Laupäev, 4. veebruar 2023
Nädalavahetusel Auto24ringil toimunud Balti Drifti Meistrivõistluste II etapil pidi Eesti tippdriftija Mihkel-Norman Tults dramaatilises lõppheitluses leedulasele alla vanduma. Tehnikasport on armutu: ükski viga ei jää karistamata.

7.-8. juunil Pärnu külje all Auto24ringil toimunud Balti Drifti Meistrivõistluste teisel etapil “Summer Bash Baltic Drift Championship 2019” jagati meistritiitlid võrdselt kolme Balti riigi vahel.

Otsustaval ringil kaotas Eesti tippdriftija ja tiitlilootus Mihkel Norman-Tults BMW mootori ülekuumenemise tõttu leedulasele Benediktas Čirbale, jäädes teiseks. Kolmanda koha poodiumil võttis lätlane Jānis Jurka.

Eelmise Baltikumi etapi võitnud Ao Vaida pidi võistluse tehnilistel põhjustel sootuks katkestama ega saanud kolmanda koha peale võistelda.

Kogu päeva jooksul võimsalt tugevaid konkurente seljatanud Mihkel-Norman Tults läks finaalis vastu 91 punktiga kvalifikatsiooni võitnud Čirbale.

Finaali esimese tandemsõidu lõpus suri Tultsi auto välja, kuna kriitilise piirini tõusnud temperatuur tähendas, et võistlusauto pani ohutuse tagamiseks mootori automaatselt avariirežiimile ja sõitu jätkata ei olnud võimalik.

Vaatamata jahutusringile ei teinud auto ülekuumenemise tõttu koostööd ka finaali teises sõidus ning võit läks Čirbale.

Üldarvestuses hoiab Mihkel-Norman Tults nii Eesti kui Baltikumi sarja esikohta ning Põhja-Euroopa sarja teist kohta.

Tultsi sõnul tegi ta ülitugeva vastase vastu korraliku sõidu ja on arvestades olukorda oma tulemusega rahul. “Tegemist on tehnikaspordiga ja selliseid asju juhtub.

Nüüd on selge, mis kohtadele peame rohkem rõhku panema, et järgnevatel kuumade ilmadega võistlustel temperatuuridega probleeme ei tekiks,” räägib Tults.

Tänavune värvikas driftihooaeg jätkub taas augusti lõpus Riias toimuval Baltikumi meistrivõistluste kolmanda etapiga.

Loe drfitipisiku kohta rohkem siit

Kogu võistlus on järelevaadatav siit:

Katkend intervjuust videomeister Sten Ottepiga, kelle jaoks driftivõistluste jäädvustamine on väljakutse, mis ei lase tal rahus ükski kord koju jääda. 

Kellele drift peaks korda minema ja miks? Mida see meile õpetab või annab?

Igat inimest paeluvad spordialad mis talle huvi pakuvad. Korda lähebki see nendele, kes on selle ala kuidagi endale avastanud: meeldib talle siis sõita, pealt vaadata, mehhaanik olla, pildistada või mis tahes muud teha driftiüritustel.

Drift õpetab palju, tegelikult on see autoga sõitmine piiri peal, sa oled pidevas ülejuhitavuses, aga sa saad seda kontrollida. Ma arvan, et iga inimene võiks seda osata, aga seda on ilmselt palju tahetud.

Uus mood on see, et auto on elektroonikat täis, ja pole mingit haisugi üle- ega alajuhitavusest enam. See muidugi natuke teeb murelikuks, kuna ma pigem pooldaks häid autojuhte, kui häid autosid, aga sinna see tänapäeva trend läheb…

Allikas: Eesti Drifti Liit. Kaanepilt: Indrek Pajuste

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.