Unusta end imetlema: ülilahe galerii hobiautode hooaja avamiselt Telliskivi Loomelinnakus

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mai esimesel nädalavahetusel täitus Telliskivi Loomelinnaku õu tõeliste iludustega: hobiautode hooaja avamine tõi kokku vanu ja natuke uuemaid Ameerika autosid ja ridamisi klassikalist rauda mujalt maailmast. Fotograaf ja filmimees Sten Ottep käis kaameraga kohal ja tõi kaasa galerii imeilusaid hetki.

Traditsiooniliselt kord aastas, kevadel, toimub Tallinnas hobiautode kogunemine, näitus-sõu ning paraad ehk kruiis (cruise), millega hobiautod alustavad oma suve.

Peamiselt on osalejad olnud küll Ameerika päritolu autod kuid alati on oodatud ja kutsutud ka kõik muud klassikalised ja omapärased sõidukid, olenemata päritolumaast, sõiduki tüübist või vanusest.

Tänavu toimus hobiautode kruiis ja sõu juba 13. korda. Koguneti Pirital ning looviti seejärel laugelt Telliskivi Loomelinnakusse, kus kõik autofännid seda ilu oma silmaga vaadata said.

Hobiauto omamine on üks ajaveetmise vormidest. Eestis on rida klassikaliste või kindlat marki autode omanikke koondavaid klubisid: Sapikaklubi, Volga-klubi, Cadillaci, Põrnika, Mini, Land Roveri, Subaru, BMW-de jne. seltskondi.

Kõige silmapaistvamad on selles seltskonnas kindlasti vanade Ameerika autode fännid, aga räägitakse ka klassikutest üldisemalt. Vanu autosid võib igapäevaselt vaatama minna näiteks Laitse Ralliparki.

Loe hobiautode ja nende kogunemiste kohta rohkem BHRA kodulehelt. Vaata ka Steni galerii – ja videolehte FBs.

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.