5. märtsil kogunesid autoajakirjanikud üle Euroopa, et valida Genfi autonäituse avapäeva eel Euroopa Aasta Auto 2018 tiitlivõitjat. Lõpphääletuse võitis seekord ülekaalukalt Volvo XC40 nunnumaastur.

Viimasel seitsmel aastal on Euroopa Aasta Auto tiitlivõitja valitud seitsme superfinalisti seast alati päev enne Genfi autonäituse ametlikku algust. Selleks ajaks on kohal ka suur osa meediast ning toimuvad tootjate eel-eelesitlused.

Varasemalt valisid lugupeetud kohtunikud Euroopale autot sügisel ent mingil hetkel muudeti ajakava ning tänu COTY tiitlijagamisele on ka Genfi näitus saanud veelgi kaalukama hingamise. Ka kõlab kevadine aasta auto valimine hästi, sest võimaldab uudismudelite valikusse arvata sügisesed uustulnukad.

Euroopa Aasta Auto tiitel on autotootjate seas kõrgelt hinnatud. COTY sai alguse 1964. aastal ning seda loetakse Euroopa kõige prestiižsemaks auhinnaks, mida üks mudel pälvida võib.

ERAKORDNE AUHIND XC40 JAOKS

Pärast esialgse mudelirivi nimetamist – sellesse kuulus 37 uut autot – ja esimest testinädalat Taanis möödunud aasta oktoobris, viisid kohtunikud läbi hulga individuaalseid proovisõite.

Nende antud hinnete põhjal sündiski COTY superseitsmik, kuhu tänavu kuulusid Alfa Romeo Stelvio, Audi A8, BMW 5 Series, Citroën C3 Aircross, Kia Stinger, Seat Ibiza ja viimasena lisandunud Volvo XC40.

Tänavuse tiitlivõidu teeb eriliseks see, et Volvo nunnumaasturit algselt seitsme finalisti seas ei olnudki – uustulnuk, mille maailma esmaesitlus toimus möödunud aasta oktoobris, asendas mõneti ootamatult algsesse finaalilisti kuulunud elektriauto Opel Ampera-e.

General Motorsiga koostöös sündinud särtsakas väikeauto arvati aga lõppnimekirjast välja põhjusel, et PSA-Opeli liitumise järel mudel Euroopasse laiemalt ei jõuagi.

Volvo jaoks on tegu esimese nii kaaluka tiitlivõiduga Euroopa Aasta Auto konkursil. Seni on nopitud küll kõrgeid kohti ent mitte kunagi poodiumi tippu jõutud. Nüüd siis 325 punkti kokku ja ülekaalukas võit ning 2018. aasta COTY tiitel.

VOLVO XC40 – VÄÄRT IGA AUHINNAPUNKTI

Uus Volvo väikemaastur XC40 nimetati Genfi autonäitusel Euroopa Aasta Autoks 2018. Volvo võitis selle auväärse tiitli esmakordselt.

“Meie jaoks on uue XC40 Aasta Auto tiitli saavutamine igati suurepärase ajastusega,” sõnas Volvo Cars president ja tegevjuht Håkan Samuelsson.

“Volvo globaalses mudelivalikus on nüüd esmakordselt kolm SUV-d. XC40 on meile oluline mudel, mis suudab tagada järjekindla müügikasvu meie jaoks uues ja väga kiiresti kasvavas väikemaasturite segmendis.”

XC40 tiitlivõit tähendab ühtlasi seda, et nüüd on kogu Volvo globaalne SUV-mudelivalik pälvinud Aasta Auto tiitli nii Euroopas kui ka Põhja-Ameerikas. Nii XC90 kui ka XC60 on möödunud kahel aastal teeninud tiitli North American Truck/Utility of the Year.

Euroopa Aasta Auto 2018 auhind on kauniks järjeks teistele tunnustustele, mille osaks uus XC40 on hiljuti saanud, sealhulgas Aasta Auto tiitel Ühendkuningriigi juhtivalt autoväljaandelt What Car?.

XC40 on seadnud omas segmendis täiesti uued standardid nii disaini, ühenduvuslahenduste, kasutuse kui ka turvalisustehnoloogia alal.

Esimesed tellimused nii Euroopas kui ka Ameerika Ühendriikides ületavad juba 20 000, mis tõestab selle mudeli atraktiivsust autoostjate jaoks. XC40 jõuab peagi ka Hiina turule, mis on maailma suurim autoturg – ka seal loodab Volvo saavutada samavõrd suurt ostuhuvi.

XC40 on esimene mudel Volvo uuelt kompaktsõidukite platvormilt CMA, millele hakkavad tuginema ka kõik järgmised 40-seeria sõidukid, sealhulgas ka täiselektrilised mudelid. CMA platvorm on valminud koostöös Geelyga ning annab ettevõttele selles segmendis võimaluse saavutada mastaabiefekti.

XC40 on Volvo mudelivalikus ka esimene sõidujagamislahendusega mudel – seda võimaldab Volvo digitaalvõtme tehnoloogia ning ühenduvusteenuste platvorm Volvo On Call. XC40 omanikud saavad oma sõidukit jagada pere või sõpradega ilma füüsilist võtit edasi andmata.

Veel üks esmakordselt kasutatav lahendus XC40 juures on Volvo uus kasutamisviis, Care by Volvo, mis võimaldab autot nutikalt jagada, ilma seda omamata ning tasudes auto kasutamise eest kuupõhiselt. Volvo sõnul on see uudne teenus sama lihtne kasutada kui mobiiltelefon.

Turvalisus- ja juhiabilahenduste hulgas on Volvo Pilot Assist, City Safety, Run-off Road protection and mitigation, Cross Traffic alert with brake support ja 360° kaamerasüsteem, mis aitab juhil sõidukit hõlpsasti parkida ka kitsastele parkimiskohtadele.

XC40 pakub ka nutikaid interjöörilahendusi ja funktsionaalseid panipaikasid nii uste sees kui ka istmete all, spetsiaalset telefonihoidikut koos induktiivse laadimise võimalusega, ning muid mugavuslahendusi.

Aastal 2017 teavitas Volvo oma kavast muuta kogu mudelivalik elektriliseks alates aastast 2019. Selle suuna väljendusena lisanduvad ka XC40 mudelivalikusse hübriid- ja täiselektriline versioon.

“Meil on selge kasvustrateegia ning oleme pühendunud liidripositsioonile autotööstuse turvalisuse, ühenduvuslahenduste ja elektrifitseerimise alal,” kinnitas Håkan Samuelsson. “XC40 on selle pühendumuse väljenduseks ning arvestades meie klientide tagasisidet ning COTY žürii tänast otsust, oleme õigel teel.”

Tõlkis: Lena Murd. Allikas ja meedia: Volvo, COTY

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.