blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Puhka eriliselt, TOP 100 vääriliselt: veeda talvepuhkus Pädaste mõisahotellis3 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Reisiportaal ja kirjastus Fodor’s Travel valis saja erilisema majutuspaiga hulka Muhu saarel asuva Pädaste mõisa hotelli. Euroopast leiti selliseid kohti vaid 15. Meile lähimad TOP 100 peatuspaigad asuvad Moskvas ja Keflavikis. Talvepuhkus Pädastes on seega väärt kaalumist.

Olgu kohe alguses ära öeldud: see siin pole reklaam ühele nooblile erahotelliärile vaid puhas rõõm, et Eesti on taas kord mingis asjas hea. Antud juhul siis leidis üks reisiportaal siit tunnustamist väärt majutuskoha.

Möödunud sügisel kui Porsche rahvusvahelise kogukonna jaoks Eesti suursaartel kuldset teekonda maha märkisime, käisime läbi ka Pädaste mõisast.

Välisturistide seas on see paik hinnatud, ja põhjusi on mitu – puhas ja puutumatu loodus, mis kogu maailmas on saamas järjest hinnatumaks varanduseks, mida Muhus ja Saaremaal on aga volilt käes.

Elukeskkond, mis oma arhailisuses tuletab meelde, kust me pärit oleme. Hea toit, tore teenindus. Külluslikult sisustatud hotellitoad ja klanitud ümbrus. See kõik on haruldane ja hingekosutav ning saanud omalaadseks Eesti visiitkaardiks maailmas.

Fodor’s Traveli saja parima sekka pääsesidki vaid need majutusasutused, millel tagataskus eriliselt võluvaid argumente. Pole raske teha kallist erilist hotelli, aga teha erilist nii, et see oleks paljudele taskukohane – see on olnud ka Pädaste üks motosid.

Fodor’si hindajatele avaldasid muljet Pädaste asukoht looduse keskel, lambanahad põrandatel, kaminad ja hiiglasuured mõisaaknad.

Kiidusõnu pälvib restoran Alexanderi Põhjala saarte köök, kus aukohal omatehtud leib ja kohapeal kasvatatud aiasaadused.

Tegevuste seast, mida portaal turistidele soojalt soovitab, leiab muuhulgas lindude bongamise, varasuvise orhideevaatluse, kultuuriretked, helikopterisõidu ning golfi. Ilus elu!

This slideshow requires JavaScript.

VÄÄRTUSTA OMA VARANDUST

Meie siin loeme ja imestame – mis selles kõiges ikka nii erilist on? Pädaste rüütlimõis on lihtsalt kaunisti korda tehtud ja sellele uus elu antud! Meile loomupärane “ah, mis nüüd mina…” ja “rohi on alati rohelisem seal, kus meid ei ole”- suhtumine on tinginud olukorra, et enne satume seitse korda Hurghadasse kui Pädastesse.

Porsche Goulden Route – trippi kokku pannes oli Pädaste vaidluskohaks – arvasime, et see on nii leierdatud paik, mida teab iga turist, kes korragi Eesti suursaartele sattunud.

Tagantjärele tuleb rõõmu tunda, et me selle ikka oma sihtkohtade sekka arvasime – TOP 100 hulgas olla on uhkuseasi! Isegi, kui see on vaid üks portaal paljudest, mis mingeid edetabeleid koostab… siis ikkagi! Väärt asja näitavad võõrad meile kätte.

TALVEPUHKUS PÄDASTES

Novembrist veebruari alguseni Pädaste mõisarahvas puhkab. Sel ajal saab majutuda ja elu nautida vaid juhul kui broneerida vähemalt 16 tuba ja vähemalt kaheks ööks. Ent veebruari algusest võtab tegevus taas hoogu ning see on saartel üks mõnusamaid aegu talvepuhkuse veetmiseks.

Seda isegi siis kui Ilmataat on otsustanud lume kotiga oma tagumiku alla panna. Saartel mängivad elamusele kaasa muud komponendid samaväärselt muinasjututalvega.

Hotelli broneeringute lehelt paistab kätte Pädaste populaarsus, vabu tube leiab veebruaris vaid Eesti Vabariigi aastapäeva ümbruses. Kaks täiskasvanut ja kaks last puhkavad üleöö 434 euro eest.

Tõllakuuris maksab ööbimine kahele standardis 254 eurot. 95 lisaeuro eest saab võtta täispansioni ning ise mitte lumekuuligi veeretada.

Restoran Alexander pakub igapäevaselt 3-käigulist muutuvat Table d’Hote menüüd, see maksab 74€, joogid lisaks (näidismenüü hind) 39€. Kõik road on valmistatud kohalikust toorainest ning kannavad Põhjala saarte köögi hõngu. Pädaste restoran on pälvinud läbi aegade ridamisi auhindu.

Kui see kõik “tavalisele” kodupuhkajale siiski (hinna)kaugeks jääb, võib Pädaste kandis lihtsalt ka ringi jalutada ja mõnusat atmosfääri nautida ning minna siis juba edasi Saaremaad avastama. Uhke tunne on koju tagasi minnes öelda: “Nägin ära ühe sajast maailma erilisemast majutusasutusest”. Elagu Eesti!

Fotod ja video: Sten Ottep/Fifty Visual

Jaga

AVALDA ARVAMUST!

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com