Kuues gene toob elektri: Opel Corsa-e sõiduraadius on 330 kilomeetrit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kuuenda põlvkonna Corsa põhineb PSA globaalsel platvormil ja kätkeb endas hulgaliselt kaasaegseid tipptehnoloogilisi lahendusi. Kõige olulisem uudis tuleb aga jõujaamade vallast: esmakordselt saab autot ka täiselektrilisena. 50 kWh akuplokiga Corsa-e suudab ühe laadimisega läbida 330 km.
opel corsa-e

2019 Opel Corsa-e

Kuuenda põlvkonna Corsa on esimene uudismudel Opeli valikus, mis kinnitab, et otsus, panna leivad PSA-ga ühte kappi, on olnud ainuõige.

Nimelt tuleb populaarne väikeauto kõigepealt müügile täiselektrilisena ja alles seejärel “traditsoonilisena”, bensiini-ja diiselmootoriga versioonina.

Sõidukile lähemat pilku heites leiab selle pardalt tehnoloogiaid, mis tõstavad uue Corsa omas (B) segmendis vaieldamatuks eeskõnelejaks, kõrvuti uue Peugeot 208ga, mis on sakslaste väikeauto korporatsiooniõde ning saadaval edaspidi samuti täiselektrilises e-versioonis.

Corsa-e on Opeli teine katse tuua müügile paljudele taskukohane elektriauto. Esimene, Ampera-e jäi valitute pärusmaaks, sest samal ajal kui pidanuks toimuma Euroopa läbimurre, vahetas Opel omanikku ning GM jättis sakslased pika ninaga, jätkates üksnes Chevrolet’ Bolti tootmist.

Ja võib-olla ongi see hea, et läks nagu läks: Corsa-e on veel samm edasi elektriautode arenguteel. Sel on 50 kWh akupakk, mis lubab ühe laadimisega pakkida 330 km sõiduraadiust (esialgsed WLTP1 andmed). Suure tõenäosusega aga saab korraga sõita rohkemgi, palju sõltub teekattest, ilmaoludest ja ka sõiduoskusest.

Rõõmus uudis neile, kes on kaalunud elektriauto ostmist: kuuenda põlvkonna Corsa-e versiooni saab hakata juba lähinädalatel eeltellima. Eestisse peaksid esimesed autod jõudma kas selle aasta lõpul või uue algul. See tähendab, et Corsa-e jõuab enne kui Volkswagen ID. 3.

100kW (136hj) võimus, 330 km sõiduulatus

2019 Opel Corsa-e laadimisluuk

330 kilomeetrise sõiduulatusega (WLTP1) Corsa-e sobib suurepäraselt igapäevasteks sõitudeks. 50 kWh akuplokki saab kiirlaadijaga 80 protsendi ulatuses täis laadida 30 minutiga.

Corsa-e laadimiseks sobivad nii kodune seinapistik, kodulaadija kui ka CCS kiirlaadijad, akuplokile kehtib 8-aastane garantii.

Aku laetuse taset saab autost eemal viibides kontrollida “myOpel” nutirakenduse abil, see võimaldab hoida laadimisaega ja kulusid optimaalsemal tasemel.

Sõiduulatust saab mõjutada ka autojuht ise – valida on kolme sõidurežiimi vahel: Normal, Eco ja Sport. Seade Sport lisab sõidudünaamikat ja erksust, mõjutades sõiduulatust siiski suhteliselt mõõdukalt.

Eco-režiimis suudab Corsa-e saavutada kõige suurema sõiduulatuse, nõudmata samas märkimisväärseid järeleandmisi kasutusmugavuse osas.

100kW (136hj) võimsus ja 260 Nm maksimaalne pöördemoment tähendavad erksat juhitavust ja dünaamilist sõitu. Corsa-e kiirendab 0 – 50 km/h 2.8 sekundiga ja nullist 100 km/h 8.1 sekundiga.

Sportlikult dünaamilise disainiga Corsa-e mõõtmed ei ole eelmise põlvkonnaga võrreldes muutunud. 4.06 meetri pikkune Corsa on endiselt vilgas, praktiline ja ergonoomiline linnaauto.

Kupeelikult langev katusejoon on eelkäijaist 48mm võrra madalam, kuid reisijate pearuumi see ei vähenda. Juhiiste paikneb 28mm madalamal. Corsal on nüüdsest ka digitaalne kokpit.

Madalam raskuskese parandab juhitavust ja sõidudünaamikat. Corsa-e kuuletub juhile erksalt ning toob särtsu igapäevasõitudesse.

Suur tähelepanu turvalisusele

2019 Opel Corsa-e välisvaade

Corsal on esimest korda teistelt Opelitelt tuttavad ja palju kiita saanud IntelliLux LED® maatriks-esituled, mil on 8 leedelementi ja mille tööd kaamera juhib. Tulede valgusvihku kohandatakse vastavalt liiklusoludele ja ümbritsevale keskkonnale.

Autol on peal pimenurgahoiatus ja küljelt tuleva liikluse hoiatus, aga lisaks ka liiklusmärkide tuvastus, mis on arendatud järgmisele tasemele ja suudab lugeda ka elektroonilisi teabevahendeid. Autojuhile kuvatakse ka kiiusepiirangud.

Esmakordselt on uue Corsa varustuses ka radariinfot kasutav kohanduv kiirushoidja ning sensoritel tuginev küljehoiatus, mis aitab juhil manööverdades märgata ja vältida sõiduki küljele jäävaid takistusi.

Multimeedia ja “Opel Connect” telemaatikateenus

2019 Opel Corsa-e sõitjateruum

Uue Corsa teabe- ja meelelahutussüsteem hoolitseb autosviibijate meelelahutuse eest ja võimaldab neil olla alati ühenduses.

7.0-tollise puuteekraaniga Multimedia Navi ja 10.0-tollise ekraaniga Multimedia Navi Pro on nüüd varustatud uue “Opel Connect” telemaatikateenusega.

Juhile ja kaassõitjaile pakuvad täiendavat meelerahu mitmed kasulikud funktsioonid, nagu näiteks reaalajas liiklusinfot vahendav Live Navigation, otseühendus autoabiga ja hädaabikõne võimalus.

Allikas ja pildid: tootja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.