blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Tallinn, kreiside ulmeunistuste linn – just siin filmiti EZ-Pro reklaamid

Renault EZ-Pro ulmelist iseliikuvat pakirobotit näidati esmakordselt publikule tänavusel Hannoveri tarbesõidukite messil. Paljud ehk veel ei tea, aga robotliikuri reklaamid filmiti üles Tallinna tänavatel. Kiikame telgitaguseid!

Renault EZ-Pro avalikustati esmakordselt septembris Hannoveri autonäitusel. Ent Eestis liikus robotmasin ringi juba juulis. Robotsõiduki reklaamvideo ning fotosessioon tehti Tallinna tänavatel.

See vahvalt tulevikuline tarbesõiduk on osa Renault Grupi autonoomsete autode triloogiast keskendudes viimase kilomeetri pakivedudele ning meie siin Eestis võime rõõmustada, et koos tulevikuga on pildile saanud korraks ka Tallinn.

Miks ei võikski Tallinn edaspidi olla koht, kus tootjad oma kõige kreisimaid ideid näitavad ja testivad? Piisavalt kompaktne, parajalt kontrastne, paindlikult ümberkorraldatav (kesklinnas ulmefilm, mis see siis ära ei ole!), ja alati valmis uuendusteks – sellisena me end ju ette kujutame!?

ROBOT TALLINNA TÄNAVATEL

Ulmevaldkonda kuuluva pakiroboti promofilm ja fotosessioon tehti käesoleva aasta juulis-augustis Tallinna tänavatel.

Reklaamfilmis on kujutatud, kuidas robotid üle Pärnu maantee viadukti sõidavad ja seejärel Tornimäe kaksiktornide vahelt läbi kulgevad. Kuller teeb kaks peatust Rotermanni kvartalis ja Telliskivi Loomelinnakus. Video lõpetab Pirita tee äärne kruiis.

Fotosessiooni käigus jõudis autonoomne sõiduk ka Tallinna Lennusadama juurde. Renault esindajad väidavad, et Tallinna arhitektuuri segu moodsast ja retrost oligi põhjus, miks robotauto pealinnas üles võeti.

This slideshow requires JavaScript.

VIIMASE KILOMEETRI VEDUR

EZ-Pro elektriline autonoomne pakiveorobot välja töötatud viimase kilomeetri pakivedudeks. See koosneb kahest osast: juht- ja kaubamoodulist.

Juhtmoodulis istub pakivedude operaator, kes kontrollib tehtavaid vedusid. Ta võib ka ise juhthoova haarata ja masinat juhtida. Ergonoomilises kabiinis saab operaator kasutada mobiilset töölauda autonoomse sõidu jälgimiseks ja kontrolliks.

EZ-Pro nelikroolimine võimaldab manööverdada ka kõige kitsamatel Pariisi, Tallinna või Lissaboni tänavatel. Operaatori nähtavus on tasemel, kuna kontrolli- ja juhtimiskeskust ümbritseb toonitud klaaspind.

Juhita robotmooduleid saab kasutada erinevateks ülesanneteks. Autonoomsed kaubaveod või ajutine food truck Telliskivi Loomelinnakus – EZ-Pro kasutusampluaa on lai.

abc motors

MOBIILNE TULEVIK

2018. aastal lasti välja kolm isejuhtivat sõidujagamiseks mõeldud elektriautot: märtsis EZ-Go, septembris EZ-Pro ja oktoobris EZ-Ultimo. Viimased kaks on loodud sõidujagamiseks.

Trilogie EZ-GO, EZ-PRO, EZ-ULTIMO

Mis neid eristab on see, et EZ-Ultimo teenus on mõeldud hotellidele ja luksuliku sõiduteenuse pakkujatele. EZ-Go seevastu on mõeldud igaühele.

Koos EZ-Pro’ga moodustavad kolm isejuhtivat sõidukit Renault Drive the Future nägemuse jätkusuutlikust jagatud mobiilsusest.

Meedia: Renault

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com