Teisipäev, 27. veebruar 2024
WWCOTY delegatsioon lendas Koreasse, et anda üle 2017. aasta Maailma Naiste Aasta Auto tiitel. Hyundai Ioniq, mis auhinda vääris, valiti nais-autoajakirjanike poolt ühtlasi ka aasta parimaks ökoautoks.

2017. aasta sügisel pärjati kogu Hyundai Ioniqu “pesakond” ehk nii hübriidajamiga versioon, pistikhübriid kui ka täiselektriline Ioniq Maailma Naiste Aasta Auto tiitliga. Lisaks võitis Ioniq ka aasta ökoauto tiitli.

Professionaalsetest naisajakirjanikest koosneva žürii esinaisel Sandy Myhre’il kulus vaid pool aastat pingelist kirjavahetust Hyundai Motorsiga ning kolm valitud kohtunikku saidki kutse Koreasse, Hyundai peamajja ja Busani rahvusvahelisele autonäitusele.

AJALOOLINE HETK

Lisaks Sandy Myhre’ile, kes oma igapäevast tööd teeb Uus-Meremaal, lendasid Koreasse auhindu üle andma Sara Soria Hispaaniast ja Rita Cook Ühendriikidest. Kohapeal võõrustasid neid legendaarne Peter Schreyer ning Hoon Kim.

Peter Schreyer, keda teame kui üht moodsa saksa autodisaini alusepanijat, on viimasel kümnendil teinud (hiigla)suuri tegusid Hyundai Motor Grupi egiidi all ja andnud uue joone nii Kia kui ka Hyundai märki kandvatele autodele.

Täna on Schreyer üks kolmest Korea autohiiu presidendi tasemel olevast juhist ning just temalt on mõistlik küsida, mida toob autotööstuse tulevik Korea suunalt. Hoon Kim on Hyundai Motor Group’i vesiniktehnoloogia allüksuse asepresident. Seega võõrustati WWCOTY esindust tõeliselt kõrgel tasemel.

Sandy Myhre tõdeb, et juunis tehti Koreas ajalugu:”Nais-autoajakirjanike jaoks on esmakordne saada kutsutud delegatsioonina Aasiasse. Varasemalt oleme tiitli andnud üle Euroopas. 2016 oli see Rootsis, 2017 Ühendkuningriigis.”

HYUNDAIL ON AU, NAISTEL KA

Peeter Schreyer tõdes Maailma Naiste Aasta Auto tiitlit vastu võttes, et on äärmiselt rõõmus selle üle, et just Ioniq sai nii suure auhinna:

“Kõigist ühiskonna segmentidest saabub pidev mõjutuste vool, mida meie disaineritena silmas peame pidama. Autotööstus peab suutma sammu pidada uute trendidega, nõnda et see tunnustus mõjub meile kui äratuskell, mis sunnib meid rohkem pingutama.”

Sandy Myhre on veendunud, et naiste hääl kõlab automaailmas järjest julgemalt ja mõjusamalt:”Me oleme ligi kümnendi sihikindlalt selleks töötanud, et professionaalsed nais-autoajakirjanikud üle maailma saaksid tunda end võrdsetena võrdsete seas. Palju tööd on sellega veel teha.”

“See, et meil on võimalus oma auhind üle anda Busani autonäitusel on märkimisväärne samm edasi kõigi jaoks, eriti aga naiste mõju seisukohalt. Hyundai Motor Company’le tuleb sel puhul vaid õnne soovida, et nad haarasid võimalusest ja näitasid initsiatiivi meid endale külla kutsuda,” lisab Myhre.

Lisaks tehase ja autonäituse külastamisele jäi kolmel ajakirjanikul aega ka kohaliku kultuuriga tutvumiseks. Enim avaldas ajakirjanikele muljet siiski, kui palju on Korea autotootja panustanud tuleviku tehnoloogiatesse.

“On erakordne, kui pühendunud on Hyundai ökoloogilistesse lahendustesse,” teeb kokkuvõtte Sara Soria, ajakirjanik, kes igapäevaselt on keskendunud nn rohelistele autodele.

“Keskkonnasõbralikumad sõidukid saavad reaalsuseks tänu erinevatele elektriajamitele. Kõigepealt tuli Ioniq, ja võitis. Nüüd näeme juba täiselektrilist linnamaasturit Kona. Järgmise sammuna on ees vesinikelemendiga autod. See on suurepärane, mida oleme näinud,” võttis ta reisimuljed pea ülivõrdes kokku.

WWCOTY auhind on unikaalne, maoori traditsioonide järgi valmistatud puidust koru, kus hõbedane spiraal keerdub ümber paua – emapärli-karbi. Auhinna valmistas käsitööna Uus-Meremaa tunnustatud ehtefirma Rotorua.

Tõlkematerjal: Eik E. Sikk. Allikas ja pildid: WWCOTY

KOMMENTEERI SIIN