Iga aasta juuni ja septembri esimesel nädalavahetusel toimub Ikskile (Üksküla) vanatehnikalaat Lätis, mida korraldab sealne uunikumautode klubi. Tänavukevadine laat võlus ilusa ilma, suure koguse ahvatleva vana träni ning toredate kauplemisvõimalustega.

Läti laat on sarnane meie samuti kaks korda aastas toimuva Tagadi Restauraatorite päevaga, aga veidi vähem reguleeritud.

See tähendab, et sinna kauplejaks registreerimine ei käi läbi e-keskkonna nagu Unic-Moto üritusel, vaid sisuliselt elavas järjekorras. Veidi müüjate jaoks tüütu, samas aga mõnes mõttes ka põnevam.

Teine erinevus on müüdavas kaubas – Lätist leiab suurema tõenäosusega Jawade, Izide, Mossede ja M-ide varuosade kõrvalt kööki “uued” tassid ja küpsisevormid ning elutuppa antiikkummuti.

Neil käitutakse vabamalt ka relvade müümisega – kui Eestis on isegi relvalaadsete esemetega avalikel laatadel kauplemine keelatud, siis Lätist leiab kõike!

Kokkuvõttes on aga tegemist väga toreda vanatehnikalaadaga, mida saab ka juuresolevalt piltidelt näha. Kui Tallinnast minna, võtab Ikskile laadale sõit umbes 4 tundi, lõunaeestlaste jaoks on Läti vinge vanatehnikalaat muidugi palju lähemal! Septembris näeme!

Ikskile vanatehnika laat Lätis toimub iga aasta juuni ja septembri esimesel pühapäeval. Korraldaja on Latvijas Antīko automobiļu klubs ehk meie lõunanaabrite uunikautode klubi.

KLÕPSA GALERIIDES PILDID SUUREMAKS!

Ikšķile (ajaloolises kontekstis ka Üksküla, saksa Uexküll, Üxküll) on linn Lätis Vidzemes Daugava alamjooksul jõe paremal kaldal merepinnast 20 meetri kõrgusel. Linna läbib Riia–Daugavpilsi raudtee.

Pildid: Gerli Ramler

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.