Eesti aasta auto 2019 esikuuik selgunud: võitja selgitamine läheb raskeks!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Eesti Aasta auto 2019 kuus finalisti on selgunud. Suuri üllatajaid ei olnud, kõigi Eesti finalistide nimed on läbi käinud ka rahvusvahelistelt aasta auto konkurssidelt. Kohtunikel, keda tänavu on 18, saab aga olema keeruline võitjat valida, sest sel aastal on müügile jõudnud mitmed suurepärased mudelid.

Ajakirja Tehnikamaailm eestvedamisel korraldatav Eesti Aasta auto konkurss on jõudnud finaali läveni. Kõik 18 hindajat on oma esimese otsuse langetanud ja saatnud peakohtunikule (Tõnu Ojala, Tehnikamaailm) kümne nende meelest tänavu parima mudeli nimed.

Kohtunike arvamuse alusel kujunenud pingereast pääsevad teise vooru kuus enim nimetatud mudelit. Eesti Aasta auto 2019 finalistid on (tähestikulises järjekorras):

Audi A6
Ford Focus
Kia Ceed
Kia Stinger
Peugeot 508
Volvo V60.

18 kohtunikku, kellest enamus on kohalike autoväljaannete peatoimetajad, valisid finalistid enam kui poolesaja viimase aasta jooksul Eestis müügile jõudnud uudismudeli seast. Acceleristat esindab tänavugi peatoimetaja Ylle Tampere.

VÕITJA SELGUB NOVEMBRI LÕPUS

Nagu varasematelgi aastatel algab ja lõpeb hooaeg Tartu Motoshow’ga, mis tähendab, et nimekirja pääsesid autod, mis jõudsid turule 2017. aasta oktoobrist tänavu septembri lõpuni.

Osa uudismudeleid esitletigi alles Tartus, seega tuleb ajakirjanikel-kohtunikel kiiresti reageerida sel juhul kui rahvusvahelistel testidel eelnevalt osaletud ei ole.

See ei olegi ilmvõimatu: sarnaselt rahvusvahelistele autonäitustele oli tänavu ka Tartus proovisõiduala, kus suure osa uustulnukatega paar tiiru teha sai. Professionaal suudab auto headust hinnata ka lühikese testi järel ja mõni kirkam kriit lausa pildi ja turundusmaterjalide põhjal (see on muidugi tsunftisisene nali!)

Kuue finalistiga saavad kohtunikud oktoobri keskel pikemat ja spetsiifilisemat proovisõitu teha – selleks on ette nähtud sõidupäev, mis viimastel aastatel on aset leidnud Laitse rallipargis või Auto24ringil.

Aasta auto tiitli võitja selgub kohtunike hinnete kokku liitmise järel ning kuulutatakse välja novembri lõpus.  Esimene Eesti aasta auto valiti 2001. aastal ning toona viis võidu koju totaalseks müügihitiks saanud Peugeot 206.

EES SEISAB RASKE VALIK

Accelerista peatoimetaja Ylle Tampere tõdeb, et tänavune võitja väljaselgitamine saab olema päris keeruline: “On olnud erakordne autoaasta, mis on meid õnnistanud väga mitmete väga heade uudismudelitega. Pean tunnistama, et kuue finalisti loetelu teeb mulle rõõmu ja natuke ka muret, sest punktitabelis läheb kõvaks rebimiseks,” räägib Tampere.

“Kõik kuus finalisti võivad end juba praegu võitjana tunda, sest konkurents ongi ülikõva ning kes iganes neist mudelitest lõpuks tiitli võtab, on see ikkagi piltlikult millimeetrite mäng.”

Tampere muigab, et kuigi vähemalt kaks tema tänavust absoluutseid lemmikut on jäänud Eesti Aasta auto lõppnimekirjast välja, siis revanši loodab ta võtta WWCOTY ehk Maailma Naiste Aasta Auto valimisel:

“Ma ei saa oma favoriitidest arusaadavatel põhjustel rääkida enne kui valimised on möödas, aga hoian kahele, isegi kolmele uustulnukale väga kõvasti pöialt. Eks see üks ilus mäng on muidugi, elu on näidanud, et inimene valib auto ikka oma vajaduste ja emotsiooni, mitte tiitli järgi,” võtab Tampere teema kokku.

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.