California automüüjad marus: Volvo võtab neil leiva käest3 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
California osariigi automüüjad on marus: Volvo võtab neilt oma uudse teenusega leiva käest. Diilerid on saatnud autotootjale ametliku kirja, milles nõuavad viivitamatult Care by Volvo -teenuse pakkumise lõpetamist.

California automüüjatel sai mõõt täis, sest Volvo uudne lahendus auto kasutamiseks, Care by Volvo, võtab neilt töö ja leiva ära.

Osariigi müügiesinduste liit California New Car Dealers Association nõuab ametlikus ühispöördumises, et Volvo lõpetaks viivitamatult Care by Volvo teenuse pakkumise. Automüüjate hinnangul on Volvo tegevus vastuolus osariigi tarbijakaitse- ja frantsiisiseadustega.

Ega siin midagi ootamatut olegi, sest Care by Volvo ongi mõeldud selleks, et klient ei peaks edasimüüjate abi vajama.

Anders Gustafsson, Volvo Cars of North America tegevjuht kinnitas, et Care by Volvo programm hõlmab juba 15 protsenti XC40 müügimahust.

Diilerid on mures, tunnevad end ebakindlalt ning kardavad, et neid jäetakse mängust välja. Tegelikult teevad otsuse siiski kliendid. Aga edasimüüjad on tootjalt palunud, et neid asjasse kaasataks, sest nad soovivad aidata ja loomulikult saada oma osa autode müügitulust.

Nüüd siis näib, et palumisest sai villand. Väljaande Automotive News andmetel sai Anders Gustafsson 30. novembril kirja California automüüjate liidu presidendilt Brian Maasilt.

Kirjas süüdistatakse Volvot otseses konkureerimises oma diileritega. Samuti osutatakse sellele, et Volvo on seadusevastaselt muutnud oma frantsiisilepinguid ja et sõidukite hinnakujundus Care by Volvo teenuse kaudu võib sisaldada ebaseaduslikke võtteid.

2017. aasta lõpus esmalt Volvo XC40 kompaktmaasturi tarbeks turule toodud teenus Care by Volvo on oma olemuselt kaheaastane tellimuspõhine autokasutuslahendus.

Mobiilirakenduse abil kasutatav teenus hõlmab sõiduki kasutamist, kindlustust ja hooldust ning selle kuutasu jääb olenevalt konkreetsest sõidukist vahemikku 650 – 850 $ (umbes 600 -800 eurot). Kasutajad võivad 12 kuu pärast sõiduki uue vastu välja vahetada.

“Care by Volvo on osutunud klientide hulgas populaarseks ja toonud Volvole palju uusi kliente. Volvo Car USA on alati olnud avatud ja ausas dialoogis oma müügipartneritega Care by Volvo teemadel,” vastas Volvo oma ametlikus pressiteates.

Äsja tegi Rootsi autotootja ka programmi esimese aasta tulemuste kokkuvõte. Uuendatud versiooni Care by Volvo 2.0 esitleti hiljuti Volvo Retailer Advisory Board’ile ning tagasiside oli positiivne ja muudatusi toetav. Nunnumaasturi XC40 populaarsus ostjate seas on paljuski seletatav just uudse teenuse kasutuselevõtuga.

Brian Maasi kinnitusel on mõlemad osapooled kohtunud ja olnud ka kirjavahetuses. Siiski ei ole ta rahul Volvo poolt antud vastustega.

Üheks probleemiks on asjaolu, et fikseeritud ühetaolise kuumakse puhul peavad kindlustuse eest ühepalju maksma nii madala kui ka kõrge riskiga kliendid.

California seadusandlus aga keelab selgesõnaliselt diileritel pakendada kindlustuse maksumust liisingumakse hulka.

Care by Volvo teenuse kasutajaks saab registreerida kodulehel või nutirakenduse kaudu, tellitud sõiduki kliendile toimetamise korraldab Volvo esindaja koos kohaliku diileriga. Diilerid saavad iga sõiduki vahendamise eest tasu.

Diilerite soov on, et Volvo muudaks programmi ja kaasaks neid sellesse senisest suuremal määral. Praegune lahendus võimaldab küll tootjal hästi teenida, kuid edasimüüjate marginaal kulub päris õhukeseks, senised nooblid müügiesindused aga muutuvad pelgalt sõidukite üleandmise punktideks.

Volvo, tundub, ei kavatsegi aga moodsa maailma võimaluste kasutuselevõtmisest loobuda. Lisaks XC40le on ka näiteks Volvo S60 sedaani sportversioon T8 Polestar Engineered saadaval üksnes Care by Volvo kaudu.

Selle mudeli puhul ei ole edasimüüjad aga kõvahäälselt kiunuma pistnud, sest tegu on n-ö eriseeriaga, mida toodetakse esialgu vaid paarsada.

Allikaid sirvis Lena Murd. Kaanepilt: Ylle Tampere

Jaga

AVALDA ARVAMUST!