Esmaspäev, 4. detsember 2023
Mai teisel nädalavahetusel avati LaitseRallyPark’is kummivilinal tänavune, järjekorras juba kümnes driftihooaeg. Jump for Drift hüppega driftimise festival tõi kokku oma ala parimad nii Eestist kui kaugemalt. Sten Ottep käis kaameraga kohapeal sündmust jäädvustamas.

11.-12.mail LaitseRallyPark’is toimunud juubelihõnguline Jump for Drift pakkus nii silmailu kui ka vägevat adrenaliinilaksu. Südasuvine kuum ilm meelitas kohale hulgaliselt pealtvaatajaid. Äge suitsupilv hõljus leitsakulise raja kohal reedest laupäeva hilisõhtuni.

Võistlejatele polnud hooaja avamine kodupubliku silme all kerge – nii mõnigi rajalt eksinu või hüppe mõju sõidule alahinnanud võistleja avastas ennast betoonseinas.

Hüppega drift on tavalise “külksilaskmise” kõrval kõvasti ohtlikum, sealjuures muidugi oluliselt enam silmailu pakkuv ala.

Kui keegi veel on arvamisel, et drift on naljameeste enese väljaelamise koht, siis mõelgu uuesti: võistlejad valmistuvad tähtsamateks katsumusteks aastaringselt ning kulutused, mida võistlusauto timmimine nõuab, on tavamõistes kosmilised. Kui siis midagi võistlusel nässu läheb ja mõõduvõtt katkestada tuleb on kurbus suur.

Kuid nagu driftile kohane leidis Laitses Jump for Drift võistlusel nii mõnigi pealtnäha lõplikult maha kandmist ootav masin järgmiseks päevaks uue hingamise ja keredetailid ning oli tagasi mängus. Suurima parandustöö tegi ära Arti Kannisto (PRO), kelle auto pärast avariid üsna õnnetu välja nägi.

Vaata Sten Ottepi täismahus galeriid ürituselt siit

POODIUMIRIVI KLASSIDE KAUPA

Street

1.Kevin Luige
2.Saimon Köst (Terror Drift Team)
3.Roman Hmelevskoi

PRO-Am

1.Oliver Randalu (Randalu Drift Team)
2.Karel Piiroja (Wampiiroja Drift Team)
3.Raigo Rande (Raix Drift Team)

PRO

1.Mihkel-Norman Tults (A1M Drift Team)
2.Kristjan Klemets (Team Ghost)
3.Birger Kiirend (Kiirend Drift Team)

Järgmine võistlus leiab aset Kehala rallikrossirajal 8.-9. juunil ja on oma olemuselt üsna eripärane. Nimelt on tegu PRO klassi võistlusega, mis ühtlasi Põhja-Euroopa meistrivõistlute etapp.

Toimuma saab see rajaosal, mida driftiks oma ohtlikkuse ja suure kõrguste erinevuse tõttu varem kasutatud pole. Väikese modifitseerimise tulemusena on rada aga driftijatele valmis ja julgemaid ootamas!

This slideshow requires JavaScript.

Allikas: Driftime.ee. Meedia: Sten Ottep

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.