blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Küünlakuu autoturul: juba mõnda aega meeldivad meile prantsuse autod5 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Lõppenud küünlakuu möödus Eesti autoturul üsna loiult – uute autode müük kukkus mullusega võrreldes 8%.  Markide seas võidutseb Škoda, mudelitabelis on aga sarnaselt jaanuarile, mil võidu võttis Citroen Berlingo, üllataja: väike Renault Clio.

Eesti uute sõiduautode turul jätkus veebruaris kerge langus. AMTEL prognoosis seda ette, sest aasta esimesed kuud on üldiselt autoturul passimise aeg. Oodatakse uusi mudeleid, ka võtab veel aega kõigi mudelite tüübikinnitus WLTP alusel.

Nukrutsemiseks ei ole aga kaugeltki põjust – veebruaris müüdi 1755 uut sõiduautot. Seda on küll 8% vähem kui möödunud aastal samal ajal ent langus on marginaalne.

TEGELIKULT OLEME PLUSSIS

Möödunud küünlakuul vahetasid ettevõtted usinalt oma seniseid sõiduvahendeid ökonoomsemate vastu ja sündis üks aegade parimaid müügitulemusi – turg kasvas rohkem kui viiendiku, 21,2%.

Niisiis, kui võtta 2018. kõrvale ka 2017, pöördub tänavune müügilangus plussiks – võrreldes tunamullusega osteti paarsada autot hoopiski rohkem.

Kahe kuu kokkuvõttes on tänavu müüdud 3941 uut sõiduautot ehk 9,5% vähem kui mullu samal perioodil, aga samas siiski enam kui nelisada autot rohkem kui 2017. aasta jaanuaris-veebruaris.

MAASTURILAADSETE ÜLEMVÕIM JÄTKUB

Vahepealkiri “maasturilaadsete ülemvõim jätkub” käib läbi vähemalt kord kahe kuu jooksul, sest ostjate kiindumus kõrgema isteasenditega autodesse ei rauge. Sama pealkirja iga kuu panna oleks tüütu, kuigi võiks.

Küünlakuul haarati letilt kõige rohkem keskmise suurusega maastureid, näiteks Toyota RAV4 ja Škoda Kodiaqi ja see on üsna loogiline, sest talvel vaatavad kõik millegi suurema ja toimekama poole. Keskklassi linnadžiibid moodustasid kogu müügist 26,7%

Järgnesid väiksemad keskklassi autod (Škoda Octavia, VW Golf) ja väiksemad maasturid. Hübriidautosid läks kaubaks 147 ja elektriautosid 4.

ŠKODA TUBLI ESIMENE

Škoda oli teist kuud järjest populaarseim automark 235 müüdud sõiduautoga. Esikolmikusse mahtusid ka Renault ja Toyota, vastavalt 223 ja 220 autoga.

Kahe kuu lõikes on Škoda end aga konkurentide eest ära rebinud, selle ja Toyota vahe on ligi 100 autot. VAG sõsara, Volkswageniga on vahe aga juba ligi paarisajaeksemplariseks kärisenud.

Margitabeli üldpilt on toredalt kirju ka veebruaris: 2 VAG marki, 3 jaapanlast (Toyota kõrval Honda ja Subaru), 3 prantslast ja natuke juurdegi, sest Dacia on samuti Renault-Nissani grupi mark ja 1 Korea auto, Kia.

KohtMarkVeebr 2019KohtMark2019 kokku 
       
1ŠKODA2351ŠKODA544 
2RENAULT2232TOYOTA449 
3TOYOTA2203RENAULT404 
4VOLKSWAGEN1434VOLKSWAGEN361 
5KIA1135KIA261 
6CITROEN1036CITROEN255 
7PEUGEOT827PEUGEOT181 
8HONDA798HONDA151 
9DACIA759SUBARU149 
10SUBARU7310DACIA140 
      

.

PRANTSUSE AUTO, ME ARM!

Kui varasematel aastatel on meie autoostjate silmad näinud peamiselt vaid Toyota ja Škoda mudeleid, siis uue aasta kaks esimest kuud on püünele tõstnud prantslased. Jaanuaris võidutses uute sõiduautode seas Citroen Berlingo, veebruaris pisike ja vahva Renault Clio.

Edu võib üsna lihtsalt seletada – Berlingo põlvkonnavahetus tõi kaasa mastaapse sooduskampaania ning kui vana otsa sai, jätkus inertsist ja imetlusest uue mudeli ostmine.

Renault Clio oli aga terve möödunud aasta üks suursoosikuid ja ühtlasi üks osavamaid registrist haihtujaid. Logistikauudiste andmetel muutis kodakondsust mullu enam kui pool tuhat Cliot. Pole siis ime, et kui ostetud autoke aina jalga laseb, tuleb uus asemele osta.

Tagasi veebruari mudelitabeli juurde. Teisel kohal Clio järel on Toyota RAV4 linnamaastur, millel ka põlvkond vahetumas ning eelmise gene autod väga hea hinnaga saadaval. Kahe kuu lõikes on RAV4 kolmandal kohal.

Edasi tulevad Škodad – Kodiaq ja Octavia. Kahe kuu lõikes on Škoda edetabelis koguni kolme mudeliga, lisaks kahele nimetatule on kümnendal kohal Superb. Üldiselt aga mudelitabel mingeid üllatusi ei paku.

KohtMarkMudelVeebr 2019KohtMarkMudel2019 kokku
        
1RENAULTClio1311RENAULTClio209
2TOYOTARAV41182CITROENBerlingo189
3CITROENBerlingo843TOYOTARAV4169
4ŠKODAKodiaq634ŠKODAKodiaq146
5ŠKODAOctavia615ŠKODAOctavia144
6VOLKSWAGENTiguan556VOLKSWAGENTiguan129
7KIACee’d397KIASportage98
8HONDACR-V378VOLKSWAGENGolf87
9KIASportage359-10KIACee’d82
10VOLKSWAGENGolf349-10ŠKODASuperb82
       

.

TARBESÕIDUKITELE STABIILNE AEG

Tarbesõidukeid müüdi veebruaris 481, mida oli 2,2% vähem kui mullu. Populaarseimad margid olid Citroen ja Peugeot võrdselt 75 müüdud sõidukiga ning kolmandaks tõusis 60 autoga Toyota. Veokite segmendis olid edukaimad Scania ja Volvo, vastavalt 30 ja 20 veokiga.

KohtMarkMudelVeebr 2019KohtMarkMudel2019 kokku
        
1CITROENBerlingo491CITROENBerlingo81
2-3RENAULTMaster292VOLVOFH74
2-3PEUGEOTPartner293SCANIAR seeria63
4TOYOTAProace284RENAULTMaster57
5-6VOLVOFH195TOYOTAHilux54
5-6CITROENJumper196PEUGEOTPartner51
7TOYOTAHilux187TOYOTAProace42
8PEUGEOTBoxer168CITROENJumper41
9-11SCANIAR seeria159PEUGEOTRifter35
9-11PEUGEOTRifter1510RENAULTKangoo33
9-11PEUGEOTExpert15    
       

.

NOOBLITEL LÄHEB PAREMINI

Üldine elatustaseme tõus, majanduskasv, palgakasv ja muud positiivsed lainetused meie rahakotis on nooblid autod toonud selle aasta alguses tugevalt tarbija vaatevälja. Küünlakuu ei olnud selles osas erand.

Muidugi ei ole kõik luksid plussis, aga need, kelle omapära ei jäta külmaks ka autoajakirjanikke, on seekord ilusti nina vee peale tõmmanud.

MarkJaanVeebr2019 Kokku2018 YTDMuutusKoguse muutus
       
MERCEDES-BENZ48408869+27.5%+19
VOLVO51257692-17.4%-16
AUDI43287159+20.3%+12
BMW33185178-34.6%-27
LEXUS2473126+19.2%+5
JEEP891725-32.0%-8
LAND ROVER571224-50.0%-12
MINI931219-36.8%-7
PORSCHE731017-41.2%-7
JAGUAR63910-10.0%-1
LAMBORGHINI2350 +5
MASERATI4150 +5
ALFA ROMEO2242+100.0%+2
DODGE2130 +3
TESLA1012-50.0%-1
CHRYSLER1012-50.0%-1
DS0001-100.0%-1

.

KOKKUVÕTTEKS

Kui vaadata markide edetabelit tervikuna, siis on praegused tendentsid väga hästi näha. Näiteks kannatab Opel maaletooja vahetuse tõttu tarneprobleemide käes ning müük on võrreldes mullusega kukkunud.

Või Seat, mis naudib absoluutset plussi, ja arvata, et tõus jätkub ka tänavu mühinal. Paraku on müüginumbrid nii pisikesed, et esikümnes me vähemalt esialgu hispaanlasi veel ei näe.

Seati 19,6%-ne müügikasv kahvatub aga Dacia tulemuse ees. Kahe kuuga hüppeline, 32,1%-ne tõus. Ford: 24,7% – uus Focus on tarbijatele kohale jõudnud! No ja siis on sajaprotsendi tegijad nagu Alfa Romeo, mis tõusis tuhast ja müüs nulli asemel kaks jaanuaris ja kaks veebruaris ka. Ilus.

Alljärgnevast tabelist näeb kõikide markide müügitulemusi

Edetabel 02:19 koik margid

Allikas: AMTEL. Kaanepilt: Uku Tampere

Jaga

AVALDA ARVAMUST!

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com