Lada 4×4, meie mälestustes pigem tuntud Niva või VAZ 2121-na, on tõeliselt kauamängiv mudel. Tänavu 42 aastaseks saav nelikveoline tähistab sünnipäeva erilise värvikuuega: nüüdsest võib autot tellida ka kamuflaažis.

Niva ehk uue nimega Lada 4×4 Urban on püsinud muutumatuna rohkem kui 40 aastat. Niva nimi läks segastel asjaoludel aastaid tagasi Chevrolet omandusse ent auto ise on ikka see mis alati – võimekas nelikveoline, mis oskaja omaniku käes aastaid vastu peab.

“Vana aja maastikumasin” on maasturilaadsete buumi ajal tõusnud uuesti esile ning leidnud fänne kogu Euroopas. Tõenäoliselt on see ka põhjus, miks juba 10 aastat lubatud uus mudeligeneratsioon reaalsuseks saanud ei ole – milleks rikkuda töötavat asja!?

Uue põlvkonna asemel lihvivad venelased olemasolevat: hiljaaegu tuli uudis, et 4×4 hind tõuseb (jälle!) ent sellega koos lisandub värvivalikusse ka maastikku sulanduv kamuflaaž, mis võiks rõõmustada eriti jahimehi ja kaitseväelasi (kui keegi autot Eestisse tooks…).

Kui BMW jaoks on kamuflaaž miski, mille üle aprillinalja teha – mäletate tänavust maastikukuues X2? – siis venelaste jaoks on tegu täiesti normaalse autovärviga. Ei ole siin mingit naljaheitmist!

Kamuflaaži on 4×4 peal katsetatud juba 2 aastat tagasi: 40. Anniversary eriseerias, mida toodeti vaid 1977 eksemplari, sisaldus ka käputäis kolmevärvilisi maastureid. Kuna ostjate huvi erilise auto vastu oli kestev, otsustatigi maastikukarva kuub püsivalt lisada 4×4 värvivalikusse.

Uue hinnakirja järgi maksab kolmeukseline Luks varustuses Lada 4×4 konditsioneerita mudel Venemaal 505 900 rubla ehk ligikaudu 8 000 eurot. Konditsioneeriga mudeli eest tuleb välja käia 521 900 rubla.

Varjevärvi eest tuleb letihinnale29 000 rubla (450 eurot) lisaks maksta. Laigud maalitakse kahte eri rohelist tooni kasutades musta põhivärvi autole ning nende kerele kandmine võtab aega… no umbes.

Kõikjalsõitja Lada 4×4, üks automaailma kuldsetest veteranidest on püsinud Venemaa maasturimüügi edetabelis ligi 42 aastat. Ja nagu teab ajakiri Za Ruljem, siis enne aastat 2020 uut põlvkonda oodata ei olegi. Ametlik kinnitus sellele oletusele muidugi puudub täiesti.

Allikas ja meedia: Lada, Za Ruljem

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.