blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Kumho arendab nutikaid Maxplo rehve, mis suudavad teeoludega kohaneda

Rehvid, mis suudavad “mõelda” ja automaatselt ilmastikuoludega kohaneda, võivad olla autotööstuse üks järgmistest läbimurretest. Oleks ju tore, sõita aastaringselt samade rehvidega, olgu väljas siis jää ja lumi või paarkümmend kraadi kuumust. Esimesena on “tarkade” rehvide arendusse panustamas Kumho, mis on loonud ilmastikuoludega kohanevad Maxplo rehvid.

Turvalise autosõidu üks olulisemaid komponente on õigesti valitud rehvid. Juhil võivad olla suurepärased oskused ohuolukordi ennetada, auto võib olla isemõtlev, aktiiv-ja passiivturvalisuse pakett võib olla viis ja rohkem tärni väärt, aga kui rehvid on slikid, ei suuda ükski inim-ega autoaju sõidukit teel hoida. Mis minema peab, see läheb.

Maxplo sõiduk

Kes politseiteateid lugenud, siis teab, et peaaegu alati on seal ära nimetatud kolm asja: kas sõitjad kasutasid nõuetekohast turvavarustust, kas juht oli kaine ja kas sõiduki rehvid vastasid nõuetele ja teeoludele. Seega on rehvidel suur roll õnnetuste ennetamisel ning kahjude vähendamisel.

Eestis on kohustuslik 1. detsembrist kasutada talverehve. Nael-ja naastrehvidega lubatud sõiduaeg kestab 15. oktoobrist 31. märtsini, erakorraliste ilmaolude puhul saab perioodi ka pikendada. Lamellrehviga on lubatud sõita aastaringselt, aga rehvi tervise huvides ei ole see kuigi mõistlik.

Firma Kumho loodud Maxplo rehvid pruugivad selle olukorra mugavalt lahendada, sest suudavad vastavalt tee- ja ilmastikuoludele kohandada oma kuju ja omadusi. Sellisest rehvist tundnuks rõõmu nii Batman kui James Bond, aga päriselus annaks tark rehv lootust paljudele, kes vahelduvate ilmastikuoludega oma sõite tegema peavad.

Kui sajab vihma ja teel on vesiliug, juhivad Maxplo rehvid vee kõrvale kolmedimensioonilise ringsuunas avaneva rehvimustriga; lumisel ja jäisel teel ning paksus mudas lükkavad nad välja naastud, maastikul muutuvad iseenesest pehmemaks ja laiemaks ning tavaoludes, kuiva ja tasase teekattega on rehviprofiil erakordselt madal, tagades stabiilsuse ja maksimaalse veojõu.

Kumho Maxplo lumes

2015. aastal pälvisid Kumho Maxplo rehvid tuleviku toodete kategoorias väärika Itaalia A’Design Platinum-auhinna.

Kumho Maxplo rehvirevolutsioon ei ole veel tarbijale kättesaadav, aga tootja lubab, et paari aasta jooksul jõuavad nutikad rehvid müügile. Tootja arendab tehnoloogiat samal ajal järjest edasi, sest kuitahes mõtlevad auto kummipapud ka ei ole, vajavad veok ja sportkupee eri suuruses ja põhiomadustelt erinevaid rehve.

ACCELERISTA KOMMVeidi teeb ettevaatlikuks see, et räägitakse aina tulevikust, aga mitte keegi ei luba, et targad rehvid saab alla panna ka täitsa tavalistele autodele. No näiteks möödunud aasta müüduimale mudelile, Nissan Qashqaile. Nii väga tahaks ju, et igasugune innovatsioon kiirelt leiaks tee tavalise autokasutaja käeulatusse – ringrajal ja multifilmis võib igasugust ulmet teha, aga meile oleks vaja turvalist sõitu Tartu maanteel ja Tallinna mulgustunud tänavatel. Siiski, ärgem minetagem optimistlikku meelt, tarku rehve on väga vaja.

Allikas ja meedia: Kumho

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com