EICMA’l, rahvusvahelisel mootorrataste show’l Milanos 2014. aastal teatas Piaggio oma sisenemisest e-rataste turule ning tutvustas ka stiilset rattamudelit. Ning siis saabus vaikus, mis kestis eelmise nädalani, mil esitleti Wi-Bike’i.

 

 

Piaggio sõnade kohaselt läheb rihmülekandega Wi-Bike abimootoriga jalgratta kontseptsioonist kaugemalegi, esitledes ja jagades infot üle kaasaegsete võrgustike ja sõiduki kasutajaliideste. Tänu PMP-le (Piaggio Multimedia Platform) on Wi-Bike’l kõrgetasemeline inimese-mehaanilise sõiduki kasutajaliides, mis tagab pideva maailmaga andmete jagamise.

[dropcap]KÕRGETASEMELISED ALGORITMID [/dropcap]Sarnaselt eelmisel aastal esitletud e-rattale on ka Wi-Bike’l kompaktne, elegantselt raamile sobituv mootor. Piaggio väidab, et tänu selle telgsümmetrilisele, pedaalitelje ümber disainitud kujule on terve mootor hammasratta taga peidus. Kõrgetasemelised algoritmid peaksid tagama innovatiivse e-ratta juhtimise, ja seda kõike usaldusväärsuse huvides.

Piaggio Wi-Bike on väga ühenduv, muuhulgas võimaldab USB-ühendus kasutada nutitelefoni diagnostikaks ja tarkvarauuendusteks. Nutitelefoni saab kasutada ka kehva laadituse teavituse saamiseks, näiteks pika seisuperioodi järel. Sama nutitelefoniühenduse või Bluetoothiga saab ka tahvelarvuti abil teostada teeninduskeskuse toiminguid.

[dropcap]SUHTLUS [/dropcap]Akusse paigaldatud GPS/GSM moodul funktsioneerib nii satelliit-vargavastase seadmena kui andmevahetuselemendina. Kui süsteem tuvastab sõiduki varguse katse, saadetakse kohe rakendusse häire ja e-ratta asukoht kantakse kaardile.

Wi-Bike on mõelnud ka suhtluse peale – pärast treeningu või lihtsalt sõidu lõpetamist, saad oma kogemusega seotud andmeid jagada sõpradega kõikides levinumates sotsiaalvõrgustikes.

[dropcap]PUHAS ITAALIA DISAIN [/dropcap]Piaggio Wi-Bike on saadaval nelja erineva mudelina. Esimene tase, Comfort, on kolme erineva raamisuurusega. Comfort Plusil on ehtsast nahast ergonoomiline iste ja käepidemed, mõned stiilsed detailid nagu erinevat tüüpi rehvid ning kaks sõiduvõimalust – manuaalne või elektrooniline juhtimine. Active‘l on sportlikum disain ja kolm sõidurežiimi – traditsiooniline mehaaniline, manuaalne või elektrooniline juhtimine. Ning viimaks Active Plus, mis on nagu Active, kuid sisaldab luksusvarustust nahkistme ja -käepidemete näol.

piaggio

Allikas: Bike Europe, fotod: Piaggio

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Piaggio Wi-Bike sõiduraadius on erinevatel andmetel 100 km puhtalt elektri jõul ja ta suudab arendada kiirust kuni 80 km/h. See tähendab, kui ilm on talutav ja kolme last pole vaja transada lasteaeda ja trenni ning nädalaoste teha, pakub see ratas täiesti arvestatavat alternatiivi liikumiseks ka neile, kes muidu pisut laisad pedaalima.

Tore on, et elektrirataste puhul pööratakse üha suuremat tähelepanu disainile –  nii nagu autodega, on ka ratastega, sa tahad seda kõige ilusamat, kõige paremat, kõige väljapaistvamat. Seda muidugi juhul, kui sa usud, et elektriratas on liikumisvahend, mille erilisus on väärt, et seda kõigile näidata.

[dropcap]![/dropcap] Kas teie teadsite, et Eestis on meil olemas päris oma Ööbik, kaunilt disainitud elektrirataste tootja?! Seega, kel tõsine plaan, Jõuluvana kingikotti üks ehe elektrivokk torgata, võib Ööbiku tellida kohe ja nüüd! Firma, muuseas, on parasjagu investorite otsingul, et tulla turule uute, veel vägevamate mudelitega. Superluks!

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.