VIDEO: Austria kuulsaim kõrgalpitee Porsche Taycani ja Mavic 2 pilgu läbi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kui kokku saavad väike ent võimas DJI Mavic 2 Pro droon, Porsche elektriauto Taycan ja Austria Großglockneri kõrgalpitee, on tulemuseks lummav video. Elektrisinine tulevik on kohal. Aeg on seda nautida!

DJI avaldas hiljuti droonivideo, kus supersportlik Porsche Taycan kõrvuti 50ndate legendaarse 550 Spyderiga kihutab mööda kurvilisi Großglockneri kõrgalpiteid. Üks tee ja mitu asja – korraga saab ära näidatud uue Mavic 2 Pro võimekus ning esialgu veel ideeautona nähtud Taycani sõidulust. Ja muidugi uhke autoajalugu Spyderi näol.

Porsche Taycan kiirendab “nullist sajani” 3,5 sekundiga, sel on kaks võimsat elektrimootorit ning tootja lubab koguni 350 kW kiirlaadimist, mis tähendab, et kümne minutiga suudab auto vastu võtta 200 km sõiduraadiust. Kogu sõiduraadius peaks jääma 300 – 600 km vahele (sõltub sõiduviisist, sõitjast, teeoludest).

Porsche Taycan peaks täies ilus meie ette jõudma 2019. aasta jaanuaris. Mavic 2, millega muuhulgas saab teha mugavalt hyperlaps – videot, on müügil ka Eestis ning näiteks nii droon.ee lehel kui Photopointis on selle hind 1449  eurot.

AUSTRIA MÄGITEED

Großglockneri mäetipp ning samanimeline kõrgalpitee ei ole sugugi ainus, mida ihaleda. Austria mägiteed on osa riiklikust turismi edendamise programmist: läbi aegade on ägedaid teid järjest laiendatud, ohutumaks muudetud, juurdegi ehitatud.

Ent Großglockner on kahtlemata vanim, kõige kuulsam ning ka kõige kallim alpitee Austrias. 48 km pikkuselt põhjast lõunasse looklev tee ületab Alpide idapoolseima, Kõrg-Tauerni aheliku. Nime on tee saanud Austria kõrgeimalt Großglockneri mäetipult. Pool Großglockneri alpiteest jääb Kärnteni, pool Salzburgi liidumaale.

Varem siinkandis korralikku autoteed ei olnudki ent seda trassi (mida kutsuti Römerstraße ehk Rooma tee) on kasutatud juba Hallstatti kultuuri aegadest mäeaheliku ületamiseks. Veel XVII sajandil loeti teed üle Hochtori tähtsuselt kolmandaks pääsuks üle Alpide.

XIX sajandil, kui see piirkond oli Habsburgide dünastia jahialaks, rajati (praeguse Kaiser-Franz-Josefs-Höhe asukohta) Glocknerhaus koos ligipääsuteega praeguse alpitee asukohas. XX sajandi algusaastail ehitati natuke autoteed ka põhjapoole, Fuschist Ferleitenisse.

Loe lisaks bit.pri blogist

Austria Alpid ja kõrgustes kurvitavad mägiteed on tervikuna tuntud oma lummavate vaadete poolest – lisaks kuulsaimale Großglockneri teele on ka Panoramastraße ja Erlebnisstraße ehk Seikluslik Tee videode ja fotode sagedased kangelased.

Isegi Porsche Taycanita tasub Austriasse autoga sõitma minna, et peatuda vaateplatvormide juures ja ahmida endasse all ja ülal laiuvaid mägiseid maastikke. Siitsamast leiab mõnusaid majutus – ja söögikohti, muuseume, näitusi, niisama puhkekohti.

Meedia: Porsche, DJI, bit.pri blogi

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.