Volkswagen kinnitas, et legendaane T-1 väikebuss, rahvasuus tuntud Kleinbus – nime all, saab aastal 2022 elektrilise järglase. Ideebussi I.D.Buzz esitleti Pebble Beach-šõul ning tootja lubas, et seeriatootmisse jõudev pisibuss näeb suures osas sarnane välja.

Volkswagen esitles oma elektrilist ideebussi Detroidi ja Genfi autonäitusel. Mõlemal kujunes see suureks külastajate ja meedia lemmikuks, eristudes nii välimuse kui uudsete tehnoloogiatega. On päris loogiline, et nii suur eeltöö peab viima tulemuseni – viie aasta pärast selgub, kas uus bussike võidab südameid Kleinbus – legendiga sarnaselt.

Elektribussile lisaks ehitab Volkswagen samale platvormile ka e-kaubiku ning mitme tarbesõiduki variandid. Sõiduraadiuse osas ollakse optimistlikud: uustulnukad suudavad ühe laadimisega läbida 600 ja rohkem kilomeetrit, seda tänu akutehnoloogia edasiarendusele.

I.D. Buzz ideeauto on 4,94 meetrit pikk, 1,98 meetrit lai ja 1,96 meetrit kõrge. Ümar buss on suurepärase aerodünaamikaga, mis aitab elektrikulu kokku hoida ning selle teljevahe on venitatud maksimaalseks, mis tagab hea manööverdamisvõime.

Lisaks korralikule sõiduraadiusele on tootja sõnul oodata ka isejuhtivaid tehnoloogiaid. Saksa autotootja pakub oma tänastel luksusmudelitel mitmeid ennetavaid juhiabisid, mis suudavad näiteks autojuhi tervisehäire korral sõiduki tee serva ruleerida ning kutsuda abi. Viie aastaga peaks asi olema veel suure sammu võrra edasi arenenud.

Volkswageni äriplaan näeb ette aastaks 2025 vähemalt 30 elektrisõiduki turuletoomise. Nende seas on juba tuttavad e-Golf ja e-Up, aga ka tulevased e-pargimaasturid ning muidugi nimetatud väikebuss, mida ootavad eriti need, kes mäletavad veel omaaegset Kleinbus – legendi.

Allikas ja pildid: Volkswagen

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.