VIDEO BMW paneb Põhja-Rootsi talveteedel proovile kolme uut elektriautot

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kuigi kevad murrab kõikjal läbi, pole autotootjatel aega järgmist lund oodata. Uusi mudeleid testitakse kuniks viimane lumekribal on sulanud. Baieri autotehas paneb Põhja-Rootsis parasjagu proovile uusi täiselektrilisi autosid. BMW valikusse peaks järgmistel aastatel jõudma 3 uut elektriautot.

BMW valmistub laiendama oma elektriliste i-mudelite valikut. Käimas on talvetestid Põhja-Rootsis. Lisaks järgmisel aastal müügile jõudvale iX3-le osalevad testimisel ka seni veel ideeauto staatuses olevad iNEXT ja i4.

Isegi Arjeplogi talvekeskuses on see küllalt haruldane, et korraga tulevad testimisele kolm uut mudelit, seda enam, et kõik kolm – kaks prototüüpi ja üks veel ideeauto staatust nautiv sõiduk – on täiselektrilised. Aga aeg tiksub armutult, sest aastal 2020 ja 2021 peavad uustulnukad olema esitletud.

Talvetestides pannakse tõsiselt proovile BMW eDrive jõuallikate komponendid. Suured miinuskraadid mõjutavad lisaks elektrimootoritele, akuplokile ja elektroonikale loomulikult ka veermiku tööd.

iX3

BMW X3, mis on jõudnud juba oma viienda põlvkonnani, saab elektrimootori kapoti alla esmakordselt. Järgmisel aastal esitletava BMW iX3 sõiduulatuseks lubatakse enam kui 400 km WLTP järgi.

Elektrilist linnamaasturit hakatakse tootma kõikide sihtturgude jaoks esialgu vaid Hiinas, Shenyangi BAJV tootmisüksuses. Auto CCS laadimisstandard peaks võimaldama kuni 150 kW võimsusega kiirlaadimist.

i4

Baieri autotehase julget nägemust elektrifitseeritud tulevikust sai näha eelmisel sügisel. i4 esitleti 2017. aasta Frankfurti autonäitusel ideeautona i Vision Dynamics. 4. seeria kujustusgeene kandev sedaan jõuab müügile aastal 2021.

Sõiduki jõuallikaks on 5. põlvkonna elektriajam, ja lubatakse enam kui 600-kilomeetrist sõiduulatust, “nullist sajani” kiirendust 4 sekundiga ning üle 200 km/h tippkiirust. i4 hakatakse tootma Münchenis ning auto peaks olema üks järjekordne  konkurent Tesla noobelelektriautodele.

iNEXT

BMW iNEXT peaks samuti saabuma 2021. aastal. Seda on juba jõutud nimetada autonoomse mobiilsuse ja kogu BMW grupi tehnoloogia lipulaevaks, milles panustatakse eriti tugevasti just autosviibijate mugavusele ja meeldivale äraolemisele tänu erinevatele võrgustumislahendustele.

SAE 3. tasandi autonoomia toega sõiduki sõiduulatuseks lubatakse enam kui 600 km. Tootma hakatakse seda samuti Saksamaal, Dingolfingi tootmisüksuses.

Allikas: BMW pressiruum. Kirjutas: Lena Murd

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.