Esmaspäev, 4. detsember 2023
Unusta jõulupaanika ja viska kõrvale mõte järjekordsest sokipaarist või odavast spa-tuusikust, mida kallimale kvaliteetaja nime all kingikotti toppida! Inglased on välja mõelnud tõeliselt laheda külmakindla metsamajakese, mille saab autosse pakkida ja just täpselt seal püsti panna, kus parasjagu kõige romantilisem tundub. Metsas, mererannal, kasvõi Mount Everesti tipus, kui soovite!

Tõsi, see pisike jõulumajake kahele on ehitatud ja mõeldud mahtuma Land Roveri mudeliperekonna “beebi” ehk Discovery Sport 1698 -liitrisesse pakiruumi. Mõtet edasi arendades aga mahuks see sisse mistahes mahuka maasturilaadse auto tagauksest; ja kui ei mahugi, võib ju rentida käru ja romantilise onni sedamoodi kaasa vedada.

Videost ja fotodelt on näha, kui nutikalt ja samal ajal mõnusalt saab ära planeerida tibatillukese ruumi soojapidavas elementmajas. Onn on mõeldud küll kahele täiskasvanule matkamajaks Põhjala karmides oludes, aga häid lambaid mahub ühte lauta alati rohkem kui paberites kirjas.

Lastega pere puhul ongi lambanahkne, küpsisene ja jõulukola täis riputatud kambrike selgelt ülehinnatud ruumi raiskamine – magamiskohta saab laiendada ja vähemalt kaks kõrsikut koos sportlike vanematega ära mahutatud!

Majakese ülespanek ei võta rohkem kui tunnikese: seda on umbes samapalju, kui kulub telgi korralikuks ülestõmbamiseks. Kogenud matkaja jaoks pole vahet, kas telk või puidust majakene, kogenematu romantik torkab igal juhul telgivaia jalga või jätab sõrmed tappide vahele. Eesmärk pühendab abinõu, romantika nimel võib kodus eelnevalt onni lahti-kokku-lahtipakkimise harjutust sooritada.

LAND ROVER DISCO SPORT MAHUTAB TERVE METSAONNI

This slideshow requires JavaScript.

Kuidas nii pisike onn paarikümnekraadises pakases sooja suudab pidada? Vastus “seda on testitud Land Roveri isiklikus külmalaboris, kus pannakse proovile ka kõik uudismudelid” on poolik vastus. Tegemist on elementaarse füüsikaga: majaelementide kihte lahutab piisav õhuvahe, mis hoiab sooja ning et ruum on pisike, kütavad seda ka inimkehad.

Te ju ometi teate seda matkajate põhitarkust, et lumehanges on soojem kui lageda maa peal ning selleks, et külmunud keha üles soojendada, tuleb ta alasti võtta, magamiskotti toppida ja siis ise (ka alasti) juurde ronida? Nii lihtne see ongi, ei mingit nõiateadust!

Land Roveri romantikamökki hind ei ole teada, muidugi tahaks tootja seda müüa koos Discovery Sport’iga, aga kui hästi ja väga veenvalt rääkida, siis pidavat Inglismaa esinduse kaudu saama majakest ka eraldi tellida. Tootja on lubanud, et järgnevatel aastatel jääb majake nende tootevalikusse ning seda hakatakse näitama ka igasugustel avalikel üritustel.

Kuulsatest inimestest rääkides – Land Roveri hütile annab oma garantii mägironija, autotootja esindusnägu Kenton Cool. Cool on veendunud, et nutikas kaasaskantav majake läheb korda nii sportlastele, mägironijatele kui kasvõi lumelohetajatele:”Maailmas kasvab suundumus veeta oma puhkehetked tsivilisatsioonist eraldatuna, omaette. Land Roveri vastupidavat onni võib kasutada kus tahes.”

KENTON COOL LÄHEKS VÕI ISE MATKAMA

This slideshow requires JavaScript.

Eesti oludes ei oleks me selles “pane kuhu tahad”- ettepanekus niiväga kindlad. Tasub kaardilt järele vaadata, kus on RMK puhkealad, võtta haldajaga ühendust ja rääkida oma mõttest, veeta paar romantilist ööd tähistaeva all puust telgis. Rannale võib onni püsti panna maaomaniku loal, jälgides igaüheõigusest tulenevat reeglit, mitte takistada inimestel mööda rannaäärt vabalt jalutamast.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Valdav osa meie toimetusest hakkas jõulumajakest nähes igatsevalt ohkama – on selge, et s e d a on meile kõigile kohe vaja! Kohe! Kuuske me ei võtaks, meie seas on neid, kes kunagi kuusena töötanud ning teavad, et lihtsam on autosse kaasa pakkida kuuseehted (jälgige, et olemas oleks autonoomne vooluallikas) kui kuusk, olgu see või plastist. Lõhnakuuse muidugi võite võtta.

Majakest inglismaalt tellida on ilmselt kallis ja võimalik, et selleks talveks ei jõua; autoga koos osta tundub mõttetu; Jõuluvana võib ju olemas olla, aga tema saanil ja eelarvel on piirid… järelikult tuleb leida eesti arhitektid-projekteerijad-ehitajad kes just täpselt meile meeldiva romantilise peidupaiga valmis vooliksid! Kes tõstab esimesena käe ja ütleb hinna (ja valmimise päeva)?

TEGELIKULT MAHUKS SIIA ROHKEM KUI KAKS

This slideshow requires JavaScript.

Allikas ja meedia: tootja

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.