Lexus Tallinn autokeskuses esmaesitleti esindussedaani Lexus ES. Tegemist on esimese ES mudeliga Lexuse Euroopa mudelivalikus, müük algab järgmise aasta jaanuaris. Täna näidatud ES 300h F-Sport mudel on eelseeria auto, mis jääb Eestisse veel vaid loetud tundideks.

Esmakordselt Euroopasse jõudev Lexus ES on 7. mudelipõlvkonna esindaja. Tegemist on ES-i ümbersünniga – uuel globaalsel K (GA-K) platvormil tuginev esisillaveoline (!) sõiduk tõotab suurepärast teravat sooritusvõimet, erakordselt ruumikat sõitjateruumi, tipptasemel ohutus- ja juhiabisüsteeme ning audiogurmaanide aistinguid hellitavat Mark Levinson helisüsteemi.

PROVOKATIIVNE ELEGANTS

Ümbersündi väljendab ka uus disain, mida ES mudeli peadisainer Yasuo Kajino on nimetanud provokatiivseks elegantsiks.

ES 300h on varustatud uue, neljanda põlvkonna iselaadiva hübriidajamisüsteemiga, mida iseloomustab luksussedaanide klassis silmapaistev kütusesäästlikkus ja madal heitmetase.

Süsteemi kuulub 2.5-liitrine Atkinsoni tsükliga neljasilindriline bensiinimootor ning kerge ja võimas elektriajam. Süsteemi koguvõimsus on 218 hj/160 kW ja kombineeritud kütusekulu 4.7 l/100km. Jõuallikas teeb koostööd uue variaatorkäigukastiga.

Provokatiivselt elegantne ES vaatab enesekindlalt otsa kõigile neile, kes seni on kaalunud Audi A6 ostu. Samuti võiksid ES poole kiigata ka need, kes mõlgutavad mõtet mõne teise suure sakslase omamisest.

HINNAD TEADA

ES 300h 44 800 € Comfort varustustasemel, Executive tase 52 100 € võimaldab võtta 1200 € eest lisaks tehnoloogiapaketi, milles sisaldub nii Mark Levinsoni audiosüsteem, panoraamvaatemonitor kui ka juhtmeta nutifonilaadija. F-Sport hinnatase algab 52 600 €, hinnas sisaldub ka eelmainitud tehnoloogiapakett.

Proovisõiduvõimalus avaneb uue aasta algul, siis kirjutame lähemalt ka sõiduomadustest. Loe lähemalt siit

Jaga

Lena on autonduses kogenud tegija. Ta ise ütleb, et tema nõrkuseks on kiired ja vihased sõidukid. Acceleristas on Lena üks meie kibedamatest testisõitjatest ning ühtlasi tugev turundusstrateeg.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.