1948.

Tänavusel Pariisi autonäitusel esitles Porsche juba teist Speedsteri kontseptmudelit, mille Guards Red kerevärv viitab 1988 G-Model generatsiooni 911 Speedsterile. Selle ristkodaratega 21-tollised rattad ja musta nahkkattega interjöör loovad maitsekalt sportliku välimuse.

Unistused saavad tõeks: 911 Speedster Concept, mida esitleti “Heritage” versioonina 8. juunil 2018 Zuffenhausenis, läheb tootmisse aastal 2019. Selle väljatöötamisel tegid koostööd Porsche Motorsport, Style Porsche ja Porsche Exclusive Manufaktur.

Tulevane 911 Speedster, mis tugineb 991 seerial, on esimesena varustatud uue Heritage Design paketiga. See eksklusiivne Porsche lisavarustuspakett võimaldab 911 senisest veelgi enam isikupärastada.

Lisaks pilkupüüdvale kerevärvile loovad uued 21-tollised rattad sellele Pariisi autonäitusel esitletud uuele kontseptmudelile lisaveetlust. Nende ristkodaraga velgede disain on sarnane Porsche võidusõiduautodele 911 RSR ja GT3 R.

Toonitud korpusega päevasõidutulede välimus on samuti inspiratsiooni saanud võistlusautodelt – need on kerevärviga harmoneeruvalt punast värvi. “Talbot”-disainiga küljepeeglid ja kütusepaagi kork, mis paikneb mootorikatte keskel, on silmapaistvalt mustkroomitud ja plaatinatooni.

Erinevalt varem esitletud “Heritage”-versioonist on selle mudeli interjööris kasutatud perforeeritud musta nahka, mida ilmestavad punast värvi elemendid.

Kõik keredetailid ja tehnoloogia on aga mõlemal 911 Speedster kontseptmudelil identsed. Neil on ka madaldatud aknaraamid, katusejoon ja väikesed küljeaknad ning süsinikkiust mootorikate. Mõlemal mudelil on eemaldatava pehmekatuse asemel kerge Tonneau kate, mis on varustatud Tenax kinnitustega.

Kontseptsõidukite kere põhineb mudelil 911 Carrera 4 Cabriolet. Mitmed keredetailid on valmistatud kergest süsinikkiud-komposiitmaterjalist, veermik aga pärineb 911 GT3-lt.

GT arendusosakond hoolitses ka titaantorudega väljalaskesüsteemi eest. Samuti on nende poolt loodud jõuülekandesüsteem, sealhulgas 6-käiguline manuaalkäigukast ja erimudeli süda – vabalthingav 6-silindriline lamamootor, millel on võimsust enam kui 500 hj ja pööretevahemik ulatub 9000 rpm -ni.

Tõlge: Lena Murd. Allikas ja meedia: tootja

KOMMENTEERI SIIN