SUUR GALERII: Pärleid Venemaa motomessilt IMIS 2018

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Aprilli lõpus toimus Peterburi LenExpo näitusekeskuses rahvusvaheline motomess IMIS 2018, mille naelaks oli Russian Handbuilt Cup iseehitatud mootorrataste võistlus. Messiala pakkus elamusliku ülevaate Venemaa motoelu minevikust, olevikust ja tulevikust. Gerli Ramler Acceleristast käis Peterburis kohal.

Eelkõige rabas IMIS 2018 messil külastajaid iseehitatud mootorrataste võistlus Russian Handbuilt Cup. Sellel osalenud tsiklitest ei saanud küllalt, sest hulgas oli mitmeid meilgi hästi teada marke, mis omanike poolt lustipillideks ümber ehitatud.

Lisaks olid näitusealal väljas iseehitatud jalgrattad, taastatud uunikumtsiklid ning päris uued mootorrattad. Toimusid ka võistlused ja seminarid ning Venemaa motoklubide presidentide kohtumine.

VAATA KOGU GALERIID SIIT

Messi kõige muljetavaldavam osa oli kindlasti Russian Handbuilt Cup, sest selliseid pööraseid ideid nagu venelased oma rataste kallal teostanud oli, naljalt mujalt ei leia. Jalgrattadki olid tõeline inseneritöö, aga venelaste vanatehnika restaureerimine nõuab veel Eesti ekspertide sõnul veidi harjutamist.

Samas teatakse eestlaste „musta numbrit” kandvate rataste kõrget taastamistaset väga hästi ning Eesti Vanamootorrattaklubi Unic-Moto eksperdid on käinud ka kohtunikuks IMIS-e Oldtimeri võistlusel. Võitjad kuulutati välja näiteks vabas, cafe-racerite, custom-stiili, kolmerattaliste, „vanakooli” ja tänavarataste klassides.

Peale võistlejate ja motoklubide oli umbes veerandil näitusepinnal esindatud muidugi ka suured ja tuntud mootorrattatootjad nagu BMW, Indian, Honda, Yamaha, KTM, Ducati, Honda ja Lifan ning Vene tsiklivalmistaja Zid.

Messi raames toimusid ka seminarid ja arutelud näiteks liikluskultuuri, mootorratturite õiguste, motoklubide ning liiklusohutuse teemadel. Klubid tutvustasid oma tegemisi, üritusi ning ideoloogilisi väärtuseid. Presidentide koosoleku eesmärk oli edendada koostööd klubide vahel ning samuti pandi paika järgmiste aastate olulisemaid üritusi.

Sel aastal juba üheksandat korda toimuv IMIS on regiooni suurim motonäitus, kus oli väljas üle 200 ratta (neist lõviosa iseehitatud-tuunitud tsiklid) ja osales umbes 70 motoklubi Venemaalt ja lähiümbrusest. Eestist oli kohal näiteks Narva Magnum klubi, tutvustades oma suvist Narva Motofesti. Külastajaid käis messil kolme päeva jooksul 60 000 ringis.

This slideshow requires JavaScript.

Täpsema info olnud ja tuleva IMIS 2018 ja 2019 kohta leiab siit

Vaata messigaleriid ka VK lehelt

Pildid: Gerli Ramler

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.