Kia Ceedi perekonda sünnib 26. juunil tuttuus beebi: kupeeliku väljanägemisega krossover XCeed. Tootja avaldas 5. juunil autost esimese pildi. Lubatakse sõidukit, mis on sportlikum kui tavaline linnamaastur ja näeb päris kindlasti äge välja.

Mäletate meie proovisõitu Kia ProCeed GT-ga? Toona võrdlesime auto tagaosa Porsche Panamera omaga. Nüüd on Ceedi perekonda lisandumas tuttuus kupee-krossover, mis tervikuna meenutab vägagi kuulsa saksa sportautotootja äsjast uustulnukat, Cayenne Coupé noobelmaasturit. Viimane on XCeed – uustulnukast vaid üksjagu suurem.

Üks on kindel: värske mudelivalikuga on Kia võtnud vääramatu kiiremini, kõrgemale ja kaugemale suuna. See paistab välja nii auhinnalaualt (Stinger on tänavune Eesti aasta auto näiteks!) kui ka müüginumbritest. Kial on asjad nii hästi, et tehased huugavad lisavõimsusel ja ikka ei ole nii palju autosid ette anda kui ostjad tahaks.

Nüüd siis XCeed krossover, mis pakub mõnusat alternatiivi harjumuspärastele kandilistele maasturitaolistele autodele. Sellest saime täna näha esimest pilti. Autot tervikuna esitletakse jaanipäeva paiku ning proovisõite saab tegema hakata sügisest.

Saksamaal kujustatud, Euroopas ehitatud

Uue Kia XCeedi kupeelik välimus on tootja Frankfurtis, Saksamaal asuva Euroopa disainikeskuse looming, mis on valminud Kia Motors Europe disaini ala asepresidendi Gregory Guillaume’i käe all.

Kombinatsioon suuremast kõrgusest ja madalamast puusajoonest annab autole linnamaasturist sportlikuma sõiduasendi. Kõrgem sõiduasend tagab parema vaatevälja kui tavapärasel pereautol.

Formaadilt ja disainilt oma suurematest rivaalidest emotsionaalsem ja dünaamilisem uus Kia XCeed pakub sellegipoolest Euroopa enimmüüdud linnamaasturitega võrreldavat ruumikust.

Kia Motors Europe tegevjuht Emilio Herrera kommenteerib: „Kia XCeedi sportlik disain ja tunnetus muudavad selle loomulikult paljudest suurematest linnamaasturitest ihaldusväärsemaks.”

Ta lisab, et sellegipoolest ei tee uus sõiduk kompromisse mitmekülgsuse osas, saavutades oma nutikate ruumilahendustega linnamaasturitele omase ruumikuse sportlikumas keres ja kompaktsema jalajäljega.

Uut Kia XCeedi esitletakse täies mahus 26. juunil.

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.