Fotograaf Barbara Davidson tegi autokaameraga kunsti. Tulemus on vapustav!3 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Nutitelefoniga kunsti tegemine pole tänapäeval teab-mis-ime. Aga eks katsuge endeldada või looduspilte jäädvustada näiteks oma auto… tahavaatekaameraga! Maailmakuulus fotograaf Barbara Davidson sai trikiga hakkama, kasutades pildistamiseks uue Volvo XC60 pardakaameraid. Tema piltidest sai rahvusvaheline näitusehitt.

Volvo sõidukid on tuntud oma eesrindliku turvalisuse poolest, mis tähendab, et autodel on peal keerukas kaamerasüsteem, mis peab tagama turvalise liiklemise iga kell, igal ajal. Kolmekordne Pulizeri preemia laureaat, fotograaf ja kunstnik Barbara Davidson keeras need kaamerad enda kasuks, et jäädvustada Kopenhaagenit sootuks ootamatu nurga alt.

Davidsoni kollektsioon koosneb ligemale 30 fotost, mis on tehtud XC60 pardakaamerate abil. Need fotod kujutavad Taani pealinna Kopenhaageni elu täiesti uudsest vaatenurgast. Aktsiooni eesmärk on selge – väärtustada Volvo tööd teel turvalisuse sünonüümiks ning ühtlasi demonsteerida uudse tehnoloogia võimekust ära tunda ja näidata teel olevaid objekte.

KAAMERA, MILLEGA MA TÖÖTAN? AUTO MUIDUGI!

Davidsoni fotode esmaesitlus toimus äsja Londonis Canvas Studios galeriis, käesoleva aasta jooksul saab näitust näha veel mitmetes riikides. Fotograaf tõdes, et päris põnev on küsimusele “milline oli teie viimane kaamera?” vastata lakooniliselt: “Neljaukseline linnamaastur”  ja jälgida siis küsija reaktsiooni.

“Fotokollektsioonil on kaks tahku. Esiteks jäädvustab see Euroopa linnaelu kogu oma hiilguses, teisalt aga toob esile ka meie elukeskkonna kompleksset eripära. Tänu pardakaameratele ja teistele sensoritele muudavad Volvo XC60 sugused autod tänapäevase linnaelu turvalisemaks nii jalakäijate kui ka kõigi teiste liiklejate jaoks,” rääkis Barbara Davidson. “Projektis ühendasime kunsti ja turvalisuse, et näidata inimestele selle tehnoloogia eeliseid.”

Davidson on mitmekordne Pulitzeri preemia ja Emmy auhinna omanik, Los Angeles Times´i koosseisuline fotograaf, kes otsustas Volvoga koostöö kasuks isikliku kogemuse põhjal.

“Mul on Volvoga väga isiklik suhe. Teismelisena sattusin tõsisesse autoõnnetusse. Auto käis mitmeid kordi üle katuse ja tavaolukorras olnuks ilmselt tegu fataalsete tagajärgedega. Hiljem sain teada, et jäin ellu seetõttu, et see auto oli Volvo,” jutustas Barbara Davidson.

1,2 MILJONIT LAIPA IGAL AASTAL

Maailmas saab igal aastal autoõnnetustes surma enam kui 1,2 miljonit inimest. Volvo läheneb turvalisusele läbi reaalsete liiklussituatsioonide analüüsi, mida on detailselt uuritud alates 1970. aastast. Ainulaadset andmekogumit analüüsivad Volvo turvalisusinsenerid töötavad süsteemselt selle nimel, et vältida või vähendada eluohtlikke liiklusõnnetusi.

Aastal 2008 tõi Volvo turule esimese XC60 standardvarustusena autonoomse pidurdussüsteemi City Safety. See on vähendanud Rootsis kokkupõrkeid ligemale 45%.

“Meie lähenemine turvalisusele on realistlik ja praktiline. Volvo visiooniks on jõuda selleni, et mitte keegi ei saaks uues Volvos sõites surma ega tõsiselt vigastada. Nimetame seda Vision 2020,” rääkis Malin Ekholm, Volvo turvalisuskeskuse asepresident.

Uuel Volvo XC60-l on kolm uut juhiabisüsteemi, mis vajaduse korral juhti ka roolimisel aitavad. Murrangulisele City Safety süsteemile on lisatud Juhtimisabi funktsioon.

Uus turvalisuslahendus laupkokkupõrke vältimise süsteem kasutab juhtimisabi laupkokkupõrgete vältimiseks, ning Volvo pimenurga infosüsteem (BLIS) kasutab sama funktsiooni, et vältida kokkupõrkeid sõiduraja vahetusel, tehes uuest XC60-st ühe turvalisematest linnamaasturitest.

VAATA BARBARA DAVIDSONI AUTOGA TEHTUD PILTE (KLIKI SUUREMAKS)

Allikas ja meedia: Volvo

Jaga

AVALDA ARVAMUST!