Reede, 22. september 2023
Beebid on maailma kõige armsamad olevused kui nad magavad, lasevad vanematel puhata või on kellegi teise jagu. Fordi disainiosakonnas prototüübiti esimene Max Motor Dreams nutihäll, mis uinutab tite autosõitu imiteerides unele. Lapsevanemad on juba märku andnud, et toode võiks prototüüpimisest seeriatootmisse jõuda.

Kolmel esimesel elukuul on beebi uni ebaregulaarne ja katkendlik. Vaheldumisi söögiaegadega võib tilluke inimene tukastada paarikümneks minutiks, mõnikord mitmeks tunniks. Vastsündinu magab ööpäevas keskmiselt 16,5 tundi, kolmekuune imik 15 tundi.

Lapsevanema jaoks on paras väljakutse oma päevarütm tite unetsüklitega kohandada. On tavaline, et 3-4 tundi päevas kulub beebi unele kussutamiseks ning hüva nõu unemaale sõitmiseks on kallis.

Pikad jalutuskäigud lapsevankriga, lõputud ümber kvartali sõidud autoga – need on vaid mõned nipid pisikese ime tuttusaamiseks. Max Motor Dreams nutihälliga oleks paljud mured olemata.

Fordi inseneride ja disainerite seas peab olema autofännidest lapsevanemaid, sest esteetiliselt nauditava disainiga ning vahvate vinjettidega hälli välja mõtlemisega igaüks niisama lihtsalt hakkama ei saa.

Max Motor Dreams on kõik, mida ühelt ideaalselt beebiga autosõidult oodata oskaks: mahe mootorihääl paitab kõrvu, tuled vilguvad, kõik rappub ja vibreerib õrnalt ja … uinutavalt. Aga õhku ei paisata grammigi heitmeid ning auto juhtimise asemel vaatab isa või ema heldinult, kuidas titt nutihällis magama jääb.

Teadlased on välja arvutanud, et beebi esimesel eluaastal kaotavad lapsevanemad aastas 44 päeva (1056 tundi) oma uneajast. Targa kiigutaja abiga saab vähemalt osa sellest ajast tagasi võidetud ning öösel on lootust korraga mõni tund kauem magada.

Max Motor Dreams näeb üsna tavalise beebivoodi moodi välja. Nutitelefoni kaudu saab kõiki hälli funktsioone juhtida ning beebi und jälgida… kui just ise hälli kõrvale norinal magama ei varise.

Pisike integreeritud kõlar sumistab titele kõrva mõnusat mootorihäält, samal ajal kui voodikene mõnusalt rappub, tekitades tunde, nagu sõidaksid autos. Leed-tulede viirud loovad tunde õhtusest linnaliiklusest. Auto turvaistmes kägaras olemise asemel saab väike inimene end risti-pikku välja sirutada.

Sel imetoredal hällil on ainult üks viga: see on prototüüp. Pole teada, kas intelligentne abivahend kunagi jõuab tootmisse ning mis võiks olla nutihälli hind. Ainueksemplari saab endale üks õnnelik pere, kes osaleb Fordi kampaanias. Arvake ära, kas see mäng on populaarne?

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Kui hästi järele mõelda, on hällil üks viga veel. Sellist voodikest oleks väga vaja mitte ainult imikutele vaid ka suurematele lastele, ja isegi nende vanematele.

Mõelge, kui palju on neid lapsevanemaid, kes on oma tited üles kasvatanud suuremate abivahenditeta, igal aastal 44 päeva lootusetult seina jõllitades, ahastades ja närvilõpmeid läbi põletades.

See, mis neist alles on jäänud, tahaks nüüd hirmsasti magada. Puhata ja mängida. Palun, palun, tehke meile see häll! Me maksame, mis küsitakse…

* Nutihäll ei ole päris uus idee – vaata kasvõi Happiest Baby nutihälli – aga Max Motor Dreams on teadaolevalt ainus, mille sisse imikut kinni köitma ei pea ning mis imiteerib maailma ühte armsamat häält, automootori südametukset.

Allikas ja meedia: Ford

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.