Lätlaste elektrikarte tootev idufirma sai Eesti ühisrahastusplatvormil raha kokku

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Lätlaste idufirma Blue Shock Race käis novembris eestlastele näitamas, mis imeloom on elektrikart. Külaskäigu suurem eesmärk oli siinse ühisrahastusplatvormi kaudu koguda raha mitmesaja hobikardi tootmiseks. Äsja tuli rõõmusõnum – lätlased said eestlaste abiga raha kokku!

Novembri lõpus Eestis ühisrahastuskampaania käivitanud Läti elektrikarditootja Blue Shock Race ületas eesmärgiks seatud 100 000 euro finišijoone ning on 9. jaanuari õhtutundideks kogunud juba 106 600 eurot.

Äkilise minekuga elektrilisi hobikarte on tellinud ostu- ja meelelahutuskeskused üle maailma, F1 piloodid ning kiidusõnu pälvis lätlaste elektrikart testsõidu järel ka Eesti võidusõitja Sten Pentuselt.

EESTIS SOODSAD TINGIMUSED

Raha tulid lätlased Eestist otsima eelkõige seetõttu, et Lätis on ühisrahastus tehtud pea võimatuks, samas soovitakse Baltikumi investoritele pakkuda osa ettevõtmisest, mis asutajate hinnangul võiks saada üleilmselt edukaks.

Tõuke investeeringute kogumiseks saidki lätlased Lähis-Idas sõlmitud eellepingutest mitmesaja elektrilise hobikardi tarnimiseks. Samas rõhutab ettevõtte tegevjuht Artis Daugins, et loomulikult soovitakse e-karte populariseerida ka naaberriikides.

„Investorite kaasamisel otsustasime Fundwise’i kasuks, sest soovime, et meie ambitsioonikast ettevõtmisest saaks osa Baltikumi väikeinvestorid. Nõnda saavad neist ühtaegu meie osanikud, aga ka idee ja brändi saadikud,“ ütles Blue Shock Race’i tegevjuht Artis Daugins.

Ühisrahastusprojektis lõid usinalt kaasa ka Läti oma investorid. Kindlasti peaksidki Balti investorid kokku hoidma ning üksteist toetama, eriti globaalse potentsiaaliga projektides.

LÄTLASTE EDU ETTEAIMATAV

Fundwise’i juhile Henri Laupmaale ei tulnud Blue Shock Race’i edu rahastusvoorus üllatusena. „Lätlastel on originaalne kontseptsioon, mille turupotentsiaal kasvab pidevalt. Samas on nende toode võluvalt lihtne ja arusaadav ning köidab nii motospordi- kui ka tehnoloogiahuvilisi,“ ütles Laupmaa.

„Antud projekt on selles mõttes riikidevahelise koostöö edulugu, et lätlastel õnnestus kaasata arvukalt Eesti investoreid ning samas avastasid Fundwise’i platvormi enda jaoks paljud Läti investorid,“ lisas Laupmaa.

Huvilistel on võimalik lätlaste maailmavallutusplaani investeerida veel kuni 10. jaanuarini. Lisaks otsivad osanik-investoreid Fundwise-i seekordses ühisrahastusvoorus Pakri Teadus- ja Tööstuspark, Consorto vahendatav büroohoone Rotterdamis ning globaalse ambitsiooniga ilubränd Vestige Verdant.

Kaanefoto autor Andrei Ozdoba

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.