Ideeautode suurim puudus on, et need ei pruugi tootmisse jõudagi. Peugeot õrritab meid uue Boxer 4×4 maastikusuutliku matkaautoga, mis Laisaarlase voodis rahutult vähkrema ajab ja tekitab isu neilgi, kes aastas vaid ühe pika retke teevad. Megalahe matkakas on see!

Peugeot Boxer on alates turuletulekust müünud üle 720 000 sõiduki. Septembri lõpul toimuval hobisõidukite autonäitusel Pariisis saab esmakordselt näha võimsaks seiklejaks ehitatud uut Peugeot Boxer 4×4 ideeautot.

Ideeauto paistab silma ägeda värvilahendusega – omavahel on kombineeritud erinevad rohelised toonid, hall ja naturaalne valge.

Dangeli nelikvedu ja kõrgem kliirens koos spetsiaalsete rehvidega sobivad maastikule nagu valatud. Öösel valgustab üllatusi 8 tuuleklaasi kohale integreeritud leed-moodulit.

Laisaarlane, Habicht ja teised

Peugeot Boxer L3 keretüübile ehitatud ideeauto pikkus on 6 meetrit, mis majutab mugavalt 3 inimest. 10 m² suurune autoelamu on jaotatud neljaks tsooniks: köögi- ja söögiruum, magamisala, vannituba ning juhikoht.

Mahukad panipaigad võimaldavad kõik matkamiseks vajaliku ja rohkemgi veel kaasa pakkida. Ja lihtsalt lahti pakkida, sest asjad on alati käepärastes kohtades.

Katuseraamini ulatub mugavalt tänu külgredelile, mis järgib rattakoopa kaart ning auto kerejooni. Piiramatuteks seikluseks saab katusele erilahendusena paigutada Kanada pähklipuust kanuu, mis katuseakende avamist ei takista.

Auto tagaosas on rattahoidja, millega saab kaasa võtta kasvõi uue põlvkonna elektrilise maastikuratta Peugeot eM02 FS Powertube. Müntrohelise ratta kompaktne aku on integreeritud otse raami.

Seiklemist abistab ka uus 9-tollise ekraaniga navigatsiooniseade, mis võimaldab sisestada sõiduki mõõtmed, et vältida kõrgusepiiranguga teid.

Puutetundlik navi ühildub reaalajas liiklusrakendusega WAZE ning lubab kahe telefoni üheaegset ühendamist. Ümbritsevast täieliku ülevaate kuvab ekraan mitmevaateliste HD-kaameratega.

Selle koha peal hakkavad Eesti ägedamad matkamehed nagu Väino Laisaar aka Väints aka Laisaarlane, Marko Habicht ja veel mitmed rahutult nihelema: andke siia! Väints tegi mullu Peugeot Travelleriga Euroopalegi ringi peale. Ideeauto tundub aga veel kihvtim!

Euro 6 ja Dangeli nelikvedu

Peugeot Boxer 4×4 on palju enamat kui lihtsalt stiilne hobisõiduk: see on jätkuvalt ökonoomne ja vilgas liikuja, seda tänu Euro 6 standardile vastav jõuallikas.

Dangeli nelikvedu lubab tänu kolmele sõidurežiimile lihtsalt ja mugavalt liigelda kivistel teedel, kruusal, mudas ja lumes.

– 2WD-režiimis saab teha igapäevasõite esiveolisena.
– 4WD- režiim sobib olukorda, kus esirataste haarduvus väheneb ja vajalik on neljarattavedu. Ümberlülitus toimub automaatselt ja üksnes juhul kui on selleks vajadus.
– 4WD lukustusrežiim blokeerib tagatelje ja see on kasulik erinevatel ekstreemsetel radadel.

Auto on varustatud BF Goodrichi rehvidega, mis võimendavad nelikveo efektiivsust ja tagavad hea veojõu ning haarduvuse.

Enamus teetakistusi saavad ületatud tänu kõrgendatud kliirensile, mis on matkaauto esiosas 30 mm ja taga 50 mm standardmudelist kõrgem.

Järsemad mäenõlvad aitab lihtsalt ületada 165-hobujõuline BlueHDi diiselmootor 6-käigulise käsikäigukastiga, mis arendab 370Nm pöördemomenti.

Metsik töö metsiku hulga inimeste poolt

Ideeauto loomise viimaseks väljakutseks oli koostöö oma valdkonna juhtivate ekspertidega, et leida täiesti uusi lahendusi.

– nelikvedu arendati koos pikaajalise partneri ja tunnustatud 4×4 spetsialisti DANGEL-iga.
– BRAVIA MOBIL kujundas Peugeot Boxer 4×4 ideeauto interjööri.
– KERROCK varustab auto aragoniit mineraalist valmistatud valamu ja töötasapinnaga
– infolusti eest hoolitseb multimeediaseadmete spetsialist ALPINE.
– SASMINIMUM kujundas põrandakatte. Noorte arhitektide start-up taaskasutab plastikut, mida kogutakse otse loodusest ja veekogude kallastelt. Waste & Hope märgis tähistab koostööd.

Allikas ja meedia: Peugeot

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.