Ootamatu kujustusega sportlik pereauto: kupeeuniversaal Kia ProCeed, aga see on ilus!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Uue põlvkonna Kia Ceed on esimeste müügikuudega teeninud kuhjaga kiidusõnu. Äsja esitles tootja populaarse mudeli sportlikku kupeeuniversaali varianti ProCeed, mis on disainitud ja ehitatud Euroopas. Müügile jõuab uudse kujustusega sportlik pereauto 2019. aasta alguskuudel.

Kia ProCeed on ametlikult laugpärauniversaal ehk pehmelt ja veidi kupeelikult tahapoole langeva joonega praktiline ja samas sportlik peresõiduk. Selle auto väärtus ei peitu aga mitte üksnes ilusas välimuses vaid ennekõike kasutatavuses: 594-liitrine pakiruum on omas segmendis üks suuremaid.

ProCeed on algusest lõpuni disainitud, arendatud, konstrueeritud ja ehitatud Euroopas ning seda toodetakse alates novembrist Kia Slovakkia tehases. On üsna loogiline, et Kia näeb ProCeed’i peamise turuna just Euroopat. 7 aastat või 150 000 km läbisõidugarantiid peaks andma hea stardipositsiooni pereautode seas.

Mudeli jõuallikate valik on mitmekesine, autost on tulemas sõidurõõmu pakkuv GT-versioon, millel aiste vahel 1,6-liitrine T-GDi mootor. GT-Line variantidele pakutakse nii bensiini- kui diiselmootoreid. Auto ametlik esmaesitlus toimub Pariisis, tänavusel autonäitusel.

This slideshow requires JavaScript.

Kia Motors Europe tegevjuht Emilio Herrera kommenteerib: „ProCeed on auto, mis esindab kõike, mida Kia tähendab. Selle ilus laugpära-universaalkere pakub juhtidele konkurentsitut kombinatsiooni disainist, ruumikusest ja mitmekülgsusest, esindades keskmises suuruses pereautode segmendis unikaalset positsiooni. Sõit Euroopa teedele ja juhtidele disainitud ProCeediga on kaasahaarav.“

NIMEPÄRAND

Teise põlvkonna Kia pro_cee’di kolmeukselise kupee nime edasi kandev uus ProCeed on Euroopas disainitud, arendatud, konstrueeritud ja ehitatud.

Kia Euroopa Frankfurtis, Saksamaal paiknevate disaini, tootearenduse ja R&D meeskondade töö tulemust ProCeedi hakatakse ehitama autotootja Žilina tehases Slovakkias. Seda ehitatakse kõrvuti varasemalt sel aastal esitletud Kia Ceedi ja Ceed Sportwagoniga.

Kia ProCeed, mis on oma julge disaini ja lahendustega uue Ceedi mudeliperekonna kõige sportlikum liige, on saadaval eksklusiivselt kas GT Line või eriti võimeka GT mudelina.

ProCeed laugpärauniversaali tootmine algab novembris ja müük algab eksklusiivselt üle Euroopa 2019. aasta I kvartalis. Auto kuulub Kia kvaliteedilubaduse alla, pakkudes standardina eesrindlikku seitsmeaastast, 150 000-kilomeetrist garantiid.

DISAIN

Kia ProCeedi laugpära-universaalkere on alternatiiviks traditsioonilisele 3-ukselisele luukpärale. Kupee DNA-ga ProCeed on madalam ja pikem kui viieukseline luukpära Ceed ja Sportswagon.

Emilio Herrera selgitab: „ProCeed juhatab Ceedi mudeliperekonda uues julges suunas. Kui Ceed Sportswagon rõhub praktilisusele, pakub ProCeed paaridele või noortele peredele universaali ruumikust ja mitmekülgsust, mis on kombineeritud emotsionaalse, voolujoonelise disainiga. Kui neist ühele keskendumine toob tavaliselt teise ohvriks, on ProCeed esimene massisegmendi auto, kus on kombineeritud mõlemad.“

ProCeed on disainitud Kia Euroopa disainikeskuses Frankfurtis, Saksamaal, Euroopa disainijuht Gregory Guillaume’i ja disainijuht ja peadisainer Peter Schreyeri käe all.

Gregory Guillaume selgitab: „Euroopa kolmeukseliste luukpärade kahanev turg seadis pro_cee’di tuleviku küsimuse alla. Kuid oli samavõrra välistatud, et me pro_ceedi tootmise lihtsalt lõpetaksime. Asi ei olnud ainult meie kolmeukselisele cee’dile antud nimes – see tähendas palju enamat. See kannab endas kõiki Kia väärtusi – nooruslik dünaamika, emotsionaalne kaasatus ja disainist juhitud ihaldusväärsus.

„Pidime pro_cee’di taasleiutama, et tagada, et kogu see elujõulisus ja joviaalsus ei läheks lihtsalt kaduma. See pidi olema mudel, mis ei oleks pelgalt praeguse Ceedi perekonna tipus, vaid mis oleks hetkega äratuntav kui mudelivaliku kõige emotsionaalsemalt kaasahaaravam auto. Tulemuseks on rabav täiesti uus ProCeed,” lisab Guillaume.

TIIGRININA JÄÄB

ProCeed on saadaval GT Line või võimsa GT mudelina, mis võimaldas Kia Euroopa disainimeeskondadel luua Ceedi mudeliperekonna kroonijuveelile enesekindel ja sportlik disain.

Madala, saleda ja sileda auto proportsioonid ja hoiak on erinevad – viieukselise Ceediga on ühised vaid kapott ja esitiivad. Oma individuaalse stiili ja iseloomuga auto kõik teised paneelid on uued. Sellegipoolest on ProCeedil palju juba Kiale omaseid disainimotiive ja selle perekonna nägu on hetkega äratuntav.

Kuulsa „tiigrinina“ iluvõre ja laia madalama õhuvõtuga, kumerate lõigetega esiklaasi, ja tootjale iseloomulike pingsate joonte ja metalli kumerustega on see igast aspektist moodne Kia.

Sarnaselt Ceedile on ProCeedi esiosa ehitatud täpsete, lineaarsete joonte ümber, standardis „jääkuubiku“ stiilis LED-päevatuled, meenutades varasemate GT ja GT-Line mudelite välimust. Uus mudel säilitab sama 1 800 mm laiuse nagu viieukseline luukpära Ceed, kuid sellel on unikaalne eesmise kaitseraua disain.

Profiilis meenutab uus auto 2017. aasta Kia Proceed Concepti disaini, peegeldades selle siluetti tagumiste õlgade poole elegantselt langeva katusejoonega. Alates esituledest kuni tagaluugini terves auto pikkuses jooksvad pingsad jooned pikendavad seda visuaalselt.

Selles on üle võetud 2017. aasta ideeauto aknajoon, sealhulgas terava nurgaga kroomitud „Sharkblade“, mis rõhutab katusejoont. Sügava kaldega esiklaas eristab seda Ceedi mudeliperekonna sugulastest ja ka teistest oma klassi autodest.

Ceed Sportswagoni tagaklaas on 50,9° nurga all, viieukselise luukpära klaas on 52,4° nurga all. Uue ProCeedi kupeelikku kuju defineeriv element, auto tagaaken on horisontaalsem, 64,2° nurga all.

4 605 mm pikkune ProCeed on 5 mm pikem kui Ceed Sportswagon ja selle eesmine ülend on pikem, 885 mm. 1 422 mm kõrgusena on selle katusejoon 43 mm madalamal kui Sportswagoni oma, ning kliirensit on vähendatud 5 mm võrra – 135 mm-ni. Teiste Ceedi mudelitega samale K2 platvormile ehitatud auto 2 650 mm teljevahe jääb muutumatuks.

ERISTUV TAGAOSA

Mis seda autot täielikult teistest Ceedi mudelitest eristab, on 2017 Proceed Conceptist inspireeritud tagaosa. Üldise madalama kõrgusega kombineeritud uus lai tagumine kaitseraud annab autole enesekindla, sportliku hoiaku, GT ja GT Line mudelite topeltväljarasketorud võimendavad dünaamilisuse ja sportlikku muljet veelgi.

ProCeedi nimi on kirjutatud suurtähtedega tagaluugi keskele, üle terve tagaluugi laiuse ulatuvate leed-tagatulede alla, mis annavad autole unikaalse valgussignatuuri.

Lansseerimisest alates on uus ProCeed saadaval 10 värvitoonis. ProCeed GT Line ostjad saavad valida 17- või 18-tolliste alumiiniumsulamvelgede vahel, ProCeed GT mudelitel on standardina 18-tollised veljed.

SISEDISAIN

Kia ProCeedi sisemust iseloomustavad kõrgekvaliteedilised pehmed pinnad, metalldetailid ja armatuurlaua horisontaalne paigutus.

Kia 7-tolline „ujuva“ puuteekraaniga teabe- ja meelelahutussüsteem paikneb armatuurlaua keskel, mille all on heli, soojenduse ja ventilatsiooni valitsad. Armatuurlaud ise on kergelt juhi suunas kaldu, et lihtsustada liikumise pealt kasutamist.

ProCeed eristub teistest Ceedi mudeliperekonna liikmetest muudatustega, mis on tehtud reisijateruumi sportlikuma mulje loomiseks.

Ceedi ja Sportswagoni hall laepolster on asendatud musta kangaga, et reisijaid justkui kookonisse mähkida, ja uste lävepakkudel on metallist katted.

Autol on standardina D-kujuline rool ja Kia topeltsiduriga käigukasti puhul saavad juhid käike vahetada uute metallist käiguvahetuslabadega.

ProCeed on saadaval ka erinevate esiistmete valikuga sõltuvalt spetsifikatsioonist – kõikidele on õmmeldud Kia GT logo. ProCeed GT mudelitel on Kia uued sportistmed, millel on võrreldes algse cee’d GT-ga suuremad ja tugevamad külje- ja reietoed.

GT musta naha ja seemisnahaga kaetud istmed on viimistletud punaste õmbluste ja GT logoga. ProCeed GT Line standardesiistmetel on tavalise Ceedi ja Sportswagoni omast suuremad küljetoed, ning need on viimistletud musta kanga ja helehalli kunstnahaga.

GT Line ostjad saavad valida ka GT stiilis istmed, millel samad külg- ja reietoed nagu võimekal GT mudelil, ning viimistletud musta naha ja seemisnaha ning hallide õmblustega.

ProCeedi platvorm toetab auto tõhusat sisemist paigutust, luues reisijatele nii ees kui taga rikkalikult ruumi. Tagumiste reisijate madalam puusa asukoht (võrreldes Ceedi ja Sportswagoniga) vähendab ProCeedi madalama katusejoone mõju, luues piisavalt pea- ja jalaruumi.

MAHUKAM KUI TAVALINE PEREAUTO

ProCeed pakub rohkem pagasiruumi kui paljud tavapärased kompaktsed pereuniversaalid – ja isegi paljud kõrgematest klassidest autod. 594-liitrise mahuga (VDA) on ProCeedi pagasiruum 50% ruumikam kui viieukselise luukpära Ceedi oma.

Sportswagonist madalama laugpärauniversaali tagaluugi servata madalam laadimislävi teeb pagasi peale ja maha laadimise äärmiselt lihtsaks.

Kuigi Ceed Sportswagoni pagasiruum on veidi suurem, 625 liitrit, pakub ProCeed identseid mitmekülgseid omadusi, tehes sellest oma klassi ühe kasutatavaima auto.

Sealhulgas on 40:20:40 eraldi kokkuklapitavad tagaistmed, mida saab pagasiruumist lihtsa kangiliigutusega kokku klappida. Allalastud istmetega on pagasiruumi põrand lame.

Põrandaalune panipaik mahutab väiksemaid esemeid ja pagasiruumis on kotikonks, et toidukaubad ja teised esemed ei rulliks mööda pagasiala ringi.

Valikuline nutikas elektriline tagaluuk avaneb automaatselt, kui see tuvastab tagaluugi läheduses ProCeedi nutika võtme, juhuks, kui kasutaja käed on raskeid esemeid täis. Pagasialal on võrk väikeste esemete jaoks ja pagasiruumi põranda siinide süsteem.

SOBIB EUROOPA TEEDELE

ProCeed on ehitatud ja arendatud eksklusiivselt Euroopa teede ja juhtide jaoks. Euroopat iseloomustab kõikidest teistest kontinentidest enam sõidutingimuste mitmekülgsus – kiirteed, käänulised mägiteed, umbes linnakeskused ja ettearvamatud maateed.

ProCeed on arendatud kõikides nendes keskkondades suurepäraselt hakkama saama, ja häälestatud pakkuma paremat dünaamikat, juhi kaasatust ja enesekindlust ning sõidumugavust kui Ceedi varasemad põlvkonnad.

Vastavalt on iga Kia ProCeed standardina varustatud täiesti iseseisva vedrustusega, minnes sellega vastu teiste keskmises suuruses pereautode trendi pakkuda kalli valikuna keerulisemat mitmikhoobtagavedrustust.

Nii Ceedist kui Ceed Sportswagonist leitavale vedrustussüsteemile ehitatud ProCeed pakub oma sugulastega võrreldes unikaalset seadistust. Sihvaka disainiga sobivalt soovib see pakkuda juhtidele tundlikke ja hetkelisi juhitavusreaktsioone, kontrolli kere üle kurvides, ja sulamit mugavusest ja vääramatust stabiilsusest suurtel kiirustel.

ProCeedi kõrgus nii GT kui GT Line mudelite puhul on 5 mm madalam kui Ceedi ja Sportswagoni oma, ning selle vedrud ja amortisaatorid on seatud selle laugpärauniversaali mõõtude ja tahapoole suunatud reisijateruumi disaini järgi.

ProCeed GT sõidutunnetuse ja juhitavuse arendusega tegeles Albert Biermann, Kia sõidutestimise ja võimekate sõidukite arenduse juht.

ProCeedile on paigaldatud sama täiesti iseseisva vedrustuse tehnika nagu Ceedil. Siiski on vedrustuse geomeetria täiendav peenhäälestus ProCeedile andnud oma unikaalse iseloomu Ceedi mudelivalikus.

Kia arendusinsenerid keskendusid vedrustuse tundlikkuse ja reageerivuse parandamisele, säilitades suhteliselt rahuliku liikumisviisi, mida omanikud ootaksid grand touring stiilis laugpärauniversaalilt.

Vedrustust on seadistatud kohanduma selle pikema kere ja tahapoole suunatud disaini järgi, ning see kindlustab, et sõit ProCeediga on ühtviisi kaasahaarav ja enesekindlust tekitav nii kurvilisel maateel kui kiirteel.

ProCeed GT ehitati Kia sõidutestimise ja võimekate sõidukite arenduse juhi Albert Biermanni juhtimise all. Täiendavad kuus kuud testimist on veelgi parandanud selle tundlikkust ja kaldumist kurvides, ja parandanud haarduvust ja reageerimist roolile.

See on saavutatud jäigemate eesmiste ja tagumiste vedrude kasutuselevõtuga, et parandada kontrolli kere üle, ja pehmemate eesmiste ja tagumiste stabilisaatorvarrastega, et hoida seesmised rattad isegi järskudes kurvides teega kontaktis.

Need muudatused tähendavad, et ProCeed GT juhid saavad nautida suuremaid kurvikiiruseid kui paljud võimsamad esiveolised kuumpärad, samas säilitades igapäevase kasutuse gran turismo vaimu, mis defineerib kõiki Kia GT mudeleid.

Iga ProCeed olenemata veljesuurusest on saadaval valikuliste Michelin Pilot Sport 4 rehvidega, mis võimaldavad suuremaid kurvikiiruseid kui teistel keskmises suuruses pereautodel.

Kia Euroopa testisõitjad valisid need rehvid spetsiaalselt selleks, et need toetaksid ja võimendaksid ProCeedi reageerimisvõimelist, kaasahaaravat juhitavust. Autol on elektriline roolivõimendussüsteem, pakkudes kiire 12.7:1 ülekandega teravaid reaktsioone rooliliigutustele ning kõigest 2,44 täispööret.

ProCeedis olev tehnoloogia mängib samuti nii sõidurõõmu kui turvalisuse suurendamises rolli, kuna standardvarustusse kuulub nii elektrooniline stabiilsuskontroll (ESC) kui Kia sõidustabiilsuse juhtsüsteem (VSM).

See võimaldab lisada pidurdusel vektorjuhtimise tehnoloogia, mis on elektrooniline juhiabifunktsioon, mis pidurdab kurvides alajuhitavuse vähendamiseks nutikalt seesmisi rattaid.

Tänu sellele tehnoloogiale on ProCeediga sõitmine sellistel käänulistel teedel ja mägiteedel, nagu selle arendamisel kasutati, nauditavam ja enesekindlam.

JÕUALLIKAD

ProCeedi jõuallikate valik on lai, et vastata Euroopa ostjate ootustele – kes on järjest rohkem kursis säästlike turbomootoritega, mis pakuvad hetkelist kiirendust ja pöördemomendi laia kättesaadavust.

ProCeed GT Line on saadaval kolmest mootorist koosneva valikuga. Bensiinimootorite valikus on Kia populaarne 1-liitrine 120 hj võimsusega T-GDi (turbolaadimisega bensiini otsesissepritsega) mootor, mis toodab 120 hj ja 172 Nm.

GT Line mudelite kõige võimsam mootor on tootja uus Kappa 1,4-liitrine T-GDi jõuallikas, mis toodab 140 hj. Mootori turboülelaadija kindlustab, et selle 242 Nm on saadaval laiemas pööretevahemikus – 1 500-3 200 p/min, ja on seega parema reageerimisvõimekusega erinevamates sõidutingimustes.

Mõlemale mootorile on paigaldatud osakeste filter, et vähendada emissioone, mis kindlustab, et ProCeed ületab Euro 6d TEMP standardi nõudeid. Mõlemad mootorid pakuvad standardina kuuekäigulist manuaalkäigukasti, 1,4-liitrine T-GDi on saadaval Kia seitsmekäigulise topeltsiduriga käigukastiga.

Ostjad saavad valida säästliku uue Smartstream 1,6-liitrise CRDi (ühisanum-otsesissepritsega) diiselmootori. Kia uus Smartstream ajamilähenemine soovib suurendada kütusesäästlikkust ja jõudlust ning vähendada emissioone.

Uus Smartstream mootor on välja arendatud optimeeritud mootoriehituse ja disainiga, kompaktse ja kergete komponentidega ning täiustatud sisepõlemistehnoloogiaga, mis maksimeerib kütusesäästlikkust ja sõiduvõimekust. 1,6-liitrine diiselmootor Ceedis ja ProCeedis on esimene Smartstream diiselmootor Kialt, ja ettevõtte senini puhtaim diiselmootor.

136 hj võimsusega uue 1,6-liitrise Smartstream mootoriga saab valida nii kuuekäigulise manuaal- kui seitsmekäigulise topeltsiduriga käigukasti. Manuaalkastiga on selle maksimaalseks pöördemomendiks 280 Nm ja seitsmekäigulise topeltsiduriga käigukastiga 320 Nm.

Uusimatele Euro 6D TEMP emissiooninõuetele vastama mõeldud Smartstream valikulise heitgaaside vähendamise (SCR) aktiivset kontrollitehnoloogiat, et märgatavalt emissioone vähendada. Uus mootor toodab seega võrreldes varasemate Kia diiselmootoritega vähem süsinikdioksiidi, tahkeid osakesi ja NOx.

Kia võimsate GT mudelite tagasitulekut markeerib ProCeed GT jõuallikaks olev 1,6-liitrine T-GDi mootor, mis on identne uues Ceed GT-s olevaga. 204 hj võimsusega ja 265 Nm pakkuv mootor on mudelivalikus võimsaim.

Uus ProCeed GT ja Ceed GT saavad esmakordselt ka Kia seitsmekäigulise topeltsiduriga käigukasti, mis võimaldab kiireid käiguvahetusi metallist käiguvahetuslabade abil. Kia edastab ametlikud kiirenduse ja tippkiiruse numbrid, kui homologatsiooniprotsess on lõpule jõudnud.

TURVALISUS JA TEHNOLOOGIA

Sarnaselt Ceedile teeb tehnoloogia ProCeedi omamise mõnusamaks, sealhulgas on valik uuendusi, mis on loodud tegema liikuva elu lihtsamaks, mugavamaks ja turvalisemaks.

Teabe- ja meelelahutussüsteem on saadaval kas 7-tollise puuteekraaniga helisüsteemina, või 8-tollise puuteekraaniga navigatsioonisüsteemina, mille navigatsiooni- ja Kia Connected Services funktsioonid toimivad TomTom® toel.

Süsteem võimaldab täielikku nutitelefoni integratsiooni Apple CarPlay™ (iPhone 5 ja uuem) ja Android Auto™ (telefonidele, millel Android 5.0 Lollipop või uuem).

Ostjad saavad valida Clari-Fi muusikataastetehnoloogiaga võimsa JBL Premium helisüsteemi. Standardtehnoloogiate hulka kuulub täielik Bluetooth nutitelefoniühendus, automaatsed tuled ja võtmevaba sisenemine.

Seitsmekäigulise topeltsiduriga käigukastiga mudelitel võimaldab sõidurežiimi valik omanikel oma sõidukogemust seadistada. Normal ja Sport režiimide vahel lülitamine muudab auto juhtimiseks vajaminevat pingutust, sealjuures muutes peenelt mootori iseloomu.

Tavarežiim võimaldab suurimat kütusesäästlikkust ja pakub rahulikumat roolimist. Sportrežiim võimendab gaasipedaali reaktsioone, võimaldab kiiremat kiirendust – nii paigalt võttes kui juba liikudes – ja seadistab rooli pakkuma lisaraskust ja otsustavamat reaktsiooni juhi tegevusele.

See püsib tugeval kiirendusel ka kauem madalamatel käikudel, võimaldades juhil auto võimsusest maksimumi võtta.

Lisavarustusse kuuluv soojendusega esiklaas kasutab klaasi soojendamiseks peaaegu nähtamatuid soojendavaid traate, tehes auto külmadel kuudel härmatise, jää ja udu eemaldades mõnusaks kaaslaseks. Saadaval on ka nutitelefoni juhtmevaba laadimine, soojenduse ja tuulutusega esiistmed ja soojendusega tagaistmed.

Lisaks auto standardvarustusse kuuluvale kuuele turvapadjale suurendavad täiustatud juhiabitehnoloogiad reisijate kaitset, kasutades aktiivseid ohutussüsteeme, et kokkupõrgete riski vähendada.

Ohutustehnoloogiate seas on kaugtulede automaatlülitus, juhi tähelepanuhoiatus, sõiduraja hoidmise abisüsteem koos laupkokkupõrke vältimise abiga.

ProCeed on saadaval sõiduraja hoidmise abisüsteemiga (Lane Following Assist). See teise astme autonoomse sõidu tehnoloogia jälgib liikluses eesolevaid autosid ning tuvastab teemärgistust, et autot teel oma sõidurajal hoida.

Süsteem kontrollib gaasi, pidurit ja rooli, kasutades radarandureid, et hoida eesoleva sõidukiga ohutut pikivahet. Lane Following Assist toimib kiirustel 0-180 km/h.

Täiendavate saadavalolevate tehnoloogiate seas on nutikas autopiloot koos Stop & Go süsteemiga, pimenurga kokkupõrkehoiatus, tagant ristisuunas kokkupõrkehoiatus, nutikas parkimisabi ja jalakäijatuvastus koos laupkokkupõrke abisüsteemi tuntavate roolihoiatustega.

Iga ProCeed on standardina varustatud Kia sõidustabiilsuse juhtsüsteemiga (VSM). Kõik uued Ceedid on standardis varustatud Kia sõidustabiilsuse juhtsüsteemiga (VSM), mis kindlustab stabiilsuse pidurdades ja kurvides, juhtides auto elektroonilist stabiilsuskontrolli (ESC), kui süsteem tuvastab haarduvuse kao.

Loe rohkem siit

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.