Kolmapäev, 29. november 2023
MotoNostalgia tuleb taas! 21.juulil kogunevad LaitseRallyPark’i mootorrattad, mis on vanemad kui 35 aastat. Peamiselt nõukogude ja Ukraina päritolu vanad tsiklid, aga ka uuemad motikad veerevad kokku, et veeta üks aktiivne ja vaatemänguline päev.

Rahvusvaheliseks suursündmuseks kujunenud MotoNostalgia festival on mitmekülgne: toimub vanarataste näitus-kokkutulek, igamehe sprindisõit rallirajal, kaasaelamist täis demonstratsioonsõidud ja suur vanatehnika – vanavara laat.

LAITSERALLYPARK’IS IGAV EI HAKKA

Külastajatele on avatud mitmed tavapärased LaitseRallyPark’i teenused – kardikeskus, laste liikluslinnak ja mängudemaja ning Unic-autode muuseum. Lustisõitu tehakse vanade uunikautodega.

Eelmisel aastal kogunes näitusealale enam kui 250 vana tsiklit. Käesoleval aastal ootame aga juba pea 350 sõiduriista, nende seas ka Soomest, Lätist ja mitmetest teistest lähiriikidest tulijaid.

Päev läbi kestvale sprindisõidule saavad kaheksas erinevas masinaklassis startida kuni 120 eelregistreerunud mootorratast. Vaata siit, kes võistlustulle tormavad.

Võistluse suurtoetajad (Husqvarna, Liqui Moly, Käekellad.ee, Go&Wax) on pannud võistlusklasside parematele välja soliidsed auhinnad ning iga klassi esikoht saab pärjatud ka unikaalse MotoNostalgia trofeega.

INSPIREERU JA OSALE!

Kui tavapäraselt keskenduvad sarnased kokkutulekud klubilistele väärtustele ning tegevused on mõeldud peamiselt siseringile –  näiteks sõidud punktist A punkti B, heategevuslikud algatused või seltskondlik ajaveetmine –  siis MotoNostalgia on valinud värskema raja ja pakub silmailu ning vaatemängu ennekõike laiale publikule, otsides igal aastal unikaalsemaid nüansse.

Igaühel on võimalik näitusealal oma vana ratast külastajatele eksponeerida, panna ennast ja oma raudruuna proovile unikaalses auhinnalises sprindisõidus LaitseRallyParki paarisrajal ning saada ühtlasi osa festivali melust.

MotoNostalgia on populaarseks teetähiseks motofanaatikutele, kes ehitavad ja taastavad vanu rattaid spetsiaalselt sel festivalil eksponeerimiseks ning võistlustel osalemiseks. Nende jaoks on MotoNostalgia osa elustiilist.

Demonstratsioonsõitudega astuvad tänavu rallirajal publiku ette mass-stardis punnvõrrid, murutraktorite liiga, LADA ralliautod, GAZ 51 ralliveoautod ja legendaarsed Estonia vormelid.

Selle aasta publikumagnetiks on aga kahtlemata kahe soomlase, vendade Heikki ja Pertti Liuhaneni omavaheline mõõduvõtt paarisstardis. Nende sõiduvahenditeks on Dnepr MT-11 raamile ehitatud 1200 cm3 Zaporoźetsi mootoritega monsterrattad.

Selliseid oma kätega valmistatud haruldasi iludusi koos võistlemas pole kunagi varem nähtud, rääkimata siis roostes rataste unikaalsest väärtusest: iga detail neil tsiklitel on praktilise tähendusega, ilu on selles kontekstis praktilisuse kvintessents.

OSALEMISE RÕÕMU KA KÜLALISTELE

Populaarsele vanatehnika ja vanavara laadale ootame tänavugi mototehnika ja sellega seotud vanavaraga kauplejaid, ent sellele lisaks on teretulnud ka antiigi ja vanavaraga kauplejad.

Külastajatel tasub kindlasti kaasa võtta kaamerad või pildistavad nutiseadmed, sest kõike toimuvat on lubatud lahkelt jäädvustada ja hiljem ka MotoNostalgia kaudu kõigile jagada! Tänavatoidu ja märjukese osas on valik lai, seks puhuks võiks kaasa võtta sularaha.

Sellel aastal lasime heade partnerite kaasabil müüki spetsiaalse “MotoNostalgia”- nimelise Red Ale tüüpi eripruul käsitööõlle, mida on kõigil soovijatel võimalik kohapeal nii mekkida kui ka kaasa osta.

MotoNostalgia väravad LaitseRallyPark’is avatakse 21.juulil kell 8.00 ning päev lõpeb orienteeruvalt kell 19 ajal. Laadakülastus on kõikidele soovijatele tasuta.

MotoNostalgia näitusealale ja võistlusrajale on sissepääs eelmüügist 5€ ja koha peal 10€. Lastele kuni 10 eluaastat (k.a.) on sissepääs tasuta.

MOTONOSTALGIA PÄÄSMED ON MÜÜGIL:

Piletilevis
Fientas 

Ürituse kodulehele saab otse siit

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.