Volvo Car Group’i elektriliste sportautode divisjon esitles oma teist mudelit, täiselektrilist 5-ukselist luukpära Polestar 2. Auto hind algab 40 000 eurost ja see konkureerib preemiumklassi elektriautodega. Euroopas müügile jõuab Polestar 2 järgmisel aastal. Eestit esialgu sihtturgude nimekirjast ei leia.

Volvo elektriliste sportautode divisjon esitles 27. veebruaril uut täiselektrilist 5-ukselist luukpära Polestar 2. 78 kWh akupakiga auto suudab ühe laadimisega läbida 500 kilomeetrit (WLTP).

27st moodulist koosnev akupakk on uputatud põrandasse ja lisab ühtlasi šassiile jäikust ja vähendab samuti vibratsiooni ja mürataset – teemüra on võrreldes tavašassiiga vähendatud 3.7 dB võrra.

Laadimisstandardi kohta esialgu täpsemat infot ei jagata, aga tootja sõnul on Polestar 2 võimalik laadida kõigis Euroopa kiirlaadijates. Moodsale ajale kohaselt saab auto panna laadima ka mobiiltelefonist.

Polestar 2 põhineb Volvo CMA2 platvormil, mida kasutavad oma uute mudelite ehitamiseks nii Volvo kui ka Geely ja Lynk&Co.  Autol on neljarattavedu.

Kahel elektrimootoril on 300 kW (408 hj) võimsust ja ajami pöördemoment on muljetavaldavad 660 Nm. “Nullist sajani” kiirendab auto vähem kui viie sekundiga.

Tavalise versiooni kõrval on eriti sportlikele valikus Perfomance Pack, mis lisab sõidudünaamikat. Muuhulgas sisaldab pakett Öhlinsi amorte, Brembo pidureid koos erkkollaste pidurisadulatega ja 20-tolliseid sepisvelgi. Sõitjateruumis lisavad rõõmu kollased turvavööd. Kapoti alt leiab ka kollaseks võõbatud klapivahed.

ULMELINE SISEMUS

Polestar 2 sõitjateruum mõjub oma suurte ja justkui hõljuvate ekraanidega tulevikuheiastusena. Elektrisinist ei kohta ka digidispleidel, info kuvatakse mõjusas oranži – musta kombinatsioonis.

Aga rool on ikka nagu rool ja istmedki needsamad, mida oleme harjunud nägema Volvodel. Kujustus järgib parimaid ruumilahenduse šnitte – pisike Polestar 2 mahutab mõnusalt kuni 4 sõitjat.

Hea uudis neile, kes eelistavad kogu elu elada loomi kahjustamata – Polestar 2 stardipaketis on olemas ka vegan-sõitjateruumi valik. Materjalid, mille valmistamiseks pole kasutatud ühtegi loomset toorainet. Hea!

TESLAGA RINNUTSI

Polestar 2 on preemiumklassi sõiduauto, mis tähendab, et selle konkurente tuleb otsida nii Tesla, Audi kui ka Porsche tallidest.

Peamise konkurendina nimetavadki rootslased Tesla Model 3-e, mis ka hinna poolest võiks olla võrreldav – Polestar 2 hind algab 39 900 eurost, esimese aasta eriseeria hind on 59 900 eurot. Väidetavalt on odavam auto väiksema akupakiga, aga tootja praegu täpsemat infot ei jaga.

Ka auto soetamist saab võrrelda Teslaga – selleks, et saada Polestar 2 omanikuks, ei pea minema salongi, et vormistada müügilepingut.

Selle asemel võib sisse astuda mõnda Polestar Spaces šõuruumi, autot imetleda ja siis netis oma tellimuse vormistada.

Online’ tellimuse saab vormistada ka sõidukit käega katsumata. Broneerimise tasu on 1000 eurot. Polestar 2 hooldavad Euroopas Volvo volitatud teenindused.

Polestar 2 on divisjoni esimene täiselektriline mudel, sellele eelnes möödunud aastal Genfis esitletud võimsa hübriidajamiga Polestar 1.

Nende kahe vahe on aga suur: taotluslikult on Polestar 2 tootja esimene “volüümi- mudel” ehk sõiduk, mis peaks murdma uudsuse barjääri ja tooma Polestari noobelklassi autoostjate vaatevälja.

EESTISSE EI JÕUA NIIPEA

Polestar 2 näidatakse elusuuruses tänavusel Genfi autonäitusel, seejärel minnakse suurele esitlustuurile, mis hõlmab nii Euroopa, Põhja-Ameerika kui Hiina. Samal ajal avatakse esimesed Polestar Space šõuruumid.

Auto jõuab järgmise aasta jooksul müügile Hiinas, Ameerika Ühendriikides, Kanadas, Belgias, Saksamaal, ka Hollandis, Norras, Rootsis ja Ühendkunigriikides.

Ülejäänud sihtturgude osas oodatakse ja vaadatakse, kas müüa või mitte. Eestil ei paista esialgu lootust olevatki, sest arvata on, et Polestar 2 nõudlus ületab pakkumise kordades. Eks tunneme siis rõõmu teiste üle ja ehk õnnestub – nagu Teslagagi – Rootsi või Hollandi kaudu siia mõni eksemplar siiski tuua.

Autot hakatakse tootma Polestari uues tehases Chengdus. Seal hakkavad edaspidi valmima ka Polestar 1 ja tootja kolmas mudel, mille nimi on … ime küll, Polestar 3! Hiinas toodab osa oma mudelitest ka emafirma, Rootsi autotootja Volvo.

27. veebruari online esmaesitlust saab uuesti vaadata siit

Allikas ja meedia: tootja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.