Kaua oodatud, kaunikene! Volvo V90 ametlik esitlus on toimunud

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Paar kuud on Volvo oskuslike turundusvõtetega hoidnud üleval pinget uue, universaalkerega V90 esmaesitluse osas. Esitlus toimus 18. veebruari keskpäeval Stockholmis ja oli kõigile soovijatele otseülekandena Youtube’is nähtav. V90 asendab Volvo mudelinimistus senise V70 universaali ning on oma olemuselt sarnane S90 sedaaniga ja XC90 maasturiga, kandes Volvo uuenenud mudelipõlvkonna templit.

Universaalkerega sõiduautod on üks Volvo kaubamärke, alates esimesest, 1953. aastal turule toodud Duetist, on Volvo müünud rohkem kui 6 miljonit universaali. Müügimahtudelt on ruumikad pere- ja tööautod Volvo nimistus kolmandal kohal. V90 on loodud seda rivi täiendama ning kui vaadata 2015. aasta müügitulemusi, võib ennustada, et moodsal universaalsõidukil on lootust leida oma tänulik ostjaskond.

SPA PLATVORM Uus Volvo V90 on V70 – järeltulija, aga seda vaid kaudselt. Vahepeal on vahetunud platvorm, tehnoloogiad ja kasutatavad materjalid ning ilmselgelt on V90-s rohkem luksust kui eelkäijas. V90 ehitatakse samale, SPA platvormile Volvo XC90 7-kohalise maasturi ja S90 sedaaniga. SPA võimaldab paindlikult luua eri otstarbega ja kujustusega sõidukeid, ilma, et tootmisliini, mis Euroopas müüdavate autode puhul töötab täistuuridel Rootsis, Göteborgis, kordagi peatama peaks.

VÄLIMUS Üldjoontes sarnaneb V90 S90 luksussedaanile, aga selle universaalkerega on disainerid kõvasti vaeva näinud, et see paigutuks loogiliselt uuenevasse mudelirivisse ning oleks selgelt äratuntav “uus Volvo”.  Esiots nagu S90-l, tagatuled püstiasendis nagu XC60-l, tulede alt aga jookseb terav valguskeel tagauste suunas ning tagaosa tervikuna on väga isikupärane.

Võrreldes V70ga on Volvo V90 pikem, ligi viiemeetrine sõiduk. Teljevahe on 13 sentimeetrit pikem, mis tähendab oluliselt suuremat salongi- ja pakiruumi. Tootja andmetel on pakiruumi maksimaalne mahutavus kuni 1526 liitrit. Sõltuvalt mudelist jaksab V90 vedada 1800 -2200 kg raskust haagist.

JÕUALLIKAD V90 valikus on viis jõuallikat. 140 kW (190 hj) D4 ja 173 kW (235 hj) D5 diiselmootorid, mis käivad vastavalt koos kas esi-või nelikveolise V90ga. Lisaks on valikus 187 kW (254 hj) T5-bensiinimootor, 235 kW (320 hj) bensiinimootor ja võimas T8 Twin Engine hübriid, kus koos elektrimootoriga teeb tööd T6 bensiinimootor. T5 käib koos esiveolise, T6 ja T8 nelikveolise universaaliga. Kõik V90 mudelid tulevad koos 8-käigulise topeltsiduriga automaatkastiga.

Volvo on arendanud oma jõuallikatele spetsiaalse PowerPulse tehnoloogia, mis lisab sooritusvõimet ja dünaamikat. T8 Twin Engine bensiinimootoriga V90 on pistikhübriid, mis suudab kombineerituna arendada kuni 410 hobujõudu võimsust ja üksnes elektri jõul läbida kuni 50 kilomeetrit.

HIND Auto maksumuse kohta ütleb tootja väga üldiselt, et Euroopas peaks hind algama umbes 42 000 st eurost ning vastavalt varustustasemele ja tellitud lisavarustusele sealt siis kasvama. Tõenäoliselt ostavad eurooplased kõige enam V90-t, mille hind jääb 50-60 000 euro kanti.

 

Volvo V90 mootorid

NUTIKAS AUTO Kui äsja maailmaesiettekandes näidatud lukssedaan S90 on esimene Volvo, millel on standardis autonoomne Pilot Assist juhtimisrežiim, siis nüüd on selge, et see ultramoodne, peaaegu isesõitev abisüsteem on peal ka V90 universaalil. Loomulikult pakub V90 igakülgset ühenduvust nutiseadmetega, olemas on nii CarPlay kui Android tugi. Ja otse loomulikult troonib salongis Sensus Connect infolustisüsteem, mis oma intuitiivse ja lihtsa kasutusega on tõenäoliselt üks maailma parimaid.

Volvo on võtnud eesmärgiks aastaks 2020 säästa kõiki kodanikke, kes nende autodega sõidavad või juhtumisi kokku põrkavad, vigastustest ja lausletaalsest lahkumisest, mis tähendab, et suures osas ise sõitev ja mõtlev auto on tänane reaalsus.

[huge_it_gallery id=”68″]

AJALUGU Tegelikult ei ole nimi V90 Volvo mudelinimekirjas uustulnuk. 1990. aastal esmaesitles Volvo õigeveolist V90 universaalkerega sõiduautot. Tegemist oli Volvo 960 põlvkonnauuendusega, kus salongi ja väljanägemise kaasajastamisele lisaks otsustas tootja teha ka mudelinime lühemaks.

Nüüd on tootja otsustanud “juurte juurde” tagasi pöörduda ning V90 nime uuesti kasutusele võtta. Sama nimi, ainult vahepeal on autode areng teinud hiigelhüppe. Uus V90 on modernne, tippklassi luksust pakkuv mahukas sõiduk, mis tõenäoliselt leiab oma koha nii esindus- kui peresõidukite pikas rivis.

ACCELERISTA KOMM Jaa, Björn, jaa! Nüüd tahaks ise V90-le käpad külge saada ja järgi proovida, kui moodne, sportlik, võimekas, jne. see auto on. Kolme lapsega perele kas sobib? Või mahub vaid (tagumine) pool lahket ämma ja sõbranna sülekoerakesega? Kuhu panna klaver?

Ja autonoomset juhtimist tahaks ka katsetada, sest Sensus Connectist oleme me juba vaimustuses! Ühesõnaga, kõike, kohe ja praegu! Reaalsus ilmselt, et kui, siis jõuab V90 Eestisse 2016 aasta teises pooles. No loodame!

Allikas: Volvo

http://www.accelerista.com/uudised/tooteuudis/galeriivaata-volvo-universaalide-ajalugu-pildis-ja-v90-esmaesitlust-otseulekandes/

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.