Uus Peugeot 208 on üks tänavuse autoaasta oodatumaid uudiseid: ajakirjanikud lastakse sellele kättpidi külge pärast Frankfurdi autonäitust. Ent juba enne müügilejõudmist on see välja teeninud esimese auhinna: Automotive News Europe valis 208 2019. aasta parimaks sõiduautoks.

Paar päeva tagasi paluti Peugeot 208 tootmistiimi juhil Laurent Blanchet’l ja e-208 elektriauto brändijuhil Guillaume Clerc’il astuda ette ja võtta vastu 2019. aasta Eurostari auhind parima sõiduauto eest.

Tegemist on maineka konkursiga, mida korraldab üks Eestiski hinnatud tõlkeuudiste alusallikaid, Automotive News Europe.

Esimest korda jagas väljaanne Eurostari auhindu 1998. aastal. Sealt alates on iga-aastaselt antud karikaid sõiduautodele, mis kõrgeaulise žürii meelest miskitpidi innovaatilised on.

Tänavu siis otsustati, et kõige ägedama töö on ära teinud uue Peugeot 208 meeskond Guillaume Clerc’i juhtimisel.

Peugeot 208 teenis kestvad kiiduavaldused oma läbitunnetatud stiili ja uue põlvkonna i-Cockpit© lahenduse juurutamisega.

Kes on sõitnud, siis teab, et Peugeot sõiduautode “kellad” on toodud juhi silmade kõrgusele nii, et nende järele ei pea küünitama. Uus kokpit hiilgab 3D lahendustega.

Samuti saab 208 kiita rikkaliku valiku moodsate juhi- ja turvaabide eest, mida lisavarustusest leiab: selles segmendis on 208 teenäitaja.

Kui “kellad ja viled” on arusaadavad ka tavakasutajale, siis platvormi iseärasustesse süvenemine on jõukohane tehnikateadlikule inimesele.

Igatahes võiksid insenerid Peugeot 208 uudse moodulplatvormi vastu sügavamat huvi üles näidata, sest tegu on ühega neist alusehitistest, mis võimaldab autole aiste vahele tõsta igasuguseid jõuallikaid, diiselmootoriga alates ja elektriajamiga lõpetades.

Kohtunikekogu tõstis esile Peugeot’ lahendust, mis võiks vähendada kokkuvõttes 208 süsiniku jalajälge: kui tarbijal on võimalik ise otsustada, millise ajamiga autot võtta, siis ilmselt teeb ta optimaalse, oma vajadustest lähtuva valiku.

Peugeot’le ei ole see esimene kord Eurostari auhinda võita: möödunud aastal sai Pierre-Paul Mattei selle uue 508 õnnestunud disaini eest.

Allikas: Peugeot pressiruum

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.