MINI tõmbab rooli su nina eest ja sahistab tulevikku – istu ja imesta!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kui keegi saab saja-aastaseks, siis tähistab ta seda suure peoga. BMW ilmutab juubeli puhul üks teise järel ulmelisi filmilõike ja portfoolioid oma automarkide tulevikust. Järjekord on jõudnud MINI kätte. Istuge ja imestage, sest nähtu, mis täna tundub fantaasiana, on autotööstuse lähitulevik.

Meil tuleb tasapisi harjuma hakata mõttega, et kõik see, mis tänasel päeval tähistab meie jaoks sõna “auto” on juba mõne aja pärast kohmakas, kole, vananenud, ohtlik, sõidukõlbmatu. Legendaarne Baieri mootoritehas tähistab oma sajandat sünnipäeva auto paradigmat ümber sõnastades ning lubades vaatajatel lõuad imelist tulevikku jõllitades kolksuga lauale kukutada.

See õhuline, futuristlikult kujustatud, sinust vaiksel sahinal mööduv sõiduk ei ole rekvisiit ulmefilmist vaid tulevik, mis saabub mõne aasta pärast. Võimalik, et see tulevik ei ole päris nii õhuline, läbipaistev ja virtuaalreaalsusest pungil, aga see on kõvasti erinev sellest, mida me täna autost arvame teadvat. See on kõvasti erinev sellestki, mlle arvame olevat MINI – ja ometi on see MINI. Külaline lähitulevikust.

ISEMÕTLEV MINI

Juubilari esitletud MINI VISION NEXT ideeauto kehastab tuleviku linnaautot selle parimas tähenduses – väike, aga nutikas ja ruumikas ning valmis olema jagatud kõigi vahel, kel parasjagu sõita on vaja. Pikemalt pole vaja selgitada, et MINI on tulevikus nii viipele reageeriv, isemõtlev kui isesõitev. Loodetavasti on selleks ajaks kui täielikult isejuhtiv auto teedele jõuab, lahendatud õigusruumi küsimus, sest BMW lubab, et tulevikus ei vaja tema sõidukid enam inimese sekkumist.

Nõnda muutub tähtsusetuks – või pigem friikide hobiobjektiks – rool, mis siiski jääb alles. Sõltuvalt juhi eelistusest, kas paremale või vasakule poole, mõlemale (praegu veel) ei pakuta. Kurjale ämmale mõeldes võiks ju tallegi rooli kätte anda… Kui aga autosse astub inimene, kes ei soovi hammastega baranka küljes rippuda, nihutab MINI rooliratta viisakalt armatuurlaua keskele, istuja nina alt ära.

MINI Vision Next

LINNAINIMESEL TULEB ÕPPIDA ASJU JAGAMA

Juubelijuttu kõrvale jättes, on MINI arhitektidel tõsi taga mõttega, et üks linnaauto peab sobituma linnakeskkonda, sealhulgas olematutesse parkimistingimustesse ning tegema seda, milleks ta loodud – sõitma. Kogu lõuga võdisema võtva tilulilu kõrval on oluline, et linlastena õpiksime me autot nutikalt jagama. Omakorda väga nutikas auto tuleb meile siinkohal meelsasti appi.

MINI on mõeldud ööpäevaringseks kasutamiseks, see auto on võimeline sõitjaid iseseisvalt ükskõik kuskohast ükskõik kuhu transportima ning sõitja ülesandeks on vaid korralikult dikteerida sihtkoha aadress. MINI-l on aju, mis on pidevalt ühenduses internetiga ning on võimeline ise infot sünteesima ja otsuseid langetama.

BMW turundusosakond on MINI ideeauto sõnastanud urbanistlikuks mikroautoks, mida on lahe juhtida. Ehk siis, päris ära seda võimalust, et inimene võiks tahta ise rooli keerata, veel ei võeta. Urbanistliku mikroauto teine juhtmõte on keskkonnasäästlikkus – lisaks pidevale võimalusele nutikat autot jagada on tegu parimatest taas-ja uuskasutusmaterjalidest koosneva “nullautoga”, mille jõuallikas ei heitmeid ei erita.

MINI

ACCELERISTA KOMM  Oh tulevik, oh tulevik, millal sina jõuad/meil on imestusest laual juba lõuad… BMW on kahtlemata üks eesrindlikemaid keskkonnasäästupioneere autotööstuses ning nende tulevikuvisioonid omandavad üha hoomamatumaid mõõtmeid.

Paraku, vaadates tegelikkust, teostub täiesti autonoomse auto idee koos kõige sinna juurde kuuluvaga lähitulevikus väga vähestes kohtades. Autojagamine see-eest õnnestub edukalt ka “vana kolaga” ehk siis tänaste autodega, millele edukalt saab integreerida näiteks võtmejagamise mobiilse lahenduse.

Allikas ja meedia: BMW

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.