Neljapäev, 23. märts 2023
Soome lennufirma Finnair panustab kodumaise disaini väärtustamise kõrval järjest rohkem kestlikesse lahendustesse. Äsja uuendas lennuettevõte äriklassi Marimekko märgiga tootevalikut ja võttis kasutusele biolagunevad ning uuskasutustooted.

Koostöös kuulsa Marimekko disainimajaga värskendas Finnair äriklassi mugavustarvikute komplekte ja lisas valikusse loodussõbraliku kosmeetika valiku.

Ühtekokku peaks uusplastist sussid, maisitärklist sisaldavad bio-hambaharjad, vahapaberis kõrvatropid ja ökokosmeetika aitama kaasa plastjäätmetete vähenemisele ligi 4500 kilogrammi ulatuses.

Kuuekümnendad on jälle moes

Äriklassi mugavustarvikute värske disain Marimekko kujundatud tekstiilikollektsiooniga tuli välja 31. märtsil koos Los Angelese lennuliini avamisega. Finnairi uue disainiga komplektid on kõigil kauglendudel Airbus A350 ja A330 lennukite pardal.

Korraga tutvustati kahte Marimekko kollektsiooni, mida hakatakse iga kuue kuu tagant vahetama, et vältida korduvreisijate tüdimust samasugustest mustritest.

Finnairi reisitarvikute komplektid on kaunistatud nelja erineva legendaarse Maija Isola mustriga 60ndatest – „Rautasänky“, „Joonas“, „Jenkka“ ja „Pieni Melooni“.

Ühtlasi panustatakse äriklassi toodete kvaliteedile: silmaklappide valmistamisel on kasutatud pehmemat ja nahasõbralikumat kangast ning kvaliteetsemaid kinniseid. Komplektis kõrvaklapid on kvaliteetsemad.

Värske disain on kooskõlas äriklassi uue Marimekko tekkide-patjade tekstiilikollektsiooniga, millel on disainer Maija Isola klassikaline, tumesinises toonis „Kaivo“ muster.

Puuvillastest Marimekko kotikestest leiab Rootsi orgaanilise looduskosmeetika valmistaja L:A Bruket tooted, mandli-kookospähkli huulepalsami ning kummeli-lavendli niisutava kreemi.

Sussid ümbertöödeldud plastikpudelitest

Finnairi jaoks on jätkusuutlikkus kõigis selle vormides võtmetähtsusega ning see on mänginud olulist rolli ka uute mugavuskomplektide tootedisainis.

Näiteks on hambahari valmistatud bioplastikust, mis sisaldab maisitärklist, ja kõrvatroppide plastpakendid on asendatud vahapaberiga.

Uued põhjamaise disainiga äriklassi sussid on valmistatud ümbertöödeldud PET-plastpudelitest. Sarnaselt mugavuskomplektidele on iga sussipaar plastiku asemel papist pakendis. Sellest, et papi tootmisel on päris suur keskkonnamõju, ei räägita.

Ökolt mõtlevad teisedki lennufirmad

Finnair pole kaugeltki ainus ökolt mõtlev lennufirma, nende kestliku tootevaliku muudab kahtlemata toredaks legendaarne Marimekko disain. Eestis võiks kasutusele võtta näiteks Reet Ausi loomingu, mis on läbimõeldud ja kestlik ning võitnud tuntust kogu maailmas.

“Rohelise” lennufirma valimine on suurem teema kui vaid plastist sussid või kuuekümnendate tekstiilidisain. Oleme varasemalt jaganud näpunäiteid, kuidas ökomat valikut teha.

Päris lõpuni ei ole võimalik lendamist aga kuskilt otsast täiesti roheliseks tegevuseks mõelda ehkki moodsad lainerid on kütusesäästlikud, mahutavad maksimaalselt reisijaid ja järgivad optimaalseid lennutrajektoore.

Finnair pakub oma kodulehel võimalust, arvutada lennust tekkiv ökojalajälg ja selle mõju kompenseerida kas annetades või biokütuse ostmist toetades. Sarnaseid algatusi on teistelgi lennuettevõtetel. Tasub end kurssi viia ja kui lendamise fakt on vältimatu, siis valida teadlikult.

Finnair lendab Aasia, Euroopa ja Põhja-Ameerika vahel, tuues igal aastal ligi 13 miljonit reisijat enam kui 100 sihtkohta Euroopas.

Lennufirma on esimene Euroopas, mille lennuparki kuulub uus A350 XWB lennuk. Ainsana Põhjamaades on Finnairil Skytraxi 4-tärni hinnang. Lisaks on Finnair üheksal järjestikusel aastal võitnud parima Põhja-Euroopa lennufirma tiitli.

Allikas ja pildid: Finnair

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.