Maailm on hulluks läinud! Uudis sellest, et Mahindra & Mahindra ostab itaallaste uhkuse ja au, autodisaini legendaarseima tegija, Pinifarina, pani korraks tehnikauudiste jõe tagurpidi voolama. Ehkki kuulujuttude ja peaaegu kinnitatud kõlakate tasemel oli see pruudirööv ammu teada, lootsid Pininfarina-austajad jõuluimele, mis ettevõtte iseseseisvuse päästaks.

Pininfarina Mahindra

Hindud ostavad itaallased üles – kas nii lihtsalt see käibki? Legendide langemine, äkiline ja ootamatu. Paraku on tänane ärimaailm selline, et kui sa tahad ellu jääda, siis tuleb mõnikord lasta end ära osta. Kõneks oleva kosimise tehingu väärtus on ligikaudu 168 miljonit eurot. Parem pikem leib kellegi teise laual kui pankrott oma õuel: Pininfarina perefirma Pincar on otsustanud müüa.
Koos osaühinguga Tech Mahindra omandab Mahindra 76% Pincarist, hinnaga  25,3 mln eurot või 1,10 eurot osaku eest. Mahindra on ülejäänud osanikele teinud samaväärse pakkumise. Lisaks investeerib Mahindra Pininfarinasse 20 mln eurot ja annab kreeditoridele 114,5 mln eurose tagatise.
Mahindra & Mahindra Limited, mille peakorter asub Mumbais, Maharashtras, on rahvusvahelist mõõtu autotootja, mida 2014. aastal tunnustati kui ühte kümnest, kõige usaldusväärsemast India brändist. Ettevõte laieneb hoogsalt, Pininfarina omandamine on vaid üks osa Mahindra kasvuplaanidest. Enne Pininfarinat on Mahindra omandusse läinud näiteks korealaste Ssangyong ning PSA/Peugeot Citroëni mootorrataste tootmine.
Tegelikult on itaallased ja indialased teineteisele lähenenud juba mõnda aega: Pininfarina on Mahindraga teinud koostööd uue krossoveri loomisel ning aidanud kujustada elektrilist sportautot Halo. Ju on Pininfarina suutnud Mahindra ära võluda, sest viimane on lubanud itaallaste legendaarsesse disainifirmasse investeerida 20 miljonit eurot. Pininfarina jätkab iseseisva üksusena ning selle peakorterit Itaaliast ära ei kolita.
Pinindarina S.p.A. (lühidalt Carozzeria Pininfarina) sai 1930. aastal alguse Itaalias, Turinis, selle loojaks on Battista “Pinin” Farina. See disainibüroo on maailmakuulus tänu autodele, mis läbi aegade on oma kujustuse saanud just Pininfarinas. Muuhulgas on Pininfarina loonud Ferrari 250 GT ja Ferrari Testarossa mudelid.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Kordame üle: autotööstuses võidab see, kellel on Pininfarina. Nagu nüüd teame, võidab Mahindra & Mahindra. Küllap on võidus ka tšehhid, kes lasid Pininfarinal disainida Zetor-traktori. Tõsi, neil ei olnud raha, et kuulduste kohaselt ammu pankroti veerel hinge vaakunud Pininfarina päriseks osta.
Mahindrast rääkides, siis neil on tõesti vaid võita. Vaadake korraks nende senisele toodangule silma ja te saate aru, miks neil hakkab edaspidi ainult paremini minema. Pininfarina kohta täpselt ei tea – mis hindu/indialase käes, see tõenäoliselt ka tema oma ning tšehhid, mehhiklased ja inuitid võivad edaspidi itaalia meistrite töid kaugelt vaadata ja oma autosid pildi pealt maha joonistada.
Fakt, et maailm globaliseerub, unifitseerub, piirjooned hägustuvad. Isegi kiirendajannad ei suuda otsustada, kas kirjutada poliitkorrektselt “indialased” või vanamoeliselt “hindud”. Nii on artiklis läbiv segadus, kes siis ikkagi Pininfarina päriselt kosis. Aga! Kuniks Pininfarina kaubamärk maailmapildist ei kao, ei olegi see kõige tähtsam…
Allikas: Juubeldav Mahindra, segaduses meediaväljaanded üle kogu planeedi
Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.