2017. aasta Pirelli Calendar Emotional on saanud avalikuks. Alates 1964. aastast on Pirelli Suurbritannias asuv tütarettevõte andnud välja kalendreid, mis ei jäta külmaks ühtegi moe- ega kunstiteadlikku kollektsionääri. Piiratud koguses trükitavad kalendrid ei jõua kunagi vabamüügile, neid jagatakse kitsas siseringis parimatele klientidele ning Eriti Tähtsatele Persoonidele.

2016. aastal andis Pirelli esimest korda välja kalendri, mis erineb harjumuspärasest mõtteviisist, nagu peaks ühe endast lugupidava automotovaldkonna ettevõtte kaanetüdrukuteks või -poisteks olema alati klanitud ja veatud modellid, taustal veeremas kiiskavad kahe- ja neljarattalised.

Fotograaf Annie Leibovitz kutsus aasta tagasi kalendri kuutüdrukuteks maailma mõjukad ärinaised ja poliitikud ning lasi elada nende looval ja loomulikul ilul.

2017. aasta kalendriga astus maestro Peter Lindbergh sammu kaugemale ning jäädvustas Pirelli kalendri jaoks 14 filmimaailma mõjuvõimsaimat valitsejannat, pühitsedes nende loomulikku ilu ja sisemist jõudu. Pirelli 2017. aasta kalendri pidulik esitlus toimus Cité du Cinema filmistuudios Pariisis.

Lindberghile on see järjekorras juba kolmas Pirelli kalender ning seegi kord on ta väljendusvahendina eelistanud must-valge maailma varjundirikkust. 2017. aasta kalender pildistati üles viies maailma linnas ning modellideks valis Lindbergh 14 maailmakuulsat filmitähte.

Läbi aasta tervitavad meid oma püüdmatu iluga Jessica Chastain, Penelope Cruz, Nicole Kidman, Rooney Mara, Helen Mirren, Julianne Moore, Lupita Nyong’o, Charlotte Rampling, Lea Seydoux, Uma Thurman, Alicia Vikander, Kate Winslet, Robin Wright ja Zhang Ziyi.

“Ma leian, et ajal, mil meedia ja avalikkus esitleb naisi kui täiuslikkuse ja nooruse saadikuid, tuleb vastukaaluks meenutada kõigile, et on olemas klantsitud ilupiltidest erinev ilu, mis on realistlikum, tõesem ja rohkem “päris”. Tõeline ilu, mida ei ole moondatud ärilistel kaalutlustel või mõnel muul põhjusel. Ilu, mis kõneleb isikupärast, sisemisest jõust, julgusest olla sina ise, tunda ja olla tundeline,” räägib Peter Lindbergh.

Ilu on midagi, mis on seespool ja mida massimeedia meile ei näita. Meedia raamistab ilu mõiste täiusliku fototöötluse ja perfektsete kehadega, see kõik peab nägema välja noor ja isuäratav. Lindberghi fotodelt vaatab meile vastu teistmoodi elutäius, mis ei tähenda ilmtingimata ideaalset keha ja kortsudeta näolappi vaid emotsioone, ehedust, mis on kätketud inimesse, keda fotograaf portreteerib.

Lindbergh ei piirdunud kalendrit tehes üksnes stuudiovõtetega, vaid pani oma kangelannad kõndima Londoni, New Yorgi, Berliini ja Los Angelese tänavatel ning Prantsusmaa kaunil rannikul. Näitlejannad, keda ta kalendrisse valis, on ühel või teisel moel Lindberghiga seotud ning lubasid meistril läbi kaamerasilma oma hinge vaadata.

pirelli

Esimene Pirelli kalendri modell oli Nicole Kidman: “See on imetlusväärne, et sain vaadata teda täiesti uuest vaatenurgast. Minu jaoks oli see ainulaadne kogemus pildistada naist, kes on harjunud kaamerate ees töötama ning kogeda seda energiat, mis tekib siis, kui sinu ja pildistatava vahel on alati kaamera. Olime vaevalt paar tundi töötanud, kui Nicole ütles, et ta pole pildistamisel kunagi varem vist nii palju nalja saanud… jah, ma usun, et ma nägin tema tõelist ilu selle kõige ehedamas välgatuses,” meenutab Peter Lindbergh.

Vanameister ütleb, et just päris ilu, eheduse ja läheduse tabamine pani teda kalendrit nimetama emotsioonide kogumiks – Calendar Emotional’ iksPirelli 2017. aasta kalendrist ei leia kunstlikult ülespuhvitud modelle ega teeseldud emotsioone, vaatajal on võimalus uskuda ja kogeda, et see, mida ta näeb Kidmani, Cruzi, Thurmani jt. silmis, on päriselt. See on päris maailm päris tunnetega, mida väljendavad päris naised – filmimaailma valitsejannad.

Pirelli kalendri kodulehelt leiab igaüks rea lugusid, filme ja fotosid, mis räägivad 2017. aasta kalendrite saamisloost. Kollektsionäärid peaksid tänavust kalendrit jahtima näiteks Amazoni vahendusel või siis kolama foorumites. Üks võimalus Pirelli kalendritest osa saada on osta endale juubelikogumik, millega tähistatakse kalendrite poolesajandat juubelit.

This slideshow requires JavaScript.

Allikas: Pirelli, Robin Wright koduleht. fotod: Peter Lindbergh. Meedia: Pirelli

Pirelli 2016. aasta kalender: pool kuningriiki selle mängu eest!

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.