Tänavu 1.-16. oktoobrini toimuv Pariisi autonäitus Mondial de l’Automobile teeb ajakirjanikele ja valitud külalistele uksed lahti paar päeva enne ametlikku avamist. Tänu meediakajastusele on autohuvilisel võimalik enne näituse külastamist saada ette mingigi pilt, kuhupoole joosta ja mida lähemalt vaadata. Üks on kindel – me soovitame teil päris kindlasti Pariisis ära käia, sest uudistamist on rohkem kui üheks päevaks!

Paris expo Porte de Versailles‘s üle ühe aasta oktoobris peetav Pariisi autonäitus on maailmas üks olulisemaid. Näiteks külastas eelmist, 2014. aasta autonäitust rohkem kui 1.2 miljonit inimest – seda on rohkem, kui käis uudistajaid Frankfurdis või Tokyos. Autotootjate jaoks on Pariis see koht, kus tutvustada oma kõige uuendusmeelsemaid ja pöörasemaid ideid ning koguda otse allikast tagasisidet, mis suunas arendustega edasi liikuda.

Tänavusel Pariisi näitusel tundub kaalukauss siiski kalduvat tootmisküpsete mudelite kasuks, sest ideejärgus sõidukeid on tänavu näha saanud juba nii CES-il kui Genfis. Võib-olla on see ka eesti autokirjutaja praktiline meel, mis paneb omas mõttes eelistama uudiseid, millest lähitulevikus eesti autoostjale kõige enam kasu on.

Argo käis kohal ja tegi seekord oma valiku. Suurest pildigaleriist leiab küllaga uudismudeleid, mis peagi ka Eesti autosalongidesse jõuavad; sekka pisut põnevaid ideeautosid ning tugevat tulevikuvisiooni. Suure osa Pariisi staaridest oleme üksipulgi eelnevatel nädalatel juba ära tutvustanud, seega on rõhk ilusatel piltidel ja mõnusal emotsioonil.

LINNAMAASTURITE VÕIDUKÄIK

Üldmulje Pariisist on ju ilus: kõrge isteasend ja kõrgem kliirens võimaldavad läbi minna nii paksust kui vedelast. Ehk siis – tähelepanu on jätkuvalt linnamaasturitel ning vastupidiselt mõne eksperdi arvamusele, et see buum hakkab lahtuma ja asenduma teisetüübiliste sõidukite pealetulekuga, ei paista populaarsuse tipp veel kättegi jõudvat.

BMW, Audi, Volkswagen, Suzuki, Škoda, Peugeot, M-B jpt. on Pariisis välja pannud oma uued krossoverid ja kõikjalsõitjad. Rõhuasetused on pisut küll muutumas, senisest rohkem on tootmisesse jõudmas väikeseid ja kompaktklassi linnamaastureid, ka on müügile jõudvate mudelite veoskeemi vaikimisi valik üha enam esivedu.

ELEKTER, HÜBRIID, KÜTUSEELEMENT

Diisel sureb tõenäoliselt enne, kui Euroopa Liit vastavate seadusemuudatusteni jõuab. Lähiajal jõuab tootmisse kümmekond tõsiseltvõetavat elektriautot, hübriidajamitega sõidukid on Jaapanist ja omaette kategooriast välja murdmas ning liiguvad üha enam noobelklassi sõidukite poole – nii toob näiteks Porsche Pariisis välja Panamera uue hübriidmudeli ning Lexuse LC 500h võtab piltlikult öeldes uuriketi üle rinna veerema igal kiiresõitu armastajal.

Samas, ilu ei panda padaje. Sinna pannakse hoopiski innovaatilised tehnoloogiad ning sõiduraadius. Oleme ausad, Teslal pole enam väga palju aega jäänud oma eriti uudsete lahendustega väljatulemiseks, sest kõik suuremad autotootjad on valusalt kannul ja mõni juba kannast naksamas.

Opel Ampera-e tõestas äsja, et suudab ühe laadimisega Londonist Pariisi vurada, M-B majast on tulemas kiirlaadimistehnoloogia, VAG grupp… nemad rokivad juba praegu täiega ja tulevik paistab järjest särtsakam. Äikesepilved suurte sõnameistrite kohal aina tihenevad, pea see pauguga vihm sealt alla ei tule…

OPEL AMPERA-E

Pariisis teeb oma debüüdi elektriauto Chevrolet Bolt sõsarmudel Opel Ampera-e. Opel tegi enne näitust katse ning lasi Ampera-e’l iseseisvalt sõita Londonist Pariisi. Ühe laadimisega läbis auto 417 kilomeetrit ning pardaarvuti näitas akujäägiks veel 80 kilomeetrit. Seega on tulemas särtsukas, mille sõiduraadius on võrreldav tavalise bensiinimootoriga auto omaga.

Opel Ampera-e jõuallikaks on elektrimootor, mil võimsust kuni 204 hobujõudu. Nullist 50ni kiirendab auto 3,2 sekundiga. Müügile peaks Opel Ampera-e jõudma 2017. aasta esimeses kvartalis.

dsc_0776

dsc_0778

Opel esitleb Pariisi autonäitusel kauaoodatud elektriautot Ampera-e

OPEL MOKKA X

Uuenduskuuri läbinud populaarne Opeli väikemaastur, mida eesti autosõbrad said äsja näha ka Tartu Motoshowl. Müügile peaks Eestis jõudma kohe-kohe, eeltellimuste voor on juba alanud.

dsc_0785
RANGE ROVER EVOQUE KABRIOLETT

Ka nii võib sõita – maastur, mille saab katuse alla lasta. Eesti kliimas küsitav, aga fännide autosoovid on imelikud. Eestis korra juba valitutele road-show ajal ette näidatud mudel.

dsc_0784

RANGE ROVER DISCOVERY
dsc_0783
dsc_0782
MERCEDES-MAYBACH VISION 6

Maybach 6 puhul võluvad ebatavalised proportsioonid ja muidugi ülespoole avanevad uksed. Autole annavad jõu neli elektrimootorit, mis suudavad ratastesse kanda kuni 738 hobujõudu. Nullist sajani suudab auto kiirendada vähem kui nelja sekundiga.

Elektrimootorid ammutavad energia 80 kWh akupakist, ühe laadimisega on sõiduraadius kuni 300 km. Väidetavalt saab 100 km jagu särtsu laadida akudesse vähem kui viie minutiga. Võimalik, et see tehnoloogia – “kiirelt natuke juurde” – ongi, mida me tuleviku elektriautolt kõige rohkem ootame.

dsc_0798

dsc_0802

MERCEDES ELC

Mercedes tuleb välja uue ELC crossoveriga 2018. aastal. Sõiduk baseerub GLC’l, olles siiski märkimisväärselt erinev. Ainsad “jagatavad detailid” on aknad ja katus. Mercedes kasutab ELC puhul lameakusid, mis on paigutatud auto põhja ja kahte elektrimootorit. GLC oodatav võimsus on 536 hj (400 kW) ja 400 kilomeetrit ületav sõidukaugus. Tulemas on tõenäoliselt ka juhtmevaba laadimine.

dsc_0792

dsc_0794

MERCEDES E 220 ALL TERRAIN

dsc_0790

dsc_0789

MERCEDES AMG GT R

dsc_0788

AUDI Q2

Audi esitles uut Audi Q2 mudelit Genfis rahvusvahelisel autonäitusel. See kompaktne linnamaastur on mõeldud nii igapäevasteks kui ka puhkusesõitudeks, ühendades endas uuendusliku disaini ja kõrge funktsionaalsuse. Autol on tipptasemel ühenduvus-, infotainment- ja juhiabisüsteemid.

dsc_0810

AUDI Q5

Teise põlvkonna Audi Q5 on senisest veelgi sportlikum ja mitmetahulisem. Audi esitleb Pariisis uut Audi Q5 mudelit, mis seab jällegi standardeid nii ühenduvuses, efektiivsuses kui ka laias valikus juhiabisüsteemides. Uus Audi Q5 jõuab müügisalongidesse 2017. aasta alguses.

dsc_0813

dsc_0812

HYUNDAI i30
dsc_0759
dsc_0757
KIA RIO

Pariisi autonäitusel esitletakse uut Kia Rio kompaktautot. Praegu on Rio Kia kõige edukam mudel, selle eduloo jätkumist oodatakse pikisilmi. Eeldused on olemas: auto näeb moodsalt euroopalik välja, salong on senisest ruumikam, auto välimus… ikka sportlikum! Müügile jõuab uus Rio vaid viieukselisena. Baasmootoriks on 1-liitrine kolmesilindriline turbomootor, millel võimsust kas 100 või 120 hj.

dsc_0831dsc_0830

GLM G4
dsc_0739
dsc_0738
PEUGEOT 3008
dsc_0768
dsc_0767

dsc_0765

Peugeot 3008 pargimaasturi hinnad teada! Eeltellimine on alanud

PEUGEOT 5008

dsc_0727

dsc_0726

Peugeot Pariisi autonäituse väljapaneku keskmes on krossoverid, kroonijuveeliks 5008

PEUGEOT 3008 DKR

dsc_0728

GENESIS HYBRID SPORTS SEDAN IDEEAUTO

dsc_0761

dsc_0763

dsc_0762

MITSUBISHI GROUND TOURER

dsc_0754

dsc_0755

SUZUKI S-CROSS

dsc_0730
dsc_0732

SUZUKI IGNIS
dsc_0729
dsc_0733
RENAULT ALASKAN KASTIKAS

dsc_0748

Oi, kui edev! Renault esitles oma esimest suurt Alaskan – pikapit!

RENAULT TREZOR IDEEAUTO

TREZOR kuulutab uut ajajärku Renault brändi disainis. Ideeauto nimi viitab “väärtuslikule, mitmetahulise objektile mida uurida ja avastada”. Z-täht nimes viitab täiselektrilisele Z.E. (Zero Emission) jõuallikale.

dsc_0746

dsc_0745

dsc_0747

VOLKSWAGEN BUDD-e
dsc_0814
dsc_0815

Galerii: VW BUDD-e ideesõidukilt tõmmati kate: nunnumeeter purunes!

VOLKSWAGEN I.D. IDEEAUTO

Uue VW elektriajastu algust kuulutav sõiduk: lisaks särtsuajamile suudab see auto peagi ka ise sõita. Sõiduraadius ühe laadimisega 400 – 600 kilomeetrit, jõuallikaks 125 kW elektrimootor. Turule tuuakse aastal 2020 koos uue elektrilise Golfiga.

dsc_0817

TOYOTA FCV-PLUS KÜTUSEELEMENDIGA IDEEAUTO

Futuristlik Toyota FCV Plus väljendab autotootja visiooni tulevikust, kus kütuseelementidel põhinev tehnoloogia on juba laialdaselt kasutusele võetud. Lisaks sõitmisele kasutatakse selliseid masinaid ka kohaliku jõuallikana, ehk pidevalt võrku ühendatud generaatoritena. Auto kütuseks on vesinik, heitmeks puhas vesi.

dsc_0820

LEXUS UX IDEEAUTO

Esialgu ideeautona, aga väga suure tõenäosusega juba lähiaastal realiseeruv linlik kompaktne pargimaastur Lexuselt. Omanäolise disaini on teinud ED2. Mõõtmetelt on UX väiksem kui NX. Tõenäoliselt jätkab Lexus jõuallikate valikul hübriidide traditsiooni. Igatahes on tore, et RX ja NX on saanud nii ilusa lapse… või siis väiksema …umm… venna?

dsc_0824

dsc_0826

LEXUS LC500h

dsc_0822

dsc_0821

http://www.accelerista.com/uudised/tooteuudis/lexus-esitleb-genfis-hubriidmootoriga-sportkupeed-lc-500h/

ŠKODA KODIAQ

Pariisi autonäitusel esitletakse kokku 11 ŠKODA KODIAQ’i. Kogu mudelivalikut võib näha ŠKODA messiosakonnas. Lisaks pakutakse külastajatele põnevaid pilguheite ŠKODA teistesse maailmadesse, milleks on jalgrattasõit, jäähoki ja ühenduvus. Peale selle tutvustab ŠKODA disainilabor PRECIOSA uue ŠKODA kujunduse eri tahke.

dsc_0828

Otse esietenduselt: Škoda Kodiaq, Alaska karu Tšehhia moodi

MINI COOPER S 4-DOOR
dsc_0809
BMW X2

dsc_0804

dsc_0806

dsc_0808

BMW M2 SAFETY CAR

dsc_0803

dsc_0741

FIAT 124 SPIDER

dsc_0737

FIAT FULLBACK

dsc_0736

ALFA ROMEO 4C

dsc_0740

TESLA MODEL X

dsc_0735

dsc_0734

MASERATI LEVANTE
dsc_0742

Maserati esimene linnamaastur Levante on kohal

NISSAN MICRA

Nissan Micra viiendat põlvkonda esitletakse samuti Pariisi autonäitusel. Välimuselt meenutab ideeautot Sway, olemuselt on aga pigem Pulsar. Värvilembeste rõõmuks on tulevikus saada nii leheroheline kui särtspunane Micra. Jõuallikate valikus on 90-hobujõulised 0,9-liitrine kolmesilindriline turbomootor ja 1,5-liitrine diiselmootor. Müügile peaks uus Micra jõudma järgmise aasta märtsis.

dsc_0744

HONDA CIVIC

dsc_0751

dsc_0750

dsc_0749

Vaata ja imetle! Selline näeb välja värske Honda Civicu luukpära

AIXAM COUPÉ

dsc_0753

 Pildid: Argo Verk. Loe ja otsi lisaks Accelerista uudisvoost

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.