Üllatus! Hyundai ja Kia täiendavad mudelivalikut moodsate pikapitega

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Hyundai ja Kia on paaril viimasel aastal nautinud üleilmset müügiedu. Sellises olukorras on loogiline mudelivalikut täiendada. Üllatuslikult on Korea autohiid otsustanud lisada valikusse moodsad pikapid.

Hyundai kastikas jõuab avalikkuse ette aastal 2020. Disainijuht Luc Doncerwolke on meediale kinnitanud, et pikapi disainitööd on juba valmis ja sõiduk läheb tootmisse esimesel võimalusel.

Hyundai pikap põhineb kontseptmudelil Santa Cruz, mida näidati aastal 2015. Kohe pärast Hyundai versiooni on tulemas ka Kia kastikas. Sellele on võimalikuks nimeks pakutud Mohave.

Hyundai ja Kia sihivad ahvatlevat USA kastikate turgu juba mõnda aega, kuid elektriautod ja mitmete muude oluliste mudelite turuletoomine on seni olnud prioriteetsemad.

Hetkel ei ole veel teada, missugust segmenti Hyundai oma kastikaga sihib. Kompaktkastikate segmendis võimutsevad Ford Ranger ja Toyota Tacoma. Suurte pick-upide klassis on ülipopulaarne Ford F-150, see segment pakuks võimalusi ka väljaspool USA turgu.

Juhul kui Kia teeks Ford Rangeriga konkureeriva mudeli, oleks sellel kindlasti asja ka Euroopa turule. Selles kasvavas segmendis on juba Mercedes, Fiat ja Renault. Tõsi küll, Mercedese X klass on pigem Nissani Navara – kastika nooblilt ülikonnastatud versioon, ent mersul on pikap siiski olemas.

Korea autohiiu disainiosakonna pealik Donckerwolke viitas, et Kia kastiauto saab olema nii sisemuse kui välimuse poolest Hyundaist selgelt erinev. Kia variant populaarsest sõidukist on hetkel vee töös ja seda on turule oodata veidi hiljem.

Ühendriikides on Kia uus juht Michael Cole samuti kinnitanud, et kastiauto peale mõeldakse, kuid enne seda peab valmis saama Kia uus Ameerika turule mõeldud linnadžiipide mudelivalik. Valmis peaks see saama aga juba järgmisel aastal, kui alustatakse suure, kuni seitsmekohalise maasturi Telluride tootmisega.

Kial ja Hyundail läheb hästi ka Eestis. Loe lähemalt siit

Materjale sirvis Lena Murd. Kaanepilt: Hyundai Santa Cruz

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.